April 19, 2024, 03:40:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Najviši mogući 1 MR za naturalce?  (Pročitano 5198 puta)

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Najviši mogući 1 MR za naturalce?
« poslato: April 07, 2014, 04:10:09 posle podne »
Imam jedno pitanje na koje mozda i nema preciznog odgovora.
Naleteo sam jednom davno, ne secam se gde, na neke okvirne tezine na osnovnim vezbama koje se mogu postici natural.
U glavi su mi neke cifre:
benc 1.5xBW 1 mr
mrtvo i cucanj mrtvo 2-3xBW 1 mr

Mozda sam i potpuno omasio i siguran sam da zavisi od pojedninca, ali da li postoje neke okvirne smernice koliko neko od nas moze da dostigne bez aas na nekim vezbama? Konkretno me zanima jedno maks ponavljanje za benc, mrtvo, cucanj i overhead press.

Pod ovim ne mislim na genetske frikove. Lupam, banalan primer, naturalac od 100kg bi trebao da ima bar 150kg na jednom maksimalnom ponavljanju na bencu pre nego sto se odluci za aas.
« Poslednja izmena: April 07, 2014, 04:11:52 posle podne Francuz »

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Najviši mogući 1 MR za naturalce?
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2014, 05:01:59 posle podne »
stvarno je jako individualno i teško je reći... npr. od pouzdanih ljudi sam čuo za neke koji imaju benč od 200+kg natural sa manje od 100kg težine... kod nas u teretani ima natural momak koji je radio 190 benč sa, mislim, 117kg težine i to sve po ps-u, pauzirani, a sa dignutim dupetom i odbitkom dal 215 ili tako nešto...

inače, ti procenti RM nisu isti za sve telesne težine... npr. imaš momka od 70kg i momka od 150kg... ovom prvom je sasvim moguće da uradi 3xBW čučanj čak i bez hemije, naravno posle par godina jakih treninga... ovaj drugi bi sa 3xBW čučnjem bio jedan od najboljih na svetu...
još jedan primer, momak iz naše teretane mrtvo 280kg sa 85kg telesne težine... sa tim koeficijentom neko od 150kg bi vukao 495kg i bio ubedljivo najbolji DL-er na svetu...
« Poslednja izmena: April 07, 2014, 05:16:17 posle podne filip85 »

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Najviši mogući 1 MR za naturalce?
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2014, 06:42:58 posle podne »
stvarno je jako individualno i teško je reći... npr. od pouzdanih ljudi sam čuo za neke koji imaju benč od 200+kg natural sa manje od 100kg težine... kod nas u teretani ima natural momak koji je radio 190 benč sa, mislim, 117kg težine i to sve po ps-u, pauzirani, a sa dignutim dupetom i odbitkom dal 215 ili tako nešto...

inače, ti procenti RM nisu isti za sve telesne težine... npr. imaš momka od 70kg i momka od 150kg... ovom prvom je sasvim moguće da uradi 3xBW čučanj čak i bez hemije, naravno posle par godina jakih treninga... ovaj drugi bi sa 3xBW čučnjem bio jedan od najboljih na svetu...
još jedan primer, momak iz naše teretane mrtvo 280kg sa 85kg telesne težine... sa tim koeficijentom neko od 150kg bi vukao 495kg i bio ubedljivo najbolji DL-er na svetu...

Da, da, bas zato i kazem da je sve individualno. Super su ovo primeri, imam malo jasniju sliku.
Nekako mi dosta realno za vezbaca od 70kg zvuci 1,5-2xBW na bencu i 3xBW za mrtvo.
Hvala Filipe :)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Najviši mogući 1 MR za naturalce?
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2014, 03:10:26 posle podne »
Kao sto ste naveli ti i Filip sve je to individualno.ja poznajem par likova koji su primjera radi nenormalno jaki na bencu.Ali oni imaju po 120.130,140 kila i stomacinu i plus na sve to piju gejner.Tako da njima konkretno nije toliki problem bencati po 200 i vise kila jer kao sto sam naveo imaju ogromni stomak,koriste sirok hvat na bencu tako da im je putanja maksimalno kratka,sto im omogucava izbacanje tolikih kilaza.Dok s druge strane imao sam priliku da upoznam jednog momka koji je sa svojih 88,89 kila gurao na cucnju 200 nekolika puta,a mrtvo je isao do 260,naravno govorim o naturalcu.Medjutim on je cucanj poceo da radi u osnovnoj skoli,a sad ima 20 i nesto godina,tako da je u njegovom slucaju za taj rezultat su svakako zasluzna genetika,veliki dizacki staz,pravilan i kontinuirani trening i naravno dobra ishrana i suplementacija.