Mart 28, 2024, 07:29:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Aerobik - loše, loše i dobre strane  (Pročitano 56634 puta)

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
« Poslednja izmena: April 28, 2014, 10:34:01 pre podne Milenadiao »
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2006, 01:26:21 pre podne »
Prosto obozavam da citam tekstove Nelson Montane ......
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

laracroft

  • Gost
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2006, 10:56:54 posle podne »
ne slazem se oko prvog teksta,i mislim da malo preteruje.......zavisi ko sta zeli da postigne

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2006, 12:52:49 pre podne »
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2006, 12:54:23 pre podne MR.BIG »
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 01, 2006, 01:03:10 pre podne »
... But if this method is so effective, why is it that I see so many aerobic instructors who are obviously in great cardiovascular condition, with BIG FAT ASSES?!?!
ovo se i ja pitam :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

laracroft

  • Gost
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 01, 2006, 10:28:18 pre podne »
ne znam ljudi,verovatno sa naucne tacke gledista ima tacnih cinjenica,ali ja sma menjala mnoge programe i centre i nikad mi instruktor ili instruktorka nije izgledala lose,stavise bili su bruka


ako zanemarimo tekstove,evo konstruktivnog dijaloga i zanima me vase misljenje,bodibilding je sa aspekta na primer devojke koja hoce da vezba iz ovog ili onog razloga meni suvise individualan,i vremenom se menjaju intenziteti ishrana ali vezbe ostaju iste

naravno da je bolje kad vidis gomilu ljudi muzika veselija atmosfera itd.....meni je mnogo opustenije...a i nije da ne deluje,ja se bar osecam super al ako nema napretka uglavnom je zao sto se ne regulise ishrana

vi svi st emanje vise dosta zagrizeni ustvari los izraz profesionalno shvatili sport cak se neki takmice,ali jednostavno sve vise je slucaj da maltene u svakoj teretani vi slusate uzmi ovo jesi lud ne smes  ove pahulje sad nego posle,
nekima je dosta da izbace slatko i  pice cipseve sladolede,redovno vezbaju i super.

opet ne kazem da je aerobik ne znam sta ali nije ni bb svetinja,nek svako radi ono od cega postize efekat.
mislimda je pogresno da rekreativci postanu opsednunti gramima uh prot i slicno sta se scim mesa.

svaka cast liku ima zanimljiv stil pisanja nasmejes se ali sve je to uslovno.iskreno
MR:BIG ocekujem tekstove koje su extra a ciji si ti pisac kao na primmer iz x fitnesa ili uostalom kao ona zabluda o vocu

a ovo big asses mother fucker ..... :)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2006, 11:48:21 pre podne »
znaci ukratko hoces da kazes : bas me briga sto ne radi il ne radi vazno da ja meni trenutno dobro?
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 01, 2006, 12:43:18 posle podne »
Laracroft,

U poptunosti razumem tvoju "zbunjenost" u vezi sa tematikom! Međutim, ja nisam dosao na ovaj forum da bi "ispravljao krive Drine" jer je to mnogo teško za jednog pojedinca kao što sam ja... a niti me interesuje da "preobražavam" ljude.
 U sledećih par crtica ću pokušati da ti objasnim svoje stavove.

1. Ne izjednačuj trening u teretani sa BB treningom!!! Nisu svi koji dižu tegove bodibilderi. Ja sam trenirao svoju devojku neko vreme u teretani - znaš šta je radila? Čučnjeve, mrtvo dizanje, sklekove, zgibove... Da li je ona Bodibilder? NE!
2. Prokleti časopisi i ostali mediji su utuvili devojkama u glavu da će ih dizanje tegova pretvoriti u muškarače! Pa žao mije, NEĆE! Znaš li koliko devojkama treba da dobiju nekoliko kg mišićne mase, bez steroida? Oko godinu dana strogog treninga i ishrane! I onda meni dođe prosečna kučanica i brine se o tome da se "ne nagruva" --- E pa sestro, ne ide to tako lako pa i da hoćes
3. Većina devojaka bi izgledala bolje da dobije 2,5-5kg mišićne mase! To ne znači da će obim ruku ili nogu da joj se poveća, jer ukoliko skine isto toliko masti, koja je manje gustine, obim će i da padne, a mišiće neće da joj "landaraju" kao kod babe
4. "Devojke su genetski prilagođene AEROBIKU dok su muškarci prilagođeni treningu snage". Oh Da, Bog je znao da će tamo neka Jane Fonda da izmisli AEROBIK, pa je podario ženi takav genetski kod da je "prilagodi" toj aktivnosti. Kako da ne? Ko uopšte piše ovakve gluposti po novinama????? I ceo taj projekat oko genetskog koda pada u vodu, jer nema dovoljno gena da bi opisali naše proteine u telu, a komoli naše ponašanje odn. ponašanje proteina.... Epigenetika je nešto što ruši ovu ideju o "nasleđu". Vidi (Bruce Lipton: Biology of Belief)
5. Srce, srce, srce, kardio, kardio..... To je malo prenaduvano iz prostog razloga što su naučnici od Koopera većinu vremena provodili istažujući tzv. aerobnu aktivnost.... Tada je to bio "hype" još od Gallowaya da se trči svaki dan i sl. gluposti. Primećuješ hypeove: dugotrajno trčanje, aerobik, istezanje, swiss lopte, propriocepcija, powerplate... To su sve trenutni "hypovi". Ali ljudi vole "hypove" --- vole da čuju ono što žele da čuju, a ne ono što TREBA da čuju
6. Većina instruktorki aerobika su pre bile aktivne sportiskinje... većina.... i zato dobro izgledaju, ako dobro izgledaju.
7. Većina instruktorki aerobika diže tegove pre-posle treninga aerobika (video sam ih :)) (I to lošom tehnikom)
8. Većina instruktorki aerobika se žali na bolove u kolenima i zglobovima od preteranog broja skokova (pričao sam sa velikim brojem njih)
9. Većina devojaka koja dodje na aerobik NIJE spremna za toliki broj skokova. Njihovi zglobovi to ne mogu da izdže
10. U aerobiku nema individualizacije, nema progresije... osim u ritmu, težini elemenata ili visini step-klupice. Većina devojaka se jednostavno uključuju u grupe...
11. Većina devojaka koja dolazi na aerobik treba da se pripreme za aerobik i toliki broj skokva. Isto vredi za trčanje. NEMOJTE TRČATI DA DODJETE U FORMU - DODJITE U FORMU DA BI TRČALI!!!!!. Trening "snage" je izvrsno sredstvo za to. Mnogi rekreativci imaju disbalanse i strukturalne probleme koje treba adekvatno adresirati pre aerobika
12. 99% devojaka su PRE-SLABE! Očajno su slabe...
13. Istraživanja o potrošnji masti su pravljena u TOKU aktivnosti, ali niko nije pratio potrošnju masti u oporavku od intenzivne aktivnosti.... zato mene čudno gledaju ljudi kada im kažem da trčim 400m da bi skidao masti... "Ali meni su rekli da treba da trčim u zoni za skidanje masti preko 20min!!!" --- LAGALI SU VAS! Zona za skidanje maste NE POSTOJI --- ta zona je upravo ova: dok sediš i kuckaš na kompjuteru, sada trošiš najviše masti. Povećanjem metabolizma putem EPOC-a (Excessive Post-exercise Oxygen Consuption) i povećanjem mišićne mase koja, gle čuda, je ta koja troši masnoće, se SKIDAJU masnoće
14. Tonizacija je izmišljen termin!!! Nećeš tonizirati mišiće pidizuci bučicu od 1kg 50puta.... Umrećeš od dosade... nije ni čudo da devojke ne treniraju sa tegovima.
15. Izduživanje mišića NE POSTOJI!!! Gde se mišići pripajaju? Na kosti! A mogu li kosti da se izduže treningo? Ne mogu... tako ako ti neko kaže da će da ti tonizira mišiće i da ih izduši, pljuni mu u lice i nazovi ga je*enim lažovom!
16. Većina devojaka i rekreativaca pati od ADDANASSTOME-je (Boyle) ---- ako niste provalili to je ADD AN ASS TO ME! To znači da su im gluteusi toliko slabi da više nemaju guzove! I raznorazne vežbe podizanja nogu u tome neće pomoći, pogotovo jer većina kompenzuje ove pokrete sa pokretima u donjem delu leđa. Čučnjevi, iskorak.... su jedan od lekova za ADDANASSTOME
17. Ako te brine dosada u treningu snage.... ne brini.... dobar instruktor zna da ih pravilno rotira da se ne smoriš... Ja radim sa decom... znam o čemu pričam!
18. Ako ideš na trening da bi se zabavljala, onda idi u kafić! Trening je TRENING, nema priče i ćaskanja na treningu... odradi 45min kako treba, pa onda idi u kafić, diskoteku ili gde se već ide, i ćaskaj do mile volje.

BTW, ovo sam pisao u uopšteno, tako da ne misliš da sam tebe prozivao ili šta god, jer nisam, niti mi je to namera :)
Nadam se da ovo niko nije uzeo za zlo... Meni se lično aerobik ne sviđa i mislim da je marketinško s*anje, ali Bože moj, ne može svako da diže tegove!!!!
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom

Van mreže ana

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 39
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 01, 2006, 03:38:02 posle podne »
Lara ,ja te razumem,pukne te adrenalin i cinjenica jeste da su ti treninzi zahtevni,ali kada dodjes do odredjene tacke sledeci korak je teretana.
Ja sam na aerobiku(i svim njegovim formama)dosla do prezasicenja,a isla sam kod instruktora koji stalno menjaju programe.Los osecaj mi je bio kada sam shvatila da mi misici ne reaguju,trening se zavrsi a ja i dalje puna energije,logican sledeci korak mi je teretana.
Slazem se sa Mladenom da mnogi samo teoretisu,a njihovo telo govori drugacije.Pogledaj malo devojke koje idu na aerobik dug vremenski oeriod,retko koja izgleda bas dobro,a i da je genetika ne sluzi da li bi je toliko izvajao aerobik?
Ako je cilj vitkost i ok forma u redu,ali bez teretane nista.
disciplina se meri u gramima a kajanje za propustenim prilikama u tonama

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #9 poslato: Decembar 01, 2006, 06:30:40 posle podne »
A ja mislio da će da me "prekolju" korisnici foruma zbog moje otvorene kritike prema aerobiku :)
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom

laracroft

  • Gost
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #10 poslato: Decembar 01, 2006, 07:29:46 posle podne »
ma ok ljudi..........ne shvatam kao prozivku naravno,samo moram da se odbranim za ono oko kafica.....ja svaki trening shvatam ozbiljno,nijje to frka niti caskanje....


ja sam radila taj neki taeboo 2godine i kad sam se prezasitila krenula sam u teretanu,dakle ne bojim se tegova i jako lepo je to islo,e sad dolazimo i do tacke gde se postalvja pitanje dobrog instruktora,cesto se desava da posle 3treninga kad sve kao naucis on te vise ni ne nadgleda,.......a ima i neznalica,kad procitas sve na ovom forumu vidis kod kakvih si idiota zapao bio


elem,moja poenta je da nema apsolutnog savrsenog sporta,ili zavisi ja sam po prirodi dinamicna i volim da leti i  na prolece idem na sportove tipa latino plesa koji inace treniram odavno,pilates i slicno a na jesen zimu teretana.

nema ljutis........

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #11 poslato: Decembar 02, 2006, 09:30:15 pre podne »
@MLADEN JOVANOVIC..

MLADENE JER MOZES MALO DA POJASNIS OVAJ STAV....INACE..OLDICAN TEKST..ALI MI OVO NIJE JASNO..

Međutim, ja nisam dosao na ovaj forum da bi "ispravljao krive Drine" jer je to mnogo teško za jednog pojedinca kao što sam ja... a niti me interesuje da "preobražavam" ljude.
.

??????????????????????

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #12 poslato: Decembar 04, 2006, 08:02:24 posle podne »
Pedja,

Odgovor je vrlo prost: kad neko veruje u nešto, u neki model, jaaaaako teško je da taj model napusti!!!! Treba velika snaga za takvo nešto.... Toga ima koliko hoćeš u fiziologiji, fizici... Pa kad su napuštali Ptolomljejev model svemira... Kopernik je morao da sačeka da umre, ne bi li plasirao svoj model, koji je "bolji" (Ni jedan model nije dobar: neki su samo manje pogrešni od drugih!).... A Galileja su "drkali" ceo život....
Model fiziologije kakvog mi poznajemo i kojeg nas uče je pogrešan! Stari model se naziva "cardiovascualar/anaerobic model", dok ima novijih kao što je "central governor" od Tima Noakes-a. Čovek ima ozbiljne probleme sa ljudima koji ne žele da prihvate nešto što je evidentno, jer jednostavno ne žele da napuste ono na čemu su godinama gradili, svoje modele i paradigme! Jer ako ih se odregnu (otpuste ih), onda nemaju za šta da se uhvate i moraju iz početka.... ovo se meni desilo nekoliko puta... kad svatis da sve što radis je pogrešno i utemeljeno na lažnoj pretpostavci... doslovno gubiš tlo pod nogama, ali možeš ponovno da gradiš!!!! Naše ideje o treningu su na jaaako trulom parketu.... samo što ne propadnu, a ljudi ih krpe, i krpe... umesto da napreve nov!!!!

Hteo sam da kažem da ja ne želim da pokušavam da menjam tuđe modele i paradigme (u krajnjem slučajau to je i nemoguće --- Ljudi to sami moraju napraviti), ali neću da ćutim o njihovim rupama! Izneću ono šta ja mislim (i drugi od kojih učim) da je tačno, pa kome se svidi..... Kod mene se ništa neće promeniti ako me neko "zamrzi" zbog moje iskrenosti (tj. zbog svoje inertnosti da promeni svoju paradigmu), ja ću i dalje mirno spavati... i živeti!

Nadam se da razumeš šta hoću da kažem!
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #13 poslato: Decembar 04, 2006, 08:06:43 posle podne »
MA OK..GOVRIO SI U KONTESKTU AEROBIKA I FINTESA.....JA SAM KRIVO SHVATIO JEL SI SPOENUO ISPRAVLJANJE KRIVIH DRUINA NA FORUMU ITD....PA SAM MISLIO DA NESTO OVDE NIJE OK I DA NEKOGA TREBA ISPRAVLJATI ILI PEGLATI ILI STA GOD VEC....


laracroft

  • Gost
Odg: Kritika Aerobika!!!
« Odgovor #14 poslato: Decembar 04, 2006, 11:13:43 posle podne »
ajoj Mladene,malopre rece da ne shvatam licno....ali malo mislim da preterujes ili bar mene nemoj stavljati u taj kos paradigmicara,posto ja ne shvatam fitnes tako ozbiljno......

jednostavno,dok god mi nesto prija i to se vidi na mom telu super je i dok ja nalazim zadovoljstvo u tome....

profesionalni bodibiolderi su nesto sasvim  drugo,puno odricanja,trea na mnogo sto sta paziti....i svaka cast tome,njima je to ljubav i uspeh a meni je uspeh da se ne ugojim peko zime imirno mogu da pojedem sta zelim na necijioj slavi........

tako da te potpuno podrzavam u meri u kojoj  pogresne podatke ljudi o aerobiku  i bb iznose u javnost,pa eto procitaj lepota i zdravlje,nalupase se kvazi dr.mr nutricionisti gluposti ne mozes verovati

tako si ostro iskritikovao da onda jedino ostaje da ugasimmo podforum aerobik i fitnes.
bezveze je da postoji ako je to nesto apsolutno beskorisno