April 20, 2024, 12:28:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: kardio i teretana u jednom danu?  (Pročitano 4933 puta)

Van mreže boki.kac

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
kardio i teretana u jednom danu?
« poslato: April 14, 2014, 10:55:27 pre podne »
pozz svima,zanima me da li treniram pravilno i da li mogu postici bolji rezultat nekom drugom vrstom treninga?
moj trening:svaki put kad dodjem u teretanu radim kardio (traka-brz hod i lagano trcanje,merim puls za topljenje znaci od 65 do 75 % pulsa, vozim bajs 10-tak min i elipt.trenazer 10 min ). ubacim i kuglu 2-3 puta nedeljno.
kad zavrsim sa kardiom predjem na tegove. takva vrsta treninga mi je dala rezultat (9 kg za nesto vise od mesec dana) . pitanje je da li treba da obrnem rezim treninga tj. kad je bolje kardio
pre ili posle tegova??

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: kardio i teretana u jednom danu?
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2014, 11:00:37 pre podne »
receno vise puta na forumu..kardio posle tegova...

Van mreže dame_3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 580
    • Amino.Ba
Odg: kardio i teretana u jednom danu?
« Odgovor #2 poslato: April 14, 2014, 11:03:42 pre podne »
pozz svima,zanima me da li treniram pravilno i da li mogu postici bolji rezultat nekom drugom vrstom treninga?
moj trening:svaki put kad dodjem u teretanu radim kardio (traka-brz hod i lagano trcanje,merim puls za topljenje znaci od 65 do 75 % pulsa, vozim bajs 10-tak min i elipt.trenazer 10 min ). ubacim i kuglu 2-3 puta nedeljno.
kad zavrsim sa kardiom predjem na tegove. takva vrsta treninga mi je dala rezultat (9 kg za nesto vise od mesec dana) . pitanje je da li treba da obrnem rezim treninga tj. kad je bolje kardio
pre ili posle tegova??
Ja najviše volim razdvojiti cardio (ujutro na prazan stomak) i tegove (navečer). Ako nisam u mogućnosti da to uradim, onda cardio nakon tegova kad su zalije glikogena niže i samim time veća mogućnost da trošiš masne naslage. Svako radi kako njemu odgovara, znam dosta ljudi koji rade cardio prije tegova, ali ovo je ipak naučno potkrijepljeno, a i poslije cardia ćeš dosta slabiji trening s tegovima odraditi.
Train hard or go home !
www.amino.ba

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: kardio i teretana u jednom danu?
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2014, 12:13:32 posle podne »
Da ne otvaram sad novu temu...
Trening sa tegovima radim u 10 časova, a kardio radim svaki drugi - treći dan, i to trčanje. Ova ruta koju trenutno trčim ima jedno 8 - 10 km (zavisi kojim putem okrenem), i za nju mi treba sa sve zagrijavanjem i istezanjem jedno sat do sat i po, kako kad.
Sad, do sad sam na trčanje išla oko 19 časova, razmišljala sam da to prebacim za ujutro, vjerovatno negdje oko 7. Da li je to dobar izbor s obzirom na termin za teretanu, ili da ostavim ovako kako sam do sad radila?

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: kardio i teretana u jednom danu?
« Odgovor #4 poslato: April 14, 2014, 03:29:09 posle podne »
zasto da ne...jutarnji kardio..zatim dobar obrok posle kardia...i posle 2 sata u teretanu..to je meni sasvim OK...
samo zasto trcis toliko 8-10km....tj vremenski do sat i pol..nije malo puno?

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: kardio i teretana u jednom danu?
« Odgovor #5 poslato: April 14, 2014, 03:54:13 posle podne »
Ne osjećam da mi je puno, nije to sat i po čistog trčanja, nego i hodanje i lagano trčkaranje za zagrijavanje, i istezanje poslije toga, sve ukupno. A volim trčanje, slušalice i lagano (:
Doduše, lijevi nožni zglob mi je slaba tačka, ali imam patike koje mi nisu baš taman, trebam za koji dan kupiti nove. Nisam imala problema dok sam imala svoje patike.
Hvala na odgovoru, pokušaću tako pa ću vidjeti kako  odgovara.

Van mreže boki.kac

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: kardio i teretana u jednom danu?
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2014, 08:08:14 pre podne »
hvala na odgovoru