Mart 28, 2024, 03:10:23 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...  (Pročitano 25316 puta)

Van mreže maxx99

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« poslato: April 20, 2014, 09:18:25 posle podne »
pozdrav zovem se jovan imam 15 god, treniram sportsko penjanje 2 godine sa prekidima...
sad sam postao redovan...zanima me koji misicu ucestvuju prilikom penjanja,
dali bi trebao da treniram sa tegovima ili????kako bi trebao da treniram da
postanem bolji u ovom sportu???  :)


----------
Edit: sportsko
« Poslednja izmena: April 20, 2014, 10:49:06 posle podne Milenadiao »

Van mreže maxx99

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2014, 04:43:09 posle podne »
zar niko nista nezna o ovom sportu ili o treniranju za njega?????
 :o :o :o

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« Odgovor #2 poslato: April 23, 2014, 04:56:12 posle podne »
Kineziologija pokriva biomehaniku, fiziologiju vezbanja i treniranje sportista (i druge grane). Moras imati i odredjeno znanje iz miologije, artrologije i osteologije. Svaki personalni trener podkovam ovim oblastima ce ti pomoci.


Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« Odgovor #3 poslato: April 23, 2014, 06:10:33 posle podne »
Mislim da si promasio forum. Nesmem da linkujem da nebi bila reklama konkurentske kuce jbg. :P Sve dok nepitas gdin Gugla neces saznati.

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« Odgovor #4 poslato: April 24, 2014, 03:19:20 pre podne »
Treba da treniras sa tegovima. Najbolja opcija je full body trening 2-3 puta nedeljno, danima kada nemas penjanje, koji ce sadrzati osnovne vezbe kao sto su cucnjevi, mrtvo dizanje, benc potisak, propadanja, zgibovi, veslanje, rameni potisak... Sto se tice broja ponavljaja, s obzirom da su ti potrebni maksimalna snaga i snazna izdrzljivost, kombinuj vezbe sa malim brojem ponavljaja za snagu (5 serije po 3 ponavljaja sa tezinom sa kojom mozes da odradis maksimalno 5 ponavljaja) i vezbe sa vecim brojem ponavljaja za izdrzljivost (3 serije po 15-30 ponavljaja, tezinu stavis takvu da npr ako ti je cilj da odradis 20 ponavljaja radis sa tezinom sa kojom ti je maksimum 22 ponavljaja). To mozes da organizujes tako da tokom jednog treninga radis neke vezbe za snagu, a neke za snaznu izdrzljivost ili tako sto ces da odvojis da jednog dana radis na snazi, a drugog na izdrzljivosti.

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« Odgovor #5 poslato: April 24, 2014, 03:55:47 pre podne »
Posto studiram na fakultetu sporta gdje sam bas imao predmete sportksko penjanje, alpinizam naravno uspiesno sam to realizovao sa najvisocijok ocjenom divni sportovi. Pa ok je trenirati u teretani ali specificne treninge za taj sport jer je tu najbitniia snazna izdrzljivost znas i sam treniras to kazes. Imas najmanje tri tacke oslonca radis nogama rukama se samo pridrzavas naravno imas dijelova gdje se moras rukama izvuci ali vecinom rad nogama i sva snaga ruku je u podlaktici i saci. Cak vise misica ti ne ide u korist vise kisika ti je potrebno za snadbjevanje tih misica. Dobar pregled je kljucan za uspjesno penjanje. Mnogi se zavaraju pa krenu rukama da se izvlace ali ko je u tom sportu zna sta treba raditi. Javi se alp ti mogu kako pomoci dodatno.
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« Odgovor #6 poslato: April 24, 2014, 02:29:35 posle podne »
Kod sportskog penjanja je i te kako potreban rad na snazi. To sto kazes za tri tacke oslonca i penjanje nogama vazi za alpinizam, kod sportskog penjanja je malo drugacije, posebno prilikom penjanja boldera, plafona, previsa...

Van mreže maxx99

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« Odgovor #7 poslato: April 24, 2014, 07:50:22 posle podne »
Treba da treniras sa tegovima. Najbolja opcija je full body trening 2-3 puta nedeljno, danima kada nemas penjanje, koji ce sadrzati osnovne vezbe kao sto su cucnjevi, mrtvo dizanje, benc potisak, propadanja, zgibovi, veslanje, rameni potisak... Sto se tice broja ponavljaja, s obzirom da su ti potrebni maksimalna snaga i snazna izdrzljivost, kombinuj vezbe sa malim brojem ponavljaja za snagu (5 serije po 3 ponavljaja sa tezinom sa kojom mozes da odradis maksimalno 5 ponavljaja) i vezbe sa vecim brojem ponavljaja za izdrzljivost (3 serije po 15-30 ponavljaja, tezinu stavis takvu da npr ako ti je cilj da odradis 20 ponavljaja radis sa tezinom sa kojom ti je maksimum 22 ponavljaja). To mozes da organizujes tako da tokom jednog treninga radis neke vezbe za snagu, a neke za snaznu izdrzljivost ili tako sto ces da odvojis da jednog dana radis na snazi, a drugog na izdrzljivosti.
Trenutno treniram kod kuce bodyweight vezbe,sad kad pocne letnji raspust posvecujem se tome idem u teretanu
mozes li mi dati primer nekog treninga sa tegovima u teretani neka 4 dana nedeljno...(nemam bas iskustva sa treningom sa tegovima...)

Mislim da si promasio forum. Nesmem da linkujem da nebi bila reklama konkurentske kuce jbg. :P Sve dok nepitas gdin Gugla neces saznati.
posalji mi link u poruke ako ti nije problem...

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.509
Odg: alpinizam,sportsko penjanje,boldering...
« Odgovor #8 poslato: April 26, 2014, 07:00:45 posle podne »
Jos informacija vezano za tvoj sport mozes pronaci ovde http://www.x3mgym.com/forum/index.php/board,17.0.html