April 24, 2024, 07:19:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko definicije  (Pročitano 3975 puta)

Van mreže Morris

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Pomoć oko definicije
« poslato: April 23, 2014, 04:13:27 posle podne »
Imam veliki problem sa padom mišićne mase tokom definicije. Za nekih mesec dana prestajem sa masom i krećem definiciju. Primenjivaću rotaciju UH i planiram da se sečem od 4-5 nedelja. Najviše mi masa spada od trčanja (zato sam ovu temu i stavio pod kardio), iako radim samo HIIT treninge, jer sam visoki ektomorf pa što bi Angelov rekao: "Ektomorfi ne smeju da rade ni jedan vid kardija više od 20 minuta". Nabavio sam BCAA i glutamin koje nisam ranijih godina koristio dok sam radio defku, koji u teoriji trebaju da spreče katabolizam, ali iskustva mnogih mi govore da njih nisu spasli, pa me interesuje koje je vaše mišljnje, kakva su vaša iskustva. Nemam mnogo da skinem, i zbog toga mi je najžalije kad zarad 2% masti manje, spadnem više od trećinu mase. U efekat sagorevača, efedrina i klena nisam upućen, mislim znam šta bi trebali teorijski da rade, ali nisam upućen u iskustva drugih. Pa me interesuju vaši saveti, šta će me najviše sačuvati od katabolizma?

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko definicije
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2014, 04:38:01 posle podne »
Imam veliki problem sa padom mišićne mase tokom definicije. Za nekih mesec dana prestajem sa masom i krećem definiciju. Primenjivaću rotaciju UH i planiram da se sečem od 4-5 nedelja. Najviše mi masa spada od trčanja (zato sam ovu temu i stavio pod kardio), iako radim samo HIIT treninge, jer sam visoki ektomorf pa što bi Angelov rekao: "Ektomorfi ne smeju da rade ni jedan vid kardija više od 20 minuta". Nabavio sam BCAA i glutamin koje nisam ranijih godina koristio dok sam radio defku, koji u teoriji trebaju da spreče katabolizam, ali iskustva mnogih mi govore da njih nisu spasli, pa me interesuje koje je vaše mišljnje, kakva su vaša iskustva. Nemam mnogo da skinem, i zbog toga mi je najžalije kad zarad 2% masti manje, spadnem više od trećinu mase. U efekat sagorevača, efedrina i klena nisam upućen, mislim znam šta bi trebali teorijski da rade, ali nisam upućen u iskustva drugih. Pa me interesuju vaši saveti, šta će me najviše sačuvati od katabolizma?

upravo to sto si uzeo
ali u adkevatnim dozama i ovisi STA SI uzeo
a angelov....i teorije zavere...
NEMA KATABOLIZMA da si neznam koji telesni tip,ukoliko se postuju pravila igre!
a to su ANTIKATABOLICI
pred i u toku cardio programa
e sada
ja bih se slozio sa njim da i nema ptorebe raditi vise od 20-30 min HIT-a cak i 30 je very very harodcore..

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoć oko definicije
« Odgovor #2 poslato: April 23, 2014, 06:17:02 posle podne »
A da ne pricamo o tome da mnogi kao izgubljen misic racunaju vodu kojom se misic napunio dok su bili na masi, pa kad su sasekli UH i ispiskili se, udari panika da su u debelom katabolizmu.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Morris

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoć oko definicije
« Odgovor #3 poslato: April 24, 2014, 08:17:09 pre podne »
Znači glutamin i bcaa mogu da pomognu? Da li da ubacim i neki sagorevač?

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko definicije
« Odgovor #4 poslato: April 24, 2014, 10:01:13 pre podne »
Znači glutamin i bcaa mogu da pomognu? Da li da ubacim i neki sagorevač?

zasto da ne ukoliko ti financije dozvoljavaju
nikada ne ides odmah na cpoetku sa najjacim
predlog npr za pocetak:
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29833

Van mreže Morris

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoć oko definicije
« Odgovor #5 poslato: April 24, 2014, 07:33:38 posle podne »
Ok, hvala