April 23, 2024, 03:37:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: DušanSilni - ishrana i trening  (Pročitano 5363 puta)

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
DušanSilni - ishrana i trening
« poslato: April 24, 2014, 07:29:33 posle podne »
Pozdrav svim clanovima! Nov sam ovde a od skora sam poceo rekreativno da trcim u cilju skidanja kilograma, ujedno sam poceo da vodim racuna o ishrani. Ne bih da vas zamaram sa detaljima. Interesuje me sledece: Da li organizam sagoreva isti broj kalorija tokom treninga ako je utopljen, tj ako se natrontam i kad se raskomotim i trcim u sorcu i majici. Ovo pitam iz razloga sto sam se pre neki dan zamalo onesvestio na trcanju a cini mi se da je razlog bio pregrevanje jer sam dosao sebi istog momenta kad sam skinuo duks. Izvinjavam se ako sam pitanje postavio u pogresnu temu. Ukoliko admini premeste ovu poruku u odgovarajucu temu molim ih samo da me obaveste na pp da bih se lakse snasao. Hvala Vam unapred!

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #1 poslato: April 24, 2014, 09:16:32 posle podne »
Obuci se normalno, nema potrebe da se natrontas kako ti kazes, posledice mogu biti ozbiljne.
Nema ni potrebe da se ubijas od trcanja ako ti ishrana nije sredjena, posebno ako je u pitanju veci broj kilograma koji treba da skines.

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #2 poslato: April 25, 2014, 06:29:19 posle podne »
Ok, hvala na odgovoru ali i dalj emi je ostala nedoumica da oko sagorevanja kalorija iz mog prethodnog posta. Dakle da li organizam sagoreva isti broj kalorija tokom trcanja ili bilo kog drugog vida treninga ukoliko je utopljen odnosno ukoliko nije. Nemam neko znanje o treniranju ali nekom zdravom logikom kontam da se utopljavanjem gubi visak vode iz organizma cime se organizam rashladjuje a da broj sagorelih kalorija zavisi od izvrsenog misicnog rada...nekako slicno kao i kod masina na motorni pogon. Ako se neko bavio tom tematikom bilo bi mi interesantno da cujem neki strucni ili bar upuceniji komentar.

Ako je bas toliko bitno sta i kako radim evo u par recenica. U novembru prosle godine sam imao oko 106kg, zakljucno sa danasnjim danom sam na 93 kg, pre nekih 15 dana sam uveo trcanje a u medjuvremenu sam obroke poprilicno smanjio. naravno ne brojim kalorije i ne merim na gram ali jedem mnooooooogo manje nego sto mogu i sto sam jeo. Promenio sam i vrstu hrane pa tako za dorucak uglavnom jedem musli ili kornflakes sa mlekom i jednu dozu proteina. za rucak Uvek neko meso stim sto sam zadnjih meseci uveo ribu prakticno 4-5 puta nedeljno i salatu, jogurt, kefir, sir sa jednim ili dva parceta hleba...vecera je samo salata. Slatkise ne jedem, sokove ne pijem. Batalio sam i alkohol sto mi jako tesko pada.... Radim 10h dnevno i na poslu sam svo vreme u pokretu i na nogama. Za sada ne bih menjao rezim ishrane dok ne dodjem do situacije da lilogrami danima ne idu na dole. Gornje pitanje sam postavo cisto iz znatizelje jer bih taj trening posle radnog vremena maksimalno da iskoristim i utrosim sto je moguce vise kalorija. Hvala na strpljenu i odgovorima!

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #3 poslato: April 25, 2014, 06:35:03 posle podne »
Ja bih bila jako gladna sa tom ishranom i tim fizičkim aktivnostima.
suck it up, buttercup

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #4 poslato: April 25, 2014, 07:08:07 posle podne »
I ja sam...ali ne osecam slabost pa cu se pridrzavati ovoga i dalje ili cak biti i rigorozniji. Ruku na srce omakne mi se nekad kikiriki ili pistaci kad natrcim na njih na stolu ali slatkise kategoricki odbijam. U januaru sam radio kompletne preglede i sve je bilo u granicama, krajem maja cu ih ponoviti da vidim da li ima nekih anomalija u krvnoj slici zbog promenjenog rezima ishrane i gubitka kilograma. Od kada sam poceo sa trcanjem nisam pravio ni jednu pauzu, procitah ovde da ni to nije preporucljivo pa cu najverovatnije od sada praviti jednu pauzu sedmicno i to nedeljom. Trcim ujednacenim tempom u cetiri serije po 10 minuta sa pauzom  izmedju tek tolikom da uzmem gutalj vode i umirim srce. ako se setim jos necega dopisacu.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #5 poslato: April 25, 2014, 07:09:38 posle podne »
Dušane, otvorila sam ti temu, i time ću da pustim rafalnu paljbu ostalih učesnika foruma na tebe. To što radiš je loše, a verujem da će par njih da to obrazloži. U međuvremenu, čitaj malo naš forum, iskoristi to što si se već registrovao.
« Poslednja izmena: April 25, 2014, 07:13:26 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #6 poslato: April 25, 2014, 07:49:50 posle podne »
Hvala za novu temu! Citam clanak po clanak, gomila novih pojmova. Rotacije, low carb dijete...sazvakacu to u narednih par dana. Malo me u startu odbija cinjenica da treba da jedem 5-6 puta dnevno...sto znaci da bih tokom radnog vremena trebalo bar 4 puta da klopam a nemci to ne bi bas tolerisali. Da li se efekat dijete totalno gubi ako se ne ispostuje taj bebeci rezim ishrane? Nije mi problem da budem gladan samo da se to ne odrazi na zdravlje, takodje kupovina preparata mi nije problem, uzeo sam Whey, sagorevace i l-karnitin, pijem ih po uputstvima na kutiji. Wey koristim bas iz razloga smanjenja obima ishrane. u jednom trenutku sam primetio da nemam snage i da se lose osecam, posto se ispostavilo da nije umor pretpostavi sam da ne jedem dovoljno i da nemam snage da izdrzim tempo na poslu. Pazarijo sam jednu kantu polikolora (whey-a) i pijem ga ujutru pre odlaska na posao. Mozda bi pametnije bilo da ga pijem uvece posle trcanja kada ne osecam noge? Ne planiram da krecem u skorije vreme sa teretanom, mozda se desi da u opste necu ni kretati jer imam povredu kicme koju ne bih da iritiram, ceka me poseta kiroprakticaru pa cu posle toga videti u kakvom sam stanju i dali sam sposoban za tegove i koje vezbe smem a koje bi trebalo da izbegavam. Gubitak misicne mase me takodje ne opterecuju, cilj mi je da sto vise smrsam kako bih rasteretio kicmu. Pretpostavljam da je veci deo ovoga pogresan pa eto... potrudicu se da ispostujem savete.

Visok sam 183-4cm. Trenutna tezina 93kg. Cilj sto manje kilograma. Misici opciono, nisu obavezni:)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #7 poslato: April 25, 2014, 08:09:46 posle podne »
Rad za Nemce i pokušavanje da jedeš često je problem koji poznajem, nažalost. Imala sam doduše sreću da radim od kuće, ali kad je trebalo biti u firmi, tad nema toga. Ne znam kako tu da ti pomognemo, sem da postoje neki recepti za pripremanje hrane koji je čine brzom za pojesti, bez da ti treba neka velika pauza za to. Najbolje poznaješ dinamiku svog posla, ali broj obroka jeste bitan za ubrzanje metabolizma. Barem 4 i da svi budu ljudski, a ne jedan samo salata - mislim, čovek od 93kg stvarno ne može da večera salatu.
suck it up, buttercup

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #8 poslato: April 25, 2014, 08:18:10 posle podne »
A ja se upravo napasao kao krava rosne trave:) Prelistacu nutritivni deo foruma da vidim sta se nudi pa ako budem imao dilema pisacu ovde. Do tada ostaje pitanje sa pocetka teme!

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #9 poslato: April 25, 2014, 08:21:24 posle podne »
Nemoj da se naoblačiš, ide sve toplije vreme, pozliće ti. Nema potrebe ako imaš pametno isplaniram kardio trening.
suck it up, buttercup

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #10 poslato: April 26, 2014, 12:27:26 pre podne »
A ja se upravo napasao kao krava rosne trave:) Prelistacu nutritivni deo foruma da vidim sta se nudi pa ako budem imao dilema pisacu ovde. Do tada ostaje pitanje sa pocetka teme!

Nemoj da smanjujes salate, ja pojedem ponekad dnevno po pola kg mladog kupusa, ako nemam drugi izvor vlakana. Ali uz tu salatu dodaj proteine - belo pilece + maslinovo ulje. Trebaju ti 3 obroka od 5 ukupno (pozeljno i 6 ali vreme, finansije ne dozvoljavaju :P) sa kompleksnim UH - pirinac, ovsene krompir, grasak - da promeni monotonije ponekad.  Naravno od povrca mozes sve da kombinujes, nemora stalno kupus. U salatu dodavaj maslinovo, mada ja dodam nekad u pirinac, mnogo se lakse smane sa maslinovim. Naravno ubaci i zdrave masti iz badema orasa lesnika, koje nebi trebalo preko 30-40 g jesti...

Van mreže blacky

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 62
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #11 poslato: April 26, 2014, 04:00:14 posle podne »
Slažem se za salate i povrće generalno, a mladi kupus obožavam, tamanim ga u zadnje vrijeme stalno.

Možda bi neki blendovi mogli da ti pomognu kao zamjena za obrok ili dva, ali neka neko iskusniji napiše da li je to preporučljivo ili ne.

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #12 poslato: April 27, 2014, 10:14:14 pre podne »
Naci cu neki kompromis, naravno savrseno mi je ajsno da necu moci da ispostujem sve ali recimo mogao bih dodati neka dva obroka tokom radnog vremena. Da spremim i smazem pahuljice sa proteinima pre polaska na posao, da zvaknem par zalogaja oko desetke, rucak oko 12 i opet par zvakova oko 15h i naravno vecera posle treninga. Pojacao sam je vec belim mesom/tunjevino/neko jaje/Sir i naravno salata. Vidim i ja da to ni izbliza nije to ali trenutno je najbolje sto mogu da uradim.

Sad me zanima konzumacija Whey-a. Uzimam ga ujutru pred polazak na posao i posle trcanja. Da li je to lose? Kao sto sam rekao ne treniram u teretani ali mi je posao takav da sam ceo dan aktivan sa umereno napregnutim svim grupama misica. Planiram da uz trcanje dodam zgibove i propadanja kao i da nstavim sa vezbama za ojacanje lumbalnog dela ledja sa kojim imam velikih problema.

Od sagorevaca korsitim Ultra Stack2.0, po dve kapsule dnevno, jednu pred rucak a jednu pred trening i L-karnitin koji pijem isto kao i U.S2.0. Ne pijem samo nedeljom kada sam isplanirao da uvedem pauzu sa trcanjem.

Trcanje sam vec opisao, cetiri serije po 10 min ujednacenim tempom, stim sto sam cetvrtu seriju pretvorio u neku vrsti mini HIIT-a, koliko mi snaga, kondicija i kicma dozvoljavaju. primetio sam da mi sprint poprilicn vredja kicmu koja me posle boli i sutradan dok se ne uziga pa ne bih da trening za sada pretvaram u potpuni HIIt. Ako imate neki predlog za trcanje rado bih ga cuo. Hvala!

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #13 poslato: April 30, 2014, 09:48:08 pre podne »
Ne verujem da su blendovi resenje dok si na skidanju kg, oni se koriste da dodas kalorije koje ne mozes pojesti zbog kolicine unesene hrane. Za veceru ubaci neko crveno meso, moze i Oslic uz tu salatu. Mislim da su ti 4 obroka dnevno ok.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: DušanSilni - ishrana i trening
« Odgovor #14 poslato: Maj 10, 2014, 03:26:07 pre podne »
Prijatelju ti totalno gubis poentu, tj bacas pare na preparate za koje ni ne nazires cemu sluze.

Whey je tebi totalno bacanje para, ako nema sta da obnavlja i pije se kao milk shejk, tu nema ni pomoci oko ubrzavanja metabolizma.
Misice neces, ne radis na tome da ih izgradis, pa samim nije ni mnogo bitno koliko ces proteina uneti na dnevnom nivou.

Koliko ja vidim lepo ti napredujes, pa mi zato nije jasna ova (zakasnela)tema i panican pristup mrsavljenju, koje vec fino ide svojim tokom.
Nemoj da se utopljavas, nemoj da se izgladnjujes, smanji brze hidrate(secere), povecaj vlaknaste(travuljinu/e ;) ) unosi dovoljno vode, trci 4 puta nedeljno i uvek gledaj u ogledalo, a ne u vagu.
« Poslednja izmena: Maj 10, 2014, 03:29:15 pre podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."