Mart 29, 2024, 05:00:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Killer Strength program  (Pročitano 15805 puta)

Van mreže Therion

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Killer Strength program
« poslato: Avgust 09, 2015, 12:53:18 posle podne »
Ulazim u vode powerliftinga. U teretani ima staz od 4 godina. Zanima me sta iskusniji misle o ovom Killer Strength programu sa kojim bih poceo od sutra? Da li je ok i da li je prilagodjen pocetnicima u ovom sportu? Unapred hvala.

http://www.bodybuilding.com/fun/david3.htm
VIVERE EST MILITARE!

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Killer Strength program
« Odgovor #1 poslato: Avgust 09, 2015, 06:30:37 posle podne »
Ko god je nov u pl, uvek bih preporucio 531, pa onda posle 3-4 kruga njega nesto novo.

Van mreže Therion

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Killer Strength program
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2015, 07:27:20 posle podne »
Hvala na savetu Bukas. Uvazio sam ga. Prostudirao sam i citao o Wendlerovom programu 5,3,1, nakon tvog odgovora, i svideo mi se. Jednostavan i nadasve snazan i efektivan. Cesto je jednostavnost majka pobede :D.

Danas sam poceo sa primenom istog i radio sam 1 trening na kojem je osnovna vezba Military press. Sutra mrtvo dizanje, pa petak cucanj i nedelja benc pres.
Zanima me samo jedno da mi razjasnis. Kaze se da uvek koristimo specificni postotak jednog max ponavljanja. Ali ne potpuni vec 90%.  Da li to znaci da ako je moj 1RM u benc presu 120 kg, ja daljnje kalkulacije pravim od 110 kg (90 % od 1RM)? To jest, da li kada prve nedelje radim benc, 70 % racunam od 110 kg ili od 120 kg? To ne kontam jer nije najbolje objasnjeno ili nije najbolje prevedeno u textovima na koje sam nailazio.

Unapred hvala.
VIVERE EST MILITARE!

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Killer Strength program
« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2015, 08:25:38 posle podne »
Da najjednostavniji a veoma efektivan. Uzmes 90% od maksa i od te brojke racunas sve ostalo. Znaci ako ti je kec 100 ti uzimas 90 i od 90 racunas procente.