Mart 28, 2024, 09:27:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Negativna,forsirana ponavljanja  (Pročitano 86078 puta)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Negativna,forsirana ponavljanja
« poslato: April 28, 2014, 03:19:33 posle podne »
Zapocinjem ovu temu prvenstveno da bih pokrenuo malo ovaj dio foruma.Dakle,interesuju me iskustva forumasa sa negativnim i forsiranim ponavljanjima i njihovi dobici u snazi.Kao i na koji nacin su ih ukljucivali u svoje programe treninga i koliko dugo.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #1 poslato: April 28, 2014, 11:48:25 posle podne »
Nikad nisam radio i ne vidim neku poentu toga u powerliftingu.  Plus je rizik poveci.  Bolje su mi druge tehnike overloada kao board benc, dl sa visine i visoki good morning.  Benc sa dasaka sam sad uzeo da radim,  a druge dve samo 1 pred takmicenje.  Ne znam koliko se bavis powerliftibgom ali je bitno da ponavljanja na treningu teku relativno glatko, jer sto vise zapinjes i sto vise imas grinda na ponavljanjima vise se trosis i brze ces sagoreti. Drugar radi negativna ponavljanja za benc i njemu pomaze,  ali ne volim bas toliki rizik :)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #2 poslato: April 29, 2014, 01:38:39 pre podne »
Milane,prvo moram da ti se zahvalim sto si odgovorio i tako da kazem nastavio temu.Vidim da mnogo poznajes powerlifting.Ja u principu radim slicne stvari kao sto si naveo s tim sto ja volim da isforsiram floor press.Interesantno je da ja nikada nijesam radio forsirana i negativna za snagu pa sam zato i otvorio ovu temu,da vidim iskustva forumasa..Sto se tice konkretno mog bavljenja powerliftingom,prosle sam godine  imao takmucarsku formu za benc pres,ali kako u Cg nije u to vrijeme bilo nekih takmicenja oragnzovanih iskren da budem nijesam mogao da se cimam pa da idem u Srbiju kako bih se oprobao jer nijesam imao vremena...Moj drug je takodje imao veliki prirast snage s forsiranim ponavljanjima.Naime on je jak kao stijena i ima oko 100 kila i sto je interesantno nikad nije radio klasicni Pl trening.Vec je na kraju zavrsnih serija za grudi radio po koje forsirano ponavljanje.I vjerovao ili ne,on je ovakvim nacinom treninga dosao do benca od 170 kg.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #3 poslato: April 29, 2014, 01:59:15 pre podne »
i ja kontam da dobar broj ljudi koji su malo duze u plu imaju problem sa necim ili lakat ili rame ili ledja ili zadnja loza ili nesto 10-o... mislim da bi dodavanje forsiranih ponavljanja na ovako nesto vodilo ka neizbeznoj povredi ;/
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2014, 02:01:11 pre podne »
Vjerovatno,ja sam zato i pitao jer ih nikad nijesam radio,a opet s druge strane ima ljudi koji su i osvarili fin napredak.Ja sam konkretno imao problema sa povredama i ramena i lakta i gornjieg dijela grudi,sto cuda.:)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #5 poslato: April 29, 2014, 02:05:49 pre podne »
I jos bih dodao,dobro bi bilo kad bi se javio neko sto je imao pozitivna iskustva s ovim pristupom.Jer ja mislim da ovaj metod nije los,ukoliko bi covjek umio da ga pravilno dozira.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #6 poslato: April 29, 2014, 02:35:51 pre podne »
Hvala na lepim recima :) Benc trpi obim, sto ja pre nikako nisam radio, jer sam mislio da cu uci u famoznu pretreniranost, ako budem radio benc 2x nedeljno.  Sad ga radim tako i imamza cilj da ubacim i neki od potisaka za ramena u trecem treningu u toku nedelje. Zasto ima dosta bildera sa solidno jakim bencom?  Jer imaju veliki obim i ne mrzi ih da rade bezbroj svakakvih potisaka sto sipkom sto bucicama.  Probaj sa negativnim ponavljanjima pa nam javi kako ide.  Trudim se da probam sve ne bih li prebacio vise tih 200kg.
Ps  Ovaj vikend je bas bilo prvo takmicenje u novom cg savezu.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #7 poslato: April 29, 2014, 02:45:16 pre podne »
Slazem se Milane,da benc tri obim.A po mom misljenju ta prica oko pretreniranosti je prenaglasena.Iskreno nek mi ne zamjere ovi iz industrije suplemenata ali mislim da to ide iz njihove kuhinje.Takozvani bilderi i powrlifteri stare skole su nenormalno trenirali i izgledali odlicno.Jedan Serz Nubert je trenirao i po osam sati dnevno pa je nesumnjivo ostao zapamcen kao jedan od najbolje gradjenih ljudi svih vremena.Takodje Marvin Eder koga smo pominjali u prici o propadanjima ako se sjecas je imao svakodnevne treninge od po 3,4 sata,a bencovao je oko 250.Nazalost trenutno nemam takmicarsku formu,jer sam od skoro ponovo vratio Pl trening,a i zbog privatnih obaveza sam  pauzirao par zadnjih mjeseci 2013-te,ali mislim da ce to uskoro biti dobro.:)

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #8 poslato: April 29, 2014, 01:02:46 posle podne »
Moras da probas. Nekome se to odlicno prenosi na snagu. Licno nikad nisam radio, niti vidim neku potrebu kod nas.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #9 poslato: April 29, 2014, 01:59:21 posle podne »
u pravu si,najbolje je probati pa vidjeti kako funkcionise.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #10 poslato: April 29, 2014, 03:27:27 posle podne »
I jos bih nesto naveo,nevezano za ovu temu.Posto vidim da na forumu ima dosta ljudi koji vole powerlifting i sportove snage.Apelovao bi na njih da se malo aktivnije ukljuce u smislu pokretanja novih tema i razmjene misljenja,pa da malo ozivimo ovaj dio foruma.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #11 poslato: April 30, 2014, 01:11:02 pre podne »
Tesko, ne pisem vise da bi drugi zaradjivali :)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #12 poslato: April 30, 2014, 01:22:08 pre podne »
Hahaha,a mozemo razmjenjivat misljenja,ako ne sta drugo.;)

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #13 poslato: April 30, 2014, 02:38:56 pre podne »
Sa vremena na vreme radim forsirana za bench , negativna jedino da osetim tezinu na rukama i skoncentrisem pri spustanju tega ali najvise mi znace board press i zakljucavanja sa vecim tezinama , tako i navikavam cns na tezine i korektno mi ide za sada . Moras da probas sta tebi odgovara , a sta ne .  ;)
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Negativna,forsirana ponavljanja
« Odgovor #14 poslato: April 30, 2014, 10:42:01 pre podne »
Ja sam odustao od tog pisanja, jer posle par godina pisanja, nisam video vise svrhu. Prosle godine kad sam se i povredio, nisam imao sta da pisem i evo to traje i danas. Doduse lagano se vracam, al daleko je to od nekadasnje forme. Iskreno, ne vidim poentu pisanja, jos pogotovo na ovom forumu, koji je prvenstveno bilderski i nisam nasao vise od pet ljudi koji bi nesto pisali. Tako da, mozemo deliti iskustva al vise od toga, bar sa moje strane, nop.