April 29, 2024, 02:09:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: savet oko treninga i ishrane za početnika  (Pročitano 1208 puta)

Van mreže misadjole

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
savet oko treninga i ishrane za početnika
« poslato: Jun 12, 2014, 10:46:39 posle podne »
pozdrav,

počeo sam sa ozbiljnom promenom početkom januara meseca i moja pametna vaga kaže sledeće, mereno u subotu ujutru. Oko 178 cm visok. ceo april sam imao prekid treninga i par manjih prekida zbog posla...

pritisak 110-60 (100-70), šećer izmeren vikendom oko 19h 6,1 (jeo sam oko 15h)

početak
26 masti
54 tbw
57,9 mišići
6,5 kg kosti
83,4 kg

sada
22,7 masti
56,3 tbw
60,4 mišići
6,5 kosti
79,0 kg

Moj osećaj je da sam skinuo šlauf (ne skroz), pojavili su se biceps i triceps. Noge su mi od ranije teretane bile ok. Ostaje da se radi najviše na grudima i stomaku.

Moj dan izgleda ovako. Ustajanje u 06h, doručak: ovsene, mleko i whey ili 2 jaja i sardina ili tunjevina i kuvano povrće. Posle doručka 1*daily multivitamin i 1*omega. Koliko je štetno jesti više puta u toku nedelje 2 cela jaja za doručak? Užina na poslu oko 10h, kafa i integralna kifla ili projica i jabuka. Ručak na poslu oko 14h, integralna pogača ili projice i belo meso ili riba i jogurt. Večera kući oko 19h, nešto domaće i komad mesa uz salatu. Uveče oko 21-22h trening oko sat vremena i merica whey-a i kreatina posle treninga. Spavanje u 00h. U prilogu jelovnik...

Trening nešto ovako. Ponedeljak triceps i grudi. Sreda biceps i leđa. Petak ramena i noge. Između ubacim 1*stomak i 1*vijača. Treniram sa manjim težinama i kraće treninge oko 45-60min.

Svaki savet je dobrodošao, da li je ovo napredak ili je loše što gubim kilažu, brine me i sto ne napredujem sa misicima brze? Raspored mora da bude ovakav ili sličan zbog posla. kako se skida salo sa stomaka i oko stomaka, osim ishranom i vezbama za celo telo (to sam mislim zapoceo da menjam)? da li kardio, neke druge vezbe, nacin izvodjenja? da li treba da izbacim kreatin, mislim da mi on ipak daje snagu? kupujem tribulus i krecem sa vecim tezinama...

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: savet oko treninga i ishrane za početnika
« Odgovor #1 poslato: Jun 12, 2014, 11:54:14 posle podne »
Ishrana mora da bude dosta bolja, bez pogača i projica posebno u periodu kada pokušavaš da skineš kilograme.
Rezultati koje pokazuje ta "pametna" vaga nisu tačni.