April 20, 2024, 10:47:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Slingshot-Katapult  (Pročitano 6168 puta)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Slingshot-Katapult
« poslato: Jun 15, 2014, 04:50:17 posle podne »
Mnogi ovo pomagalo za benc pres strasno hvale i kazu da su ostvarili dobra rezultate s njim.Jednostavno ga ubacajuci u svoj standardni trening.Sad me interesuju vasa misljenja i iskustva.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Slingshot-Katapult
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2014, 12:42:35 posle podne »
Benc je u CG kao fudbal u Brazilu-nacionalni sport :)
Imam ja Titanov Ram, onaj slabiji i dodaje mi 10-15%, ali mi se ne svidja sta radi. Pre neki dan sam uradio 195kg kao nista.
Kad spustim tezinu na grudi, mogu par sekundi zadrsku da pravim, jer Ram daje potporu i daje signal mozgu da mozes da se opustis dok je teg na grudima, a to svakako nije pozeljno.Bord benc mi je bolje sredstvo, jer isto dizes vecu tezinu, ali te uci kako da se drzis cvrsto i stegnuto.
Mislim da i kad bih radio svaki put sa 200 recimo da mi to ne bi uticalo da se raw benc popravi.Ovo mi sluzi da nekad osetim tezinu na rukama, buduci da jako brzo ispadam iz stosa.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Slingshot-Katapult
« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2014, 09:24:08 posle podne »
Hahahaha,nacionalni Milane,odlicno si rekao,to ce nam jos malo uci u tradiciju. :)Evo ovako,jedan moj drug koji se takmici u raw benc presu,na treninzima je bez katapulta gurao 190,195 u zavisnosti od trenutne forme.Dok je sa katapultom na zadnjem treningu gurao 230.On je za ovu stvarcicu dobio preporuke da je bas korisna i to od ozbiljnih liftera iz inostranstva.E sad u narednom periodu cemo vidjeti kako ce to uticati na njegov raw potisak.Ja javljam to svakako.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Slingshot-Katapult
« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2014, 10:12:52 posle podne »
Probao je drugar katapult, a inace koristi super ram i kaze da je taj super ram obicna krpa naspram katapulta.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Slingshot-Katapult
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2014, 03:17:39 posle podne »
Svi ga hvale zaista.Znam konkretno da ga Laslo Mesaros koristi stalno u svojim pripremama za takmicenja.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Slingshot-Katapult
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2014, 03:21:22 posle podne »
Da, ali Laslo radi i benc maratone bez toga sto mu pravi bazu za dalje. Hvale ga jer instant mogu da podignu 20kg vise.Uzmi i testiraj sledece:Uradi ceo trening sa slingshotom i onda ga skini i probaj bez i prati kakav ti je osecaj u ramenima i rukama.Ok stvar, ali ne bih se previse uzdao u nju.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Slingshot-Katapult
« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2014, 03:48:52 posle podne »
Ma svakako se ne treba previse uzdati u nju,definitivno.Ja sam recimo pojacao svoj benc potisak u zadnjih dva mjeseca na sledeci nacin.Bucice sam forsirao maksimalno i razboj sa opterecenjem.A kao rezultat toga imam,da kilaze sa kojima sam ranije gurao trojku sad guram 6 ponavljanja bez prolema.