April 29, 2024, 03:17:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Totalni pocetnik, pomoc u izradi jelovnika  (Pročitano 2107 puta)

Van mreže harts

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Totalni pocetnik, pomoc u izradi jelovnika
« poslato: Jul 20, 2014, 10:03:24 posle podne »
Pozdrav svima,

Imam 24 godine, nedavno sam resio da organizujem bolje svoj zivot i krenuo sam u teretanu pre 2 nedelje.
Samim tim sto stvari volim da radim dosta temeljno, jer samo tako imaju poentu, dosao sam na vas forum kako bih se obrazovao i izvukao maksimum iz treninga i odlazaka u teretanu.

Vec duze vreme znam za ovaj forum (3-4god) i sa vremena na vreme ga citam, i mogu vam reci da su svi clanovi dosta korektni i voljni da pomognu, zato sam se i odlucio da otvorim ovu temu.

Imam 175cm visine i 80 kilograma, sa poprilicno velikim bf-om.

Cilj mi je naravno da skinem bf i krenem sa izgradnjom misica, pa imam polemiku da li da odmah krenem sa strogom dijetom za skidanje kg ili da krenem sa kvalitetnom ishranom + dobrim treninzima i bf ce sam opasti a misici ce krenuti sami da se izgradjuju.

Poenta ove teme je da napravim kvalitetan jelovnik / dijetu koja ce mi dati najbolje rezultate u startu, zelim da mi date smernice koliko cega dnevno trebam da unosim pa cu pokusati sam da napravim jelovnik ili ukoliko nekog ne mrzi moze to da uradi i umesto mene, necu mu uzeti za zlo :)

Sta sam uspeo do sada da zakljucim:
Po kilogramu treba unositi oko 2gr proteina i oko 4gr ugljenih hidrata, i oko 50 - 100gr kvalitetnih masti.
1gr proteina = 4cal
1gr uh = 4cal
1gr masti = 9cal

Kvalitetan jelovnik treba da se sostaji od 6 obroka.

U mom jelovniku zelim da se sadrzi sto vise namirnica, nisam gadljiv ninasta i prija mi da menjam i probavam nove stvari.

Tako da bih u startu odmah ukljucio: jaja, ovsene (tek treba da ih probam, ali izguracu valjda), pirinac, krompir, testenine?!?,  piletinu, curetinu, teletinu, junetinu, lososa, tunu, ella sir, bademi, orasi, indijski orah, lesnici itd..

Maslinovo ulje, da li valja prziti na njemu meso i kako je ustvari najbolje spremati ga?

I naravno sto vise salate, jer je inace volim i jedem.

Sto se tice spremanja to cu uglavnom raditi uvece kod kuce za sutrasnji dan i sutradan nositi u plasticnim posudama u kancelariju gde imam frizider i gde provodim ceo dan. Teretana mi je u neposrednoj blizini.

Naravno cim sredim jelovnik i krenem sa istim, posle 10-ak dana kada udjem u stos planiram da uzmem suplementaciju ukljucujuci Amino whey, multivitamin, omega3, bcaa, eventualno jos kreatin i casein.

Vidim da na ogistra shopu ima dosta povoljnih i korisnih stvari, tako da cu time tek da se pozabavim. :)

Moj trening izgleda ovako:

pon: Grudi, triceps
uto: odmor
sre: Ledja, biceps
cet: odmor
pet: Ramena, noge
sub: odmor
ned: odmor

Sto se tice kardia, nije mi problem da trcim na traci, problem mi je napolju ( nedostatak kondicije ) ali vise od toga volim da vozim rolere i vozim ih na svaka 2 - 3 dana..

Hvala svima unapred!

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Totalni pocetnik, pomoc u izradi jelovnika
« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2014, 11:07:10 posle podne »
Pa ako je bf dosta visok,najbolje je da se najpre pozabavis time,a tek kada bf dovedes na pristojan nivo,krenes sa nabacivanjem misicne mase...
Krenes prvo sa rotacijama,pa kasnije u zavisnosti od situacije vrsis korekcije...
Nije poenta da ti neko drugi napravi jelovnik,vec da sam pohvatas sustinu,a da eventualno neko sa foruma,koriguje jelovnik,ukoliko je potrebno.
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,20283.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,28772.0.html
Iscitaj ove teme malo,pohvataj sta,kako,pa posle postuj jelovnik,i ako bude bilo potrebe neko ce korigovati...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Totalni pocetnik, pomoc u izradi jelovnika
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2014, 09:21:23 pre podne »
pozdrav i dobro dosao
pa vidi,kako je i dragan gore rekao
licnog sam i istog misljenja kao i on da bi prvo trebalo da se pozabavis tj resis problem bar nekog dela % BF
kako mogu da primetim,veoma dobro si pohovatao i uvezao osnovne smernice i "pricu" tako da sam misljenja da ces i ovo razumeti sta pisemo sada.
Kasnije tj kada resis taj neki deo BF,krenes sa laganim pakovanjem i uvodom u celu pricu.
Sve ovo ti govorim iz razloga sto je u neku ruku moguce i tako kako ti hoces,ali ne vidimrazloga zasto bi to radio,jer tu reuzlatati veoma veoma sporoo dolazi (u nekim slucajeivma nikako) i onda je to razlog za odustajanje
ako si vec resio da menjas stvari u svom zivotu-opnda uradi kako treba
puna podrska

Van mreže harts

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Totalni pocetnik, pomoc u izradi jelovnika
« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2014, 03:21:21 posle podne »
Pozdav ljudi,

Hvala svima na podrsci, za vikend cu da sastavim jelovnik pa vam se javljam, krenucu sa rotacijom UH.

Usput jedno bonus pitanje:
Pitao me je brat posto je video da citam vas forum i razgledam suplemente da li ima poente da kupi sagorevac masti i da li ce mu makar u nekom procentu pomoci ako ide rekreativno na plivanje 3 - 4 puta nedeljno?

Ne zeli nikakve ozbiljne rezultate i slicno, dovoljno bi mu bilo da skine 2 - 3 kile, sto se tice ishrane izbacio bi samo ono najgore..

Ako u njegovom slucaju sagorevac moze da pomogne, molio bih vas i da mi preporucite neki.
Bacio sam oko na Animal Cuts.

Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Totalni pocetnik, pomoc u izradi jelovnika
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2014, 03:31:24 posle podne »
Sa tom fizickom aktivnoscu ,sagorevac sigurno ce da mu pomogne
ali.....
ukoliko mu je ishrana BAR malo sredjena i korigovana
ukoliko on smatra da je za korekciju telesne tezine dovoljno malo vezbuckati i kupiti neki dobar saogrevac kao sto je AC-onda se vara