April 28, 2024, 11:08:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: POMOC!!! Kifoza i Lordoza  (Pročitano 2344 puta)

Van mreže XRayMuscle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
POMOC!!! Kifoza i Lordoza
« poslato: Jun 24, 2014, 12:23:33 posle podne »
Interesuje me da li se mogu raditi vjezbe za kifozu i lordozu u isto vrijeme, u istom terminu. Recimo uradim za kifozu pa onda istezanje za lordozu da lii se moze tako raditi, da li se ometaju

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: POMOC!!! Kifoza i Lordoza
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2014, 09:20:56 posle podne »
Ček, u prethodnoj temi reče da tvoj drug ima problem s time  :)

Van mreže XRayMuscle

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: POMOC!!! Kifoza i Lordoza
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2014, 10:14:53 posle podne »
Ček, u prethodnoj temi reče da tvoj drug ima problem s time  :)

I ima pa me smara da napravimo raspored sta i kako, kad ovo kad ono. Predlozio sam da sve zbrljamo sve od jednom pa da vidimo. Bilo mi mrsko da objasnjavam sve opet :D

Van mreže Bella

  • Lepotica
  • Flyweight Member
  • *****
  • Poruke: 100
Odg: POMOC!!! Kifoza i Lordoza
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2014, 11:01:11 posle podne »
 Mogu se raditi najpre vezbe za kifozu pa onda za lordozu, mozes i odvojeno. Ali je jako bitno da zaista pogodis misice koji su skraceni, i da naucis neke osnove kada je izvodjenje ovih vezbi u pitanju. One na prvi pogled deluju jako prosto i cini se da ih svako bez problema moze odraditi ali ima nekih stvari koje se u ovom  slucaju ne mogu zanemariti. Treba da znas kako da pasivno ispravis naglasene krivine, kako da dises...MNOGO toga.
 
Mlad je(ili ti, ne znam ko je od vas u pitanju) i mislim da bi morao kod doktrora kako bi on izvrsio klinicki pregled,odradio odredjene testove i utvrdio stepen kifoze. Nekada je potrebna podrska kicmenom stubu(mideri i sl.) a ne samo vezbice, a to ce znati samo nakon pregleda. Sa druge strane slika i pregled nikako ne mogu biti ISTO, iako je ocigledan deoformitet.
 U razvoju je, i neka se sto pre uputi lekaru kako bi na vreme krenuo sa terpaijom , ovo vam je moj iskreni savet.
 

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: POMOC!!! Kifoza i Lordoza
« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2014, 12:18:30 pre podne »
Hvala, Bella.

Idemo opet katanac na temu.
suck it up, buttercup