April 29, 2024, 08:01:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Nedoumica oko split treninga  (Pročitano 1842 puta)

Van mreže Jackal

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
  • The world ain’t all sunshine and rainbows.....
Nedoumica oko split treninga
« poslato: Jun 25, 2014, 06:53:19 posle podne »
Pozdrav momci. Nisam nov na forumu i evo vec vise od godinu dana sam aktivan,citam,obrazujem se i mogu samo reci hvale da kazem za ovaj forum.  Malo mi je hica oko ovoga pa bih hteo da dobijem vasa misljenja sto pre :) .Sve u svemu, hteo sam sebi da koncipiram split trening tako da ostavim akcenat na pektoralisima i ramenima. Ne zato sto mi nesto drasticno zaostaju(u sustini ima i toga) nego se jednostavno ne osecam lepo kad zapostavljam ove partije  ;) Inace, posto ne zelim da prelazim preko 4 treninga nedeljno, razmisljao sam da postavim stvari npr ovako: Ponedeljak-Grudi, Utorak-Noge,biceps, Sreda-Odmor, Cetvrtak-Ledja,triceps, Petak-Ramena, Subota i Nedelja odmor. E sad, hteo bih da znam da li problem predsavlja to sto cu kad radim velike partije kao sto su ledja i noge,uz to raditi i jednu manju partiju. To bi znacilo da cu npr za ledja raditi 4 vezbe a pritom jos i za biceps 3 i mislim da ce mi tesko biti ugurati sve to u sat vremena  ::) pa bih hteo da znam koliko je pametno raditi toliko serija odn. vezbi po treningu ako uzmemo u obzir da jos ne koristim glutamin,bcaa, i ostale antikatabolike? Od suplemenata koristim samo whey(amino whey),monodrat(Ultimate nutrition) i naravno proste secere dex i malto. Nemojte misliti da sad pitam da li mogu da radim dve misicne partije po treningu  :D znam da bi mi rekli da citam forum. Samo me zanima da li ce takav trening rezultovati katabolizmom jer nemam sve odgovarajuce suplemente. I nemojte me napadati sto nisam izolovao noge pls ::)

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Nedoumica oko split treninga
« Odgovor #1 poslato: Jun 26, 2014, 09:34:18 posle podne »
Pozdrav momci. Nisam nov na forumu i evo vec vise od godinu dana sam aktivan,citam,obrazujem se i mogu samo reci hvale da kazem za ovaj forum.  Malo mi je hica oko ovoga pa bih hteo da dobijem vasa misljenja sto pre :) .Sve u svemu, hteo sam sebi da koncipiram split trening tako da ostavim akcenat na pektoralisima i ramenima. Ne zato sto mi nesto drasticno zaostaju(u sustini ima i toga) nego se jednostavno ne osecam lepo kad zapostavljam ove partije  ;) Inace, posto ne zelim da prelazim preko 4 treninga nedeljno, razmisljao sam da postavim stvari npr ovako: Ponedeljak-Grudi, Utorak-Noge,biceps, Sreda-Odmor, Cetvrtak-Ledja,triceps, Petak-Ramena, Subota i Nedelja odmor. E sad, hteo bih da znam da li problem predsavlja to sto cu kad radim velike partije kao sto su ledja i noge,uz to raditi i jednu manju partiju. To bi znacilo da cu npr za ledja raditi 4 vezbe a pritom jos i za biceps 3 i mislim da ce mi tesko biti ugurati sve to u sat vremena  ::) pa bih hteo da znam koliko je pametno raditi toliko serija odn. vezbi po treningu ako uzmemo u obzir da jos ne koristim glutamin,bcaa, i ostale antikatabolike? Od suplemenata koristim samo whey(amino whey),monodrat(Ultimate nutrition) i naravno proste secere dex i malto. Nemojte misliti da sad pitam da li mogu da radim dve misicne partije po treningu  :D znam da bi mi rekli da citam forum. Samo me zanima da li ce takav trening rezultovati katabolizmom jer nemam sve odgovarajuce suplemente. I nemojte me napadati sto nisam izolovao noge pls ::)


               Izoluj noge ;D   
   
                Grudi - biceps npr, Ledja - triceps, Ramena - stomak, Noge  ;)
 
              Kljucno pitanje - kakva je hrana ?

                Tebi su za biceps dovoljne i dve vezbe - zapamti jednu stvar, nije bitan obim treninga vec intenzitet !!!

   

             
               
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže Jackal

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
  • The world ain’t all sunshine and rainbows.....
Odg: Nedoumica oko split treninga
« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2014, 08:39:00 pre podne »
Ajoooj dobro ajde proguracemo te nogice  ;D hmm stomak kao posebna misicna grupa? Nzm bas ja radim trbusnjake tri puta nedeljno i to u danima odmora dve vezbice po 4 serije... hrana je solidna,msm kolko tolko snalazim se jbg ipak sam jos srednjoskolac pa tesko krpim kraj s krajem  :) ali bez brige, ne jedem plazmu i surutku u prahu nego se sve zasniva na ovsenim,pirincu,jajima,tunjevini,belom,Elli, i wheyu. Vlakna mi sad fino gode kad je doslo leto pa ima doosta salate  :) Metabolizam i genetika...paa ono nije bas da je bajno, nisam mezomorf ali naginjem ka takvom telesnom tipu, imam tendenciju nagomilavanja masnih naslaga posebno oko oblikusa i donjeg abdomena(Gluteusi jako malo),ali to je sve periferno da tako kazem jer mislim da sam jos u razvoju pa i to nije neko salo kakvo inace zna da muci starije vezbace.

Van mreže Jackal

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
  • The world ain’t all sunshine and rainbows.....
Odg: Nedoumica oko split treninga
« Odgovor #3 poslato: Jun 27, 2014, 08:45:44 pre podne »
I da, citao sam na forumu jednu temu gde su ljudi postavljali obim njihovog treninga npr za grudi pa je bilo dosta polemike oko toga koliko serija po treningu se radi, i da 18 pa cak i 16 serija je preobimno. Primljeno k znanju da je bitniji intenzitet,znam, ali ipak bih da znam neku normu da kazem koje mogu da se pridrzavam.Naravno ne kazem da cu da radim jedan te isti trening svaki put,boze sacuvaj  ;D , nego da znam da li je uopste pametno odraditi tih 16 serija(4 vezbe po 4 serije) ako,opet kazem,uzmem u obzir da bas i nisam opremljen antikatabolicima...pa bar i da je glutamin al nema se  :(