April 27, 2024, 02:02:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Stil dizanja - agresivno ili smireno?  (Pročitano 6708 puta)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Stil dizanja - agresivno ili smireno?
« poslato: Jun 20, 2014, 10:23:45 posle podne »
Slučajno mi je iskočio ovaj klip na fejsbuku gde Brandon Lilly objašnjava kako on prilazi svakom liftu i kako smatra da treba da se ponaša lifter, odnosno kako se on oseća kad radi PR-ove ili treninge:

http://www.youtube.com/watch?v=gTrc4fpL5CA#t=154

Mene zovu balerina obično, jer sam nekako počela da se trudim da ne dižem kao muško, već da tu zadržim neki vid ženstvenosti, pa tako sva ozbiljna ispravim leđa, namestim noge, izmerim gde mi idu prsti, isprsim se - i za čučanj i mrtvo, a kod benča obavezno još i nameštam kosu :D Volim eventualno kod nekih ponavljanja da kažem "opa" ili ako mi je jako teško onda tiho samo skuckam ;D jako mi je odbojno kada vidim cure koje vrište ili kao drvoseče rade, ali whatever gets their juices flowin'

U svakom slučaju, zanimljivi su prilazi šipci kao poseban deo treniranja, svako tu ima svoj stil, pa eto, ako ko hoće da opiše kako se oseća kada radi težak lift ili trening inače.
« Poslednja izmena: Jun 20, 2014, 10:25:34 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Stil dizanja - agresivno ili smireno?
« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2014, 10:39:21 posle podne »
Sve sto si opisala nije vid zenstvenosti nego vid pravilne tehnike, koju kod nas ima samo par devojaka dok ostale rade kamikaza stilom.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Stil dizanja - agresivno ili smireno?
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2014, 11:04:25 posle podne »
Da, ali teatralnost je neizbežna :D

I sviđa mi se izraz kamikaza, ali po ponašanju mi je bliže drvoseči ;D

Tebe što sam gledala, ti uvek rolaš šipku pre mrtvog. Navika?
suck it up, buttercup

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Stil dizanja - agresivno ili smireno?
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2014, 11:11:58 posle podne »
Ima ona iz Sombora koja se sama naziva drvosecom.O koliko je u pravu.
Brendon jako pametno prica i dosta je praktican, ali mi se ne svidja ono skidanje majice i sranje o toma kako je alfa muzjak. Druze, vuces 360 sa 150kg posle 15 god rokanja plus pretpostavljam kako se WestSide zvekece..pa onda cemu lozenje.Ali, Ameri to zovu "attention whore" i on od toga tako zaradjuje. Inace, osim toga, svidja mi se nacin razmisljanja :)
Nekad rolam nekad ne, kako kad mi je lakse.Sad je rolam, ali tehnicki losije radim jer je uvek povucem kad je malo vise udaljena od nogu. Nisam trenirao DL ciljano jedno 2 godine, pa sam opet krenuo.

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Stil dizanja - agresivno ili smireno?
« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2014, 05:05:55 posle podne »
Dobar video. Pogledajte.

How to deadlift by Mark Bell