Jun 01, 2024, 09:10:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.160 poruka u 18.753 tema - 20.951 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle  (Pročitano 10685 puta)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #15 poslato: Mart 17, 2008, 10:07:40 pre podne »
Tegovi su zakon!   ;tsak;
a da li si kojim slucajem bacio pogled na predjasnju diskusiju?

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #16 poslato: Mart 17, 2008, 01:45:51 posle podne »
Kombinacija je najbolja ;bravi;

Van mreže MARE 85

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #17 poslato: Mart 17, 2008, 02:52:37 posle podne »
Jesam recimo meni najvise odgovaraju tegovi,ali ima neke vezbe koje radim na masinama.
WHERE THE MIND GOES,THE BODY WILL FOLLOW

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #18 poslato: Mart 17, 2008, 08:26:13 posle podne »
Kod mene u gymu ima svega par masina, a te sto ima su prvenstveno za noge. Tako da noge radim uglavnom na masinama a ostalo sa slobodnim tegovima... Zadovoljan sam u svakom slucaju... Mada rado bih probao i drugacije..
To the LIMIT!

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #19 poslato: Mart 17, 2008, 11:27:20 posle podne »
Ako pogledate snimke teretana po americi videcete nepregledne nizove raznih masina,svakako da se koriste i tegovi,ali nista nemoze da izoluje odredjeni misic(pogotovu ako si vanserijske gradje)kao masina,kada radis sa tegovima uvek mozes da varas(a vecina to i radi)uzmu vecu kilazu pa se krive,kod zadate masinske putanje toga nema.

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #20 poslato: Mart 20, 2008, 10:56:00 pre podne »
Definitivno dajem prednost tegovima...ne osporavam da su masine od koristi ali samo kao kombinacija sa tegovima,ali bazirati ceo trening na masinama pogotovo ako si pocetnik nece dati ni priblizan rezultat kao neko ko radi od pocetka sa slobodnim opterecenjima...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #21 poslato: Mart 20, 2008, 11:55:34 pre podne »
Masine su sjajne pogotovo za pocetnike.Razlog,vecina pocetnika ima katastrofalu formu izvodjenja vezbi,masinama se to izbegava i oni vremenom sticu osecaj za korektan rad pogotovo sa slobodnim tegovima...

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #22 poslato: Mart 20, 2008, 12:11:50 posle podne »
Sve je to ok,ali cim savladaju pokret i vezbu ja predlazem da sto pre predju na slobodne tezine...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #23 poslato: Mart 20, 2008, 12:29:21 posle podne »
Masine su sjajne pogotovo za pocetnike.Razlog,vecina pocetnika ima katastrofalu formu izvodjenja vezbi,masinama se to izbegava i oni vremenom sticu osecaj za korektan rad pogotovo sa slobodnim tegovima...
brate u teoriji si ti skroz u pravu,ali praksa je kao i obicno malo drugacija. Ja svaki dan vidjam ljude koji uspevaju na raznorazne nacine da varaju i na masinama,a dodatan problem je sto je u nasim teretanama vecena masina pravljena od oka tj kako se nekome cinilo da treba,pa sad sto uglovi bas nisu kako treba koga to briga. Jos nesto masine treba znati i podesiti, uvek me impresioniralo kada dodjem na masinu posle nekoga ko ima 160 cm i ukapiram da je postavljena bas kako meni odgovara sa mojih 188 cm,zanimljivo zar ne? Jos jedan problem je sto masine omogucavaju takvima podizanje mnogo veceg opterecenja nego sto realno mogu i tu se potire onaj plus za bezbednost koji masine imaju u odnosu na tegove.
Poenta ove price je po meni da i masine i tegovi imaju svoju funkciju u ovom sportu i da se odlicno dopunjuju,a da ni jedno ni drugo ne valja ako se ne nauci pravilno izvodjenje vezbi i ako se teret dize sujetom ,a ne misicima
« Poslednja izmena: Mart 20, 2008, 12:32:47 posle podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #24 poslato: Mart 20, 2008, 12:37:22 posle podne »
Masine su sjajne pogotovo za pocetnike.Razlog,vecina pocetnika ima katastrofalu formu izvodjenja vezbi,masinama se to izbegava i oni vremenom sticu osecaj za korektan rad pogotovo sa slobodnim tegovima...
brate u teoriji si ti skroz u pravu,ali praksa je kao i obicno malo drugacija. Ja svaki dan vidjam ljude koji uspevaju na raznorazne nacine da varaju i na masinama,a dodatan problem je sto je u nasim teretanama vecena masina pravljena od oka tj kako se nekome cinilo da treba,pa sad sto uglovi bas nisu kako treba koga to briga. Jos nesto masine treba znati i podesiti, uvek me impresioniralo kada dodjem na masinu posle nekoga ko ima 160 cm i ukapiram da je postavljena bas kako meni odgovara sa mojih 188 cm,zanimljivo zar ne? Jos jedan problem je sto masine omogucavaju takvima podizanje mnogo veceg opterecenja nego sto realno mogu i tu se potire onaj plus za bezbednost koji masine imaju u odnosu na tegove.
Poenta ove price je po meni da i masine i tegovi imaju svoju funkciju u ovom sportu i da se odlicno dopunjuju,a da ni jedno ni drugo ne valja ako se ne nauci pravilno izvodjenje vezbi i ako se teret dize sujetom ,a ne misicima

Upravo tako...jednostavno ne treba izbacivati niti jedno niti drugo...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #25 poslato: Mart 20, 2008, 12:55:41 posle podne »
Masine su sjajne pogotovo za pocetnike.Razlog,vecina pocetnika ima katastrofalu formu izvodjenja vezbi,masinama se to izbegava i oni vremenom sticu osecaj za korektan rad pogotovo sa slobodnim tegovima...
brate u teoriji si ti skroz u pravu,ali praksa je kao i obicno malo drugacija. Ja svaki dan vidjam ljude koji uspevaju na raznorazne nacine da varaju i na masinama,a dodatan problem je sto je u nasim teretanama vecena masina pravljena od oka tj kako se nekome cinilo da treba,pa sad sto uglovi bas nisu kako treba koga to briga. Jos nesto masine treba znati i podesiti, uvek me impresioniralo kada dodjem na masinu posle nekoga ko ima 160 cm i ukapiram da je postavljena bas kako meni odgovara sa mojih 188 cm,zanimljivo zar ne? Jos jedan problem je sto masine omogucavaju takvima podizanje mnogo veceg opterecenja nego sto realno mogu i tu se potire onaj plus za bezbednost koji masine imaju u odnosu na tegove.
Poenta ove price je po meni da i masine i tegovi imaju svoju funkciju u ovom sportu i da se odlicno dopunjuju,a da ni jedno ni drugo ne valja ako se ne nauci pravilno izvodjenje vezbi i ako se teret dize sujetom ,a ne misicima
Ma da,tesko je sve to ovako objasniti..Znas kako bar sam ja tako navikao,dok sam drzao svoj gym ihaa godina svasta sam se nagledao,i "penjanje "i na masine i tegove,ma znas sta pricam,nego hocu da kazem ,radio sam sa ljudima,sve sam cinio da ih naucim kako to treba raditi[i u vecini slucaja uspeo]..I zaista te korekcije sam najlakse ispravljao masinama,ali opet to je zato sto sam bio azuran..Znaci dosta zavisi i od trenera..
Nista ja nemam protiv tegova[ja radim sa njima]..Po meni je dobro ono sto moj misic oseca,a to moze biti i masina,i jednorucni i dvorucni teg...

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: masine vs. slobodni tegovi vs. sajle
« Odgovor #26 poslato: Mart 20, 2008, 01:03:13 posle podne »
Apsolutno si u pravu,glupo je biti iskljuciv po pitanju bilo cega ,sve ima svoju svrhu i jedno drugo nadopunjuje, a ovde kao da se vrsi podela na pristalice tegova i pristalice masina,


Uploaded with ImageShack.us