April 19, 2024, 03:57:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Workbench multi sistem  (Pročitano 7189 puta)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Workbench multi sistem
« poslato: Jul 03, 2014, 11:08:19 pre podne »
Da li neko ima iskustva sa ovim? Selim se u kucu kraj grada, pa ce mi teretana verovatno biti predaleko, razmisljam o kupovini ovako necega, uz to bih uzeo olimpijsku sipku, z sipku i bucice.


WORKBENCH MULTI SYSTEM (WB-MS14)
« Poslednja izmena: Jul 03, 2014, 11:10:29 pre podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže vlado0550

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 615
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #1 poslato: Jul 03, 2014, 11:51:18 pre podne »
Iz mog vlastitog iskustva znam da su ovakve sprave uglavnom lose i nemogu trpiti neko veliko opterecenje, ima naravno i dobrih ali im je cijena, ohoho.

Moje misljenje je da ovo nemoze ipak zamjenuti teretanu, pogotovo tebi, mozda nekom pocetniku je ok.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #2 poslato: Jul 03, 2014, 12:14:53 posle podne »
ja ne kontam ovu spravu...a i mirisem njenu cenu dovde :) lat,benc i cucanj.. za ovoliko prostora i para

nisi razmisljao o nekom univerzalnom kavezu? ... lako ces dokupiti stvari jednu po jednu..najbitnije da imas prostora

kavez, klupa (da se menja polozaj,kosi,ravni,kontra),vratila(koja su takodje na kavezu),sipka,2 bucice i dosta tegova... i imas izbor brdo vezbi...

ovaj neki fazon...samo drugaciji :P

« Poslednja izmena: Jul 03, 2014, 12:24:56 posle podne Black&Decker »

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #3 poslato: Jul 03, 2014, 12:39:07 posle podne »
Deo za bench i cucanj je nepotreban.

Imam iskustva sa slicnom spravom za cucanj i na njoj moze velika kilaza da se stavi.

Ja na nju stavim 200 kila 2-3 ponavljanja, a 160 izgurao sam 6-7 puta.

 Najkorisniji deo ovde, je lat deo.

Ja bih najpre uzeo ovako neki kavez kao sto Black pise.

 I neku ovakvu lat posebno na kojoj moze da se menja ugao, pa da bude i lat, i masina za ramena.

Ova grdosija komplet bi samo prostor zauzimala.

Jay Cutler - Back Workout - Dec18
« Poslednja izmena: Jul 03, 2014, 12:45:32 posle podne sky »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #4 poslato: Jul 03, 2014, 06:45:45 posle podne »
E drugari, hvala na komentarima. Pa ne znam ama bas nista o kucnim teretanama, tako da pitam jbg.
Meni bi od prilike trebalo nesto da radim Lat, Veslanje i Ekstenzije za noge na masinama. Ostalo sve zamenjuje olimpijska sipka i bucice i dobra klupa.
Black, Nisam razmisljao o kavezu ali hocu od danas, imas preporuku za neku konkretnu firmu?
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2014, 07:21:49 posle podne »
ma jok brt... nego sam ja razmisljao sebi na napravim (zeza me manjak prostora) ..za smesne pare bih sve imao,posto imam sipku,bucice,benc klupu neku iz praistorije, vratilo bih napravio sam,imam i sipki nekih ostalo od gradnje... i kavez bih verovatno sam pravio,ili kupio neki polovan (ako bih nasao)...

predpostavljam da ti kes nije frka...ako nemas za bacanje,vidi i polovno nesto kupis,ne znam sta tu ima da se pokvari,pohaba...

e sada pitanje koliku ces motivaciju imati da radis sam gajbi ipak nije to isto...moci ces da radis skoro sve,izuzev sajli,prese,noznih ekstenzija... mozes da dokupis kasnije  samo lat masinu neku ako ti je do toga..mozes i za nozne ekstenzije,te su najjeftinije.

ali po meni kavez sa vratilom i sipke,tegovi,sve osnovne vezbe na jenom mestu..najkonkretnije resenje i najprostije

jbg,ima svojih prednosti i mana...moci ces lepo da podelis treninge,ustedis brdo vremena,cepas osnovne vezbe...ali svakako da moze da se napravi sasvim nesto solidno za rekreativce...  videces kako ces proci sa motivaciom za trening kada budes vezbao kuci,ja mislim da je to glavni problem

« Poslednja izmena: Jul 03, 2014, 07:24:57 posle podne Black&Decker »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2014, 08:21:34 posle podne »
Pa iskreno ja i idem u teretanu kad nema nikoga, smara me kad ima ljudi. Ali u pravu si videcu oko motivacije. Mislim da potrosim do 2000e , ne vise od toga.  A ako mi dosadi vremenom, sednem u auto i 20 min voznje do teretane. Toliko sam vozio u Dominikani do teretane jbg, nece mi biti tesko. Razmislicu jos malo, videcu sta ima polovno pa cu odluciti. Ionako se ne selim jos 2-3 nedelje.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #7 poslato: Jul 03, 2014, 11:56:30 posle podne »

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2014, 10:31:59 pre podne »
Hvala Milance
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #9 poslato: Jul 04, 2014, 10:46:57 pre podne »
Znaci odluceno :) , perverzno dobro! Uz to klupa i bucice dve dobre na kojima se menja tezina, i nista mi vise ne treba. Mozda neki jeftini lat polovan ako nadjem sa seated row. Radim bukvalno sve time.
http://www.rogueeurope.eu/rogue-r-6-power-rack
« Poslednja izmena: Jul 04, 2014, 10:50:43 pre podne Dominikanac »
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #10 poslato: Jul 04, 2014, 06:07:34 posle podne »
Predobro, je l ide uz ovo sipka ili ne?

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #11 poslato: Jul 04, 2014, 08:19:10 posle podne »
Uzimaj odma, ovo teretane (podrumcine) po Srbiji nemaju.  :D

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #12 poslato: Jul 04, 2014, 11:46:05 posle podne »
Uzmi neki jeftiniji/jednostavnji kavez.Isto ce ti sluziti, posto ne verujem da ces da drljas po njemu sa 300 400 kg

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #13 poslato: Jul 05, 2014, 01:53:36 posle podne »
Problem je sto sam visok 193, ne znam da li ce mi ovi jeftiniji power rackovi biti dovoljno visoki za cucanj?
Ovo sam gledao na youtube i cini mi se da bi pasovalo.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Workbench multi sistem
« Odgovor #14 poslato: Jul 05, 2014, 03:36:18 posle podne »
Vidi dimenzije, ali u svakom reku koji sam video do sad je moglo da se radi. Ja sam nekih 179cm i kad uradim overhead press u njemu sipca ima jos 1-2cm gore do profila.Rade kod nas momci od po 2m visine komotno u njemu.Htedoh da kazem da mislim da je bolje da das par stotina eura manje i da ulozis u nesto drugo, mada ti odluci, tvoje pare :)