April 26, 2024, 05:13:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Dzoni Pocetnik  (Pročitano 2683 puta)

Van mreže nikolajoncic1

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Dzoni Pocetnik
« poslato: Jul 09, 2014, 03:38:26 posle podne »
Zdravo zovem se Nikola treniram mesec dana nov sam u ovom sportu  :)
Evo je moja slika Imam masti ne vide mi se trbusnjaci .
Evo moje slike nisam znao kako da ubacim pa cu ovako.

Nzm kola velicina treba za sliku .Ako ne valja recite da ispravim .
Sta  mislite jel trebam masu da radim ili defku ? Ne vide mi se trbusnjaci  imam dosta BF. Najvise na stomaku po rukama imam malo vide mi se vene samo je stomak problem i donji deo ledja .
« Poslednja izmena: Jul 09, 2014, 03:49:40 posle podne nikolajoncic1 »

Van mreže Dzon90

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 92
Odg: Dzoni Pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2014, 04:18:33 posle podne »
Ti kao pocetnik tezinu mozes da odrzavas a istovremeno da smanjis bf i dodas misicnu masu. Nece to biti nesto mnogo, kilo il 2 verovatno. Trbusnjaci ti se ne vide jer nemas dovoljno misicne mase na njima, bf nije problem.

Van mreže nikolajoncic1

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Dzoni Pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2014, 04:24:41 posle podne »
Mozda nije problem kao nekima :) Ali jeste problem imam mozda 2 cm sala na trbusnacima . Pitam zbog ishrane da li da jedem za masu pa kad nabacim koje kilo da onda idem defku ili??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dzoni Pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Jul 09, 2014, 05:06:22 posle podne »
Mozda nije problem kao nekima :) Ali jeste problem imam mozda 2 cm sala na trbusnacima . Pitam zbog ishrane da li da jedem za masu pa kad nabacim koje kilo da onda idem defku ili??

ti treba pre svega da naucis da
A pravilno se hranis (pod br 1)
B pravilno vezbas
C steknes navike koje su potrebne u ovom sportu
Tvoje telo jos nije zavrsilo fazu prirodnog razvoja i kao takvog treba i da ga promatras
npr
sta bi ti da definsises(sta god ta rec znacila za tebe) jer DEFINCIJA je termin koji koriste bodi bilderi i koji se koriste u tom sportu
a ti niti si bodi bilder ,niti bilo sta slicno tome
vec dete pocetnik i treba to da shvatis.
Dakle
kada se naucis PRAVILNO HRANITI i PRAVILNO VEZBTI,ti ces imati fantasticne reuzlatte nakon odredjenog vremenskog perioda
Kod vas je problem sto ce tebe da uhvati manija da radis "defku" kako je tei zoves i vec nakon 15 dana ces da odkustanes i da pokleknes itd
dakle
stari narod bi rekao-NE TRCI PRED RUDU i ovo nije sport u kojem se bilo sta moze uraditi za 15 ili mesec dana
znaci
PRAVILANA ISHRANA
PRAVILAN TRENING i siguran sam da ce ti drugari zavideti na izlgedu vec nakon 3 ili 4 meseca
pogledaj temu METAK :)

Van mreže ivex

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
    • bodyspace
Odg: Dzoni Pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Jul 09, 2014, 05:08:48 posle podne »
Prvo si postavi cilj! Ako ti je cilj mišićna masa pošto si početnik možeš dosta brzo napredovat uz zdravu prehranu i suplementaciju. Ako ti je cilj definicija onda moraš bit u kaloriskom minusu. Moj ti je savijet jedi 4-5 puta na dan zdravu hranu u svaki obrok da ti ima proteine,uh,mast. A što se tice suplementacije poslje treninga whey+glukoza. Prije spavanja kazein. Nakon par tjedana  takvog režima gledaj dal ima napretka ako nema povecaj kolicinu hrane.

Kad si odredio cilj mora da imas:

1.Dobar trening

2.Dobru prehranu

3.Dobar oporavak

4.Dobar San

Never give up & training smart

Van mreže nikolajoncic1

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Dzoni Pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2014, 05:45:18 posle podne »
Vazi ja imam 21 god i 77 kg . Uveo sam dobru ishranu vec  mesec dana uzeo whey i kreatin monohidrat i cepam .
Imam drugara koji trenira 4 god i on mi tu dosta pomaze . Mada je smor kad radimo vezbe sa dosta kg-a dok poskidam sve one tegove sto on radi :D Sada cu ubaciti jos bolju ishranu imao sam samo belo pirinac i ovsene uz suplementaciju. Sada uvodim sir orah,badem tune i bice to ok.Kacim slike za 2-3 meseca da vidimo sta sam radio tto vreme :D

Van mreže ivex

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
    • bodyspace
Odg: Dzoni Pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2014, 06:11:58 posle podne »
Dali mozes opisat kako trenirate znaci kolko dana u tjednu trenirate koje vježbe radite za određene grupe mišića koliko serija i koliko ponavljanja?
Never give up & training smart

Van mreže nikolajoncic1

  • Član
  • *
  • Poruke: 42
Odg: Dzoni Pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2014, 08:41:59 posle podne »
3 pa 1 sistem
grudi ,triceps
ledja,biceps
noge,rame
ubacim u noge i trbusnjake sada cu da ubacim i kad radim grudi trbusnjake.

Van mreže Siki_16

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 111
Odg: Dzoni Pocetnik
« Odgovor #8 poslato: Jul 26, 2014, 07:13:15 posle podne »
Dva dana radi pa odmor i gledaj da razdvojis noge i ramena. Pozz:-)