April 28, 2024, 09:04:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 3764 puta)

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Pomoc oko ishrane
« poslato: Jun 11, 2015, 12:49:27 posle podne »
Moja ishrana za masu,imam 18 godina 77kg 188cm, treniram 4 puta nedeljno. Saveti i kritike dobrodosle :D
 
Obrok 1 - 100g ovsenih + 4 belanaca + 2 zumanceta
Trening
Obrok 2 - Sejk posle treninga - 30g whey + 30g dekstroze i 1 banana
Obrok 3- 150g  belog mesa + 150g pirinca
Obrok 4- 150g tunjevine + mladi sir + 1 parce integralnog hleba
 
trening:
pon:  grudi/biceps 
utorak: noge/stomak 
sreda: pauza 
cetvrtak: ramena/stomak
petak: ledaj/triceps
subota: kardio
 

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2015, 01:36:10 posle podne »
Banana ti ne treba posle treninga, hleb u last meal izbaci, ne znam kakav je taj mladi sir koji konzumiras. Cini mi se da ti fali jos jedan proteinski obrok, s obzirom na tvoju tezinu..ali da ce ti ovaj rezim sto peglas doneti rezultat, oce samo tako, ako se uzmu u obzir tvoje god
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2015, 01:41:13 posle podne »
A ovako sad
Obrok 1 - 100g ovsenih + 4 belanaca + 2 zumanceta
Trening
Obrok 2 - Sejk posle treninga - 30g whey + 30g dekstroze 
Obrok 3- 150g  belog mesa + 150g pirinca
Obrok 4- 100g belog mesa ili junetina + 200g kuvanog krompira i 1 parce integralnog hleba
Obrok 5- 150g tunjevine + mladi sir

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2015, 06:03:19 posle podne »
Malo hidrata

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2015, 07:32:46 posle podne »
Da pojacam pirinac na 200g i kuvan krompir na 300g

Van mreže nikoladodic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2015, 10:55:38 pre podne »
A ovako sad
Obrok 1 - 100g ovsenih + 4 belanaca + 2 zumanceta
Trening
Obrok 2 - Sejk posle treninga - 30g whey + 30g dekstroze 
Obrok 3- 150g  belog mesa + 150g pirinca
Obrok 4- 100g belog mesa ili junetina + 200g kuvanog krompira i 1 parce integralnog hleba
Obrok 5- 150g tunjevine + mladi sir

Malo proteina - ovde ih imaš oko 100-120 gr max, za fazu mase ti je potrebno minimum 2gr po kg težine, što će za tvoju težinu iznositi nekih 160gr proteina
Malo hidrata - ovde imaš oko 200-250 gr max, za fazu mase ti je potrebno minimum 4gr po kg težine, što će za tvoju težinu iznositi nekih 320gr ugljenih-hidrata
Nigde zdravih masti - ubaci najbolje pred veče u obrok koji ne sadrži hidrate, uz obavezne proteine neki izvor zdravih masti (omega 3, bademe, maslinovo ulje, lešnik...)

Što se tiče ovog deficita proteina, najbolje je da ubaciš još jedan obrok, jer su po nekim mojim shvatanjima 4 čvrsta obroka malo.. Što se tiče deficita hidrata to je lako nadomestiti, samo pojačaš doze hidrata u ova 3 obroka.. Zdrave masti grickaš iz orašastih plodova, to nije nikakav problem..
E i da, ovaj mladi sir mi nekako bode oči, jer verovatno sadrži dosta masti. Moj predlog ti je Ella sir, imaš ga po svim većim radnjama(Dis, Maxi, Roda, Tempo), sastav ti je nekih 12gr proteina na 100gr i 0 masti.

Toliko od mene, nisam možda toliko kompetentan da delim savete, ali ako ima nekih grešaka, neko od iskusnijih će me ispraviti. Pozdrav i samo napred! :)
U svakom porazu ja sam video deo slobode, i kad je gotovo, za mene znaj, tek tad je počelo.

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2015, 12:59:59 posle podne »
On je rekreativac, taj sir za jedan obrok neće da ga ubije. Neće svi da se takmiče, itd. Plus ne treba ni potpuno izbaciti zasićene masti, i one imaju ulogu. Eto, on tu unese 10-15g, ništa neće da mu bude

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2015, 02:41:11 posle podne »
Mladi sir president ili mlekara Sabac slobodno u ishranu moze da uleti...
Ima isto da se uzme u Idei "zreli dijetalni sir" mlekare "Kuc", extra sastav na 100g 0g masti, 2g hidrata i 15g proteina...

Van mreže MileUbica

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2015, 04:39:51 posle podne »
Mladi sir president ili mlekara Sabac slobodno u ishranu moze da uleti...
Ima isto da se uzme u Idei "zreli dijetalni sir" mlekare "Kuc", extra sastav na 100g 0g masti, 2g hidrata i 15g proteina...
Kakav je ukus tog sira u poredjenju sa ellom, i koja je cena?

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2015, 05:43:10 posle podne »
Meni Ella ima prelep ukus, mogo bih da je jedem 24/7

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2015, 08:06:57 posle podne »
120 ili 110 dinara je 250g pakovanje a meni licno je ukus bolji nego ella, jer nije kremaste strukture vec kao mladi sir ima teksturu...

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2015, 01:34:48 posle podne »
Moguce, ali je betonski sir ella , bar sto se cene tice daaleko bolja..mada jbg najbolje kazein
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2015, 01:41:46 posle podne »
Moguce, ali je betonski sir ella , bar sto se cene tice daaleko bolja..mada jbg najbolje kazein
Meni ne prija kazein msm prah.Uzimao sam ga jedno vreme,naduvava mi se stomak i imam gasove.Lep ukus,zasiti nema sta,odlican je on ali meni ne jednostavno ne prija.Tako da drmam elu bez problema.
Be patient,results will come !!!

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2015, 01:57:41 posle podne »
Dobro to jeste, svaki organizam je razlicit donekle, ja recimo kad sam uzimao ovaj The kazein pre, nikakvih problema, ma milina..zato opet narucujem i cepam kad prodjem dijetu
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2015, 02:09:24 posle podne »
A da posto je ovo tema od Kompanija da ne idemo bas u off..u pravu su ljudi, proteine i hidrate povecavaj..ja bi u prvom delu dana sabijao dosta ovsenjaka,krompira,pirinca a posle dao akcenat na vlaknaste uh..i tebra stavi Matica na avatar , zna se ko su sampioni u Premier League  :D
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-