April 29, 2024, 12:06:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana za masu + suplementi  (Pročitano 14200 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za masu + suplementi
« Odgovor #30 poslato: April 01, 2015, 06:28:50 pre podne »
Pored tih masti sto si nabrojao ubaci jos maslinovo ulje i to je to.

Ako si u mogucnosti uzmi Glut odma. Zavisno od finansija kako ga koristiti. Moze po 15ak g prije i poslije treninga i isto toliko pred spavanje. Multivitamin neki bi bilo dobro imati.

Sto se treninga tice, nemoj ni jedan kardio u pocetku, a kasnije mozes ubaciti jedan sedmicno. Po potrebi onda nekad i dva, al ako ispostujes dijetu i treninge sa tegovima kako treba ne vjerujem da ce ti vise od dva kardio treninga sedmicno i trebati.

odlicno!

Van mreže Stefan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana za masu + suplementi
« Odgovor #31 poslato: April 21, 2015, 05:08:37 posle podne »
Zadnjih par dana mi se bas uzima i glutamin (imam vec whey, bcaa, multi), all zbog kesa, nesto mi puno da u danima kada treniram uzimam skoro 50g. :D Jedva ce mesec dana da izdrzi. S obzirom da uvece treniram, kako bi izgledalo da npr, uzimam pre treninga 15g, posle treninga 15g, a u danima kada ne treniram da uzimam pred spavanje 15g.  Inace, pred spavanje unosim i 30g caseina.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za masu + suplementi
« Odgovor #32 poslato: April 22, 2015, 09:25:36 pre podne »
Zadnjih par dana mi se bas uzima i glutamin (imam vec whey, bcaa, multi), all zbog kesa, nesto mi puno da u danima kada treniram uzimam skoro 50g. :D Jedva ce mesec dana da izdrzi. S obzirom da uvece treniram, kako bi izgledalo da npr, uzimam pre treninga 15g, posle treninga 15g, a u danima kada ne treniram da uzimam pred spavanje 15g.  Inace, pred spavanje unosim i 30g caseina.

ne vidim razloga zasto da ne probas

Van mreže Stefan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana za masu + suplementi
« Odgovor #33 poslato: Jun 09, 2015, 02:16:27 posle podne »
Pozdrav braco bilderi,

Fino napreduju ove rotacije, spustio sam ga sa 97kg na 91kg, ali bogami, ima jos da se skida. :) Ovo sad pisem samo kakav mi je plan za naredan period i sta sam sve odradio, pa bacite neki komentar da li je sve ok, odnosno sta treba promeniti.

Bio sam na onim rotacijama 250-150-100-50-200-125-75 5 nedelja, zatim 2 nedelje na 200-150-50-0-150-100-50, a sada sam mislio da budem jos 3 nedelje na 150-100-50-0-150-100-0. Nakon toga, keto neke 4-6 nedelja i to bi bilo to. Valja li ovaj plan ili?

Sto se tice same ishrane, tu nema problema, proteini su pilece belo i jaja, uh su pirinac i ovsene, skoro svaki obrok je zelena salata / kupus, pojedem i badema/lesnika negde oko 60-70 grama dnevno + nekoliko kasika maslinovog ulja uzmem ujutru. Suplementi, pre treninga 15g glutamin + 15g bcaa, posle treninga whey 45g, 15g glut, 10g bcaa, uzimam i 2 tablete the vitamine, a od juce sam krenuo i pre treninga tabletu the cafeine. Da, i pred spavanje ide Casein. Nesto tu da menjam / ubacujem?

Trening: 4 puta nedeljno + 1 slabo intenzivan kardio (pola sata slabijim intezitetom na traci / onom cudu za skijanje, cisto da budem u kondiciji). Tu ima prostora za napredak sa jos jednim kardiom, videcu kad njega da ubacim.

Mislim da je to to, ako sam nesto zaboravio, dopisacu, bacite sugestije :)
« Poslednja izmena: Jun 09, 2015, 02:20:10 posle podne Stefan90 »

Van mreže lesa29

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 275
  • In rebus adversis meliora sperare memento
Odg: Ishrana za masu + suplementi
« Odgovor #34 poslato: Jun 09, 2015, 02:28:28 posle podne »
Po meni si brzo prelazio sa rotacije na rotaciju. Drzis se jedne dok kg idu dole, kad stane ubacujes kardio, opet stane ubacujes 0. To je samo moje misljenje, ali ako si ti zadovoljan rezultatima onda samo nastavi kako si planirao ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za masu + suplementi
« Odgovor #35 poslato: Jun 09, 2015, 03:02:33 posle podne »
Pozdrav braco bilderi,

Fino napreduju ove rotacije, spustio sam ga sa 97kg na 91kg, ali bogami, ima jos da se skida. :) Ovo sad pisem samo kakav mi je plan za naredan period i sta sam sve odradio, pa bacite neki komentar da li je sve ok, odnosno sta treba promeniti.

Bio sam na onim rotacijama 250-150-100-50-200-125-75 5 nedelja, zatim 2 nedelje na 200-150-50-0-150-100-50, a sada sam mislio da budem jos 3 nedelje na 150-100-50-0-150-100-0. Nakon toga, keto neke 4-6 nedelja i to bi bilo to. Valja li ovaj plan ili?

Sto se tice same ishrane, tu nema problema, proteini su pilece belo i jaja, uh su pirinac i ovsene, skoro svaki obrok je zelena salata / kupus, pojedem i badema/lesnika negde oko 60-70 grama dnevno + nekoliko kasika maslinovog ulja uzmem ujutru. Suplementi, pre treninga 15g glutamin + 15g bcaa, posle treninga whey 45g, 15g glut, 10g bcaa, uzimam i 2 tablete the vitamine, a od juce sam krenuo i pre treninga tabletu the cafeine. Da, i pred spavanje ide Casein. Nesto tu da menjam / ubacujem?

Trening: 4 puta nedeljno + 1 slabo intenzivan kardio (pola sata slabijim intezitetom na traci / onom cudu za skijanje, cisto da budem u kondiciji). Tu ima prostora za napredak sa jos jednim kardiom, videcu kad njega da ubacim.

Mislim da je to to, ako sam nesto zaboravio, dopisacu, bacite sugestije :)

pa dobro
kao sto neko dole rece
mozda je trebalo da budes istrajni u jednom sistemu,tj dok daje reuzlatet pa da menjas
ovako je prirodno i logicno da rezluatet moras da imas i to je to
keep roking :D

Van mreže Stefan90

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana za masu + suplementi
« Odgovor #36 poslato: Jun 10, 2015, 08:52:41 pre podne »
Da objasnim logiku koju sam imao kod ovih rotacija: Za ovu prvu, 5 nedelja mi je bilo taman, s obzirom da je tu bio dan sa 250 i dan bez 0. Nakon toga, zelja mi je bila da predjem na nulu, i to sam uradio sa ovom drugom, ali nekako mi se tada cinilo da mi je dan sa ovih 200 puno. Takodje, ovu drugu sam ubacio kako ne bih odmah direktno sa danom bez 0, isao na 2 dana sa 0 (prosto, neka medjufaza da mi ova druga bude). I neko moje misljenje je citajuci sve i svasta da mi je 10-ak nedelja na rotacijama sasvim dovoljno, a nakon toga keto. :)

Tek prekjuce sam krenuo na ovu sa dve nule, tako da ako mislite da bih nesto mogao da ispravim, nije problem, bacite komentar, pa cu razmotriti :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana za masu + suplementi
« Odgovor #37 poslato: Jun 10, 2015, 09:16:51 pre podne »
Da objasnim logiku koju sam imao kod ovih rotacija: Za ovu prvu, 5 nedelja mi je bilo taman, s obzirom da je tu bio dan sa 250 i dan bez 0. Nakon toga, zelja mi je bila da predjem na nulu, i to sam uradio sa ovom drugom, ali nekako mi se tada cinilo da mi je dan sa ovih 200 puno. Takodje, ovu drugu sam ubacio kako ne bih odmah direktno sa danom bez 0, isao na 2 dana sa 0 (prosto, neka medjufaza da mi ova druga bude). I neko moje misljenje je citajuci sve i svasta da mi je 10-ak nedelja na rotacijama sasvim dovoljno, a nakon toga keto. :)

Tek prekjuce sam krenuo na ovu sa dve nule, tako da ako mislite da bih nesto mogao da ispravim, nije problem, bacite komentar, pa cu razmotriti :)

stefane
mnogo komplikujes stvar koja je veoma jednostavna
dakle
naravno da ti je dalo rezualtete to sto si uradio,ali postavi sebi pitanje da li bi isti reuzlatati (a ja ti garnatujem da bi) bili indetancni da si ostao koju ned duze na zadatoj varijatni,pa kada stane onda da menjas. itd itd itd
ali da ne komolikujemo stvari jos vise
guraj samo