April 28, 2024, 01:03:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Da li vredi počinjati ?  (Pročitano 2938 puta)

Van mreže princip je isti

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Da li vredi počinjati ?
« poslato: Jul 28, 2014, 06:22:01 posle podne »
pozdrav, zanima me da li vredi da počinjem da treniram bez ikakvih supsa? Stvar je u tome sto sam do pre 2 meseca imao 83kg i bas sam bio u treningu. Zbog povrede 2 meseca nisam trenirao i skroz sam opao. Imam svega 74kg, apetita skoro nista. Ishrana mi je bila katastrofa za dva meseca plus sam preskakao obroke. Sada hocu opet da se posvetim treningu, trenutno mi je takvo finansijsko stanje da mogu jedino kesicu wheya da kupim posle treninga i to je to. Skupicu za 15,20kg piletine to ce mi biti dosta za nekih mesec-mesec ipo , ali mi je trip da uposte i pocinjem bez suplemenata . Sta vi mislite o svemu tome ? svaki savet mi dosta znaci.

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2014, 06:26:25 posle podne »
Наравно да вриједи... Има људи који су се спремили и за такмичење без суплемената, нема их много, али их има.

Суплементи помажу, али нису неопходни.
Ако ти кажем да сам ја попио кило ипо веја, а остатак дао другу, што ћеш онда.... Ево годину ипо тренирам, ту и тамо се узме неки НО реактор да погура тренинг и то је то.. Монохидрат и ето...

Колико је иритирајуће кад људи мисле да без суплемената не могу ништа да ураде и сморе се и онда не тренирају.
Имам два друга, они ако немају но реактор умиру на тренингу, распадају се, не могу да тренирају, мрцваре, па дајте бре људи, који вам је...

Тако да, само ти имај за добру храну и немаш бриге, па кад буде за суплементе пара, биће.

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #2 poslato: Jul 28, 2014, 06:52:23 posle podne »
. Skupicu za 15,20kg piletine to ce mi biti dosta

druze ako je ovo tacno na ovo dodaj jos 5 jaja za dorucak i 400 gr pirinca I EKSPLODIRACES kao zver za par meseci ja ti to garantujem!!!! znaci ne treba ti nista vise od ovoga

ubacis neki vitamin c ujutru i kraj price

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2014, 02:11:44 pre podne »
Suplementi,kao sto im i ime govori-dodaci ishrani...
Kvalitetna ishrana,na prvom mestu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2014, 06:56:32 pre podne »
Citat
Колико је иритирајуће кад људи мисле да без суплемената не могу ништа да ураде

drugar
ovaj sport se zove IZGRADNJA TELA
Dakle
ni jedno jedino telo nije izgradjeno "samo tako" i opravdavati nesto zbog nemogucnosti kupovine kao glupost i slicno nema smisla.
Dakle
ja nemam pojma kako ti izlgedas (sto nije ni bitno) ali ono sto ti mogu garnatovati a NA OSNOVU EMPRIJSKOG ZNANJA,da ukoliko ne budes NADOGRADJIVAO (kako se znanje nadogradjiva) tako se mora nadogradjivati u neophodan unos sto nutrijenta sto suplementacije,zavrsiti neces nigde (kada je u pitanju adekvatan razvoj i tezenje ka nekom cilju)

Moguce je da si ti OSTVARIO svoj cilj i onda je tvoje razmisljanje OK
Ali,ukoliko planiras i daljnji razvoj-bez dodatne suplemnetaicje sigurno neces.
Ovo sada zvuci kao neko ko prodaje-i tu si u pravu.Da,ja prodjaem suplemente
samo sto sam ja trenirao tako kako ti pricas npr 5 godina i onda kada sam bio u mogucnosti da konzumiram suplemetaciju (nek sirok izbog kao sto ima sada) a POGTOVO U OFF fazi,mnogo vece benefite sam imao,a pogtovo kada je u pitanju odmor,regeneracija,oproavak,ishrana misica itd itd itd

Tako da ti opsrevacija ni u jednom elementu nije tacna osim u slucaju da si TI zadovljan sa tim sto s uradio i da ces ti da tavoris narednih godina.

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2014, 09:08:30 pre podne »
Mozes ti da izgradis telo i bez suplemenata, zavisnosti od cilja. Hrana treba da ti bude osnova, ako postoje mogucnosti za suplemente samo ces imati koristi od njih. Istina je da ima dosta tu marketinga i da nije sve tako sareno i lepo..ali whey,amino, kreatin u zavisnosti sta hoces ne moze da ne valja..


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2014, 09:46:06 pre podne »
Mozes ti da izgradis telo i bez suplemenata, zavisnosti od cilja. Hrana treba da ti bude osnova, ako postoje mogucnosti za suplemente samo ces imati koristi od njih. Istina je da ima dosta tu marketinga i da nije sve tako sareno i lepo..ali whey,amino, kreatin u zavisnosti sta hoces ne moze da ne valja..



ja sam to u nekoliko navrata gore i naveo
dakle
ovisno od CILJA ,naravno da nesto moze a nesto ne
ali reci da je upotreba suplementacije u cilju postizanja BOLJIH rezulatata glupost-e to je vec ono.
Ne govorim o marektingu i sareniim lazama
Ponaljvam
bavim se sa prodajom i ovo sto sam rekao mi ne ide u prilog,ali isto tako posle 25 god provedenog u ovom sportu i probajuci NA SEBI valjda sve sto postoji,ne mogu da dopustim da se na ovom forumu iznose netacne informacije,a konrrketno u vezi ove teme

Van mreže _Stefan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2014, 10:49:16 pre podne »
Mozes ti da izgradis telo i bez suplemenata, zavisnosti od cilja. Hrana treba da ti bude osnova, ako postoje mogucnosti za suplemente samo ces imati koristi od njih. Istina je da ima dosta tu marketinga i da nije sve tako sareno i lepo..ali whey,amino, kreatin u zavisnosti sta hoces ne moze da ne valja..



ja sam to u nekoliko navrata gore i naveo
dakle
ovisno od CILJA ,naravno da nesto moze a nesto ne
ali reci da je upotreba suplementacije u cilju postizanja BOLJIH rezulatata glupost-e to je vec ono.
Ne govorim o marektingu i sareniim lazama
Ponaljvam
bavim se sa prodajom i ovo sto sam rekao mi ne ide u prilog,ali isto tako posle 25 god provedenog u ovom sportu i probajuci NA SEBI valjda sve sto postoji,ne mogu da dopustim da se na ovom forumu iznose netacne informacije,a konrrketno u vezi ove teme

Apsolutno se slazem, pogotovu ovo sto si naveo gore, da je ovaj sport izgradnja tela, da bi nesto izgradio treba vremena i znanja i materijala(u ovom slucaju hrana, sup. itd)..

Van mreže princip je isti

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2014, 07:08:13 posle podne »
Sve razumeo.. Što se treninga tiče da li neko ima neki program full body treninga ali 4x nedeljno, ne 3. ? Ili ako je bila tema o ovome samo link na tu temu. Hvala unapred

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Da li vredi počinjati ?
« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2014, 10:59:06 posle podne »
Citat
drugar
ovaj sport se zove IZGRADNJA TELA
Dakle
ni jedno jedino telo nije izgradjeno "samo tako" i opravdavati nesto zbog nemogucnosti kupovine kao glupost i slicno nema smisla.
Dakle
ja nemam pojma kako ti izlgedas (sto nije ni bitno) ali ono sto ti mogu garnatovati a NA OSNOVU EMPRIJSKOG ZNANJA,da ukoliko ne budes NADOGRADJIVAO (kako se znanje nadogradjiva) tako se mora nadogradjivati u neophodan unos sto nutrijenta sto suplementacije,zavrsiti neces nigde (kada je u pitanju adekvatan razvoj i tezenje ka nekom cilju)

Moguce je da si ti OSTVARIO svoj cilj i onda je tvoje razmisljanje OK
Ali,ukoliko planiras i daljnji razvoj-bez dodatne suplemnetaicje sigurno neces.
Ovo sada zvuci kao neko ko prodaje-i tu si u pravu.Da,ja prodjaem suplemente
samo sto sam ja trenirao tako kako ti pricas npr 5 godina i onda kada sam bio u mogucnosti da konzumiram suplemetaciju (nek sirok izbog kao sto ima sada) a POGTOVO U OFF fazi,mnogo vece benefite sam imao,a pogtovo kada je u pitanju odmor,regeneracija,oproavak,ishrana misica itd itd itd

Tako da ti opsrevacija ni u jednom elementu nije tacna osim u slucaju da si TI zadovljan sa tim sto s uradio i da ces ti da tavoris narednih godina.

Ада то се подразумијева, нисам ни река' да може да буде неко чудо без суплемената, наравно, причам онако да се бави аматерски, да гради тијело јер воли да фино изгледа и зато што воли тај спорт.
Ја користим суплементе, далеко од тога да не користим, него кажем чо'еку, да и те како има сврхе да почне да тренира без суплемената јер, како каже, нема пара сад за њих.
О томе се ради.