April 29, 2024, 11:43:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Trajanje treninga ?  (Pročitano 5068 puta)

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Trajanje treninga ?
« poslato: Avgust 26, 2014, 08:46:07 pre podne »
Cesto vidim ljude kojima trening traje po sat i pol vremena i vise,a na samim njima ne vidim neke posebne rezultate u formi ,pa se pitam da li ja nesto pogresno radim,posto moj trening traje 40-50 min (bez istezanja poslije)

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 26, 2014, 08:47:20 pre podne »
Cesto vidim ljude kojima trening traje po sat i pol vremena i vise,a na samim njima ne vidim neke posebne rezultate u formi ,pa se pitam da li ja nesto pogresno radim,posto moj trening traje 40-50 min (bez istezanja poslije)
Pa do sat vremena max i ja radim, ne više... Na primer neke manje partije završim za 35-40 min

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2014, 09:02:25 pre podne »
  Pa to je sasvim ok... Oko 50 min do 1h je i moje trajanje treninga.
   U svakoj teretani imas specijalce koji su tu po 2h i vise a rezultati smesni. Pri tome ja vezbam npr noge, ledja i biceps na jednom treningu i sve to moze lepo da stane u 1h ako je intenzitet dobar...
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže sirius

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 134
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 26, 2014, 09:19:06 pre podne »
i jos nesto ,ja poslje treninga budem potpuno mokar ,gledam ljude oko mene ...nista, barut

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 26, 2014, 03:09:33 posle podne »
i jos nesto ,ja poslje treninga budem potpuno mokar ,gledam ljude oko mene ...nista, barut
Haha, pa to je zato što treniraju dugo i prave pauze između serije 15min, dok obave sve telefonske razgovore. Kad treniraš intenzivno, znoj samo lije kao iz kabla  ;)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 26, 2014, 03:14:14 posle podne »
Sve je to individualno.Ali sto kaze Milan B najbitniji je intenzitet.Setanje po teretani i price po 20 minuta svakako ne spadaju u trening.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 26, 2014, 06:17:28 posle podne »
Klasicne predasude ali sta drugo i ocekivati... po ko zna koji put - u teretani se ne trenira samo bodybuilding. Verovali ili ne. Ako neko trenira snagu, normalno da ce pauzirati 15 ili 20 minuta izmedju serija. Ako neko radi seriju cucnja sa npr. 250kg, naravno da ce pauzirati duze od onih koji rade sa 80-100kg.
Napredak je relativna stvar. To sto, po vama, neko nije napredovao, ne znaci da on nije digao npr. 10kg vise na bencu u odnosu na proslu godinu. Vi to niste primetili.
Ustalom, ako ste vec toliko posveceni treningu kao sto pisete, kako uspete da ispratite tudje pauze i napredak?

Meni, inace, trening dodje i kao neki vid socijalizacije i druzenja sa ljudima... ne kazem da svakome treba da bude tako, ali kazem da se nosi svako ko ce mi meriti pauzu i kolicinu znoja na majici, sta to koga briga, nek svako gleda svoja posla...
« Poslednja izmena: Avgust 26, 2014, 06:19:36 posle podne filip85 »

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 26, 2014, 09:31:33 posle podne »
Moj trening traje po 2h 😊

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 26, 2014, 09:53:24 posle podne »
30 min mentala priprema  za trening  i  sat ipo trening.  8)

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #9 poslato: Avgust 26, 2014, 10:17:47 posle podne »
Moj trening traje po 2h 😊


Pa zato i ne napredujes, vidis da samo smetas ozbiljnim vezbacima. :)

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2014, 11:11:30 posle podne »
:) drugaciji tipovi treninga, moj cucanj nekad traje i preko sat vremena.Ja dosta odmaram izmedju serija, ali mi tako odgovara.

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2014, 11:20:19 posle podne »
Ja se zagrijavam između serija. :)

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #12 poslato: Avgust 26, 2014, 11:22:19 posle podne »
:) drugaciji tipovi treninga, moj cucanj nekad traje i preko sat vremena.Ja dosta odmaram izmedju serija, ali mi tako odgovara.


Upravo, to je i moja poenta. :) Ne treba automatski osudjivati sve sto je drugacije, svako ima svoj cilj vezbanja i svoj pristup. Svako nek gleda svoja posla, jedino me nerviraju ljudi koji umeju da dave sa pitanjima a onda na kraju ipak urade suprotno jer nisu culi ono sto su hteli ili daju neka objasnjenja zasto bas tako ne mogu da rade. Al jednom naucis i sledeci put ih iskuliras.

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2014, 11:35:54 posle podne »
Klasicne predasude ali sta drugo i ocekivati... po ko zna koji put - u teretani se ne trenira samo bodybuilding. Verovali ili ne. Ako neko trenira snagu, normalno da ce pauzirati 15 ili 20 minuta izmedju serija. Ako neko radi seriju cucnja sa npr. 250kg, naravno da ce pauzirati duze od onih koji rade sa 80-100kg.
Napredak je relativna stvar. To sto, po vama, neko nije napredovao, ne znaci da on nije digao npr. 10kg vise na bencu u odnosu na proslu godinu. Vi to niste primetili.
Ustalom, ako ste vec toliko posveceni treningu kao sto pisete, kako uspete da ispratite tudje pauze i napredak?

Meni, inace, trening dodje i kao neki vid socijalizacije i druzenja sa ljudima... ne kazem da svakome treba da bude tako, ali kazem da se nosi svako ko ce mi meriti pauzu i kolicinu znoja na majici, sta to koga briga, nek svako gleda svoja posla...
             Predrasude ? Krupna je to rec za ono o cemu smo pricali...
  Konkretno - niko ne spori da se trening snage razlikuje od klasicnog nacina vezbanja vecine ljudi u teretani..
Znaci, strongmenima svo postovanje ovoga sveta - ovde je rec o tzv sankerima kako ih ja nazivam ( ljudi koji naslonjeni na pult teretane kuckaju poruke i obavljaju telefonske razgovore od 20-ak min...
  Mada sa druge strane lepo kazes - ko smo mi da drugome drzimo stopericu i merimo vreme provedeno na treningu ?
Ako je njemu tako dobro onda to nas ne zanima...
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Trajanje treninga ?
« Odgovor #14 poslato: Avgust 27, 2014, 05:58:51 posle podne »
Posto poslednjih 10 postova nema veze sa temom, vec je puko raspravljanja, nerazumevanje i slicno bice obrisani a tema za neko vreme zakljucana.