April 26, 2024, 04:53:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Protein. Organic ?  (Pročitano 3677 puta)

Van mreže bora88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Protein. Organic ?
« poslato: Septembar 21, 2014, 03:48:57 posle podne »
Pozdrav. Citao sam dosta o whey proteinima i drugim suplementima.
Radim na definiciji i imam jedno pitanje.

Interesuje me da li neko moze da mi preporuci suplement
koji je GMO free, bez vestackih zasladjivaca itd itd. Nesto kao organic protein.

Da li tako nesto postoji u Srbiji i gde moze da se kupi?
Evo na primer ovako nesto: http://livesuperfoods.com/media/catalog/product/cache/1/label_image/980x565/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/e/mer050-2.jpg


p.s.
zamolio bih vas bez prepucavanja vezano za GMO, npr. da sadrzi samo mali procenat itd itd.
Meni je vazno da bude bez GMO pa ako mi mozete pomoci bio bih vam veoma zahvalan :)

Hvala puno!


« Poslednja izmena: Septembar 21, 2014, 04:38:07 posle podne bora88 »

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2014, 04:47:52 posle podne »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 22, 2014, 05:55:46 pre podne »
Pozdrav. Citao sam dosta o whey proteinima i drugim suplementima.
Radim na definiciji i imam jedno pitanje.

Interesuje me da li neko moze da mi preporuci suplement
koji je GMO free, bez vestackih zasladjivaca itd itd. Nesto kao organic protein.

Da li tako nesto postoji u Srbiji i gde moze da se kupi?
Evo na primer ovako nesto: http://livesuperfoods.com/media/catalog/product/cache/1/label_image/980x565/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/e/mer050-2.jpg


p.s.
zamolio bih vas bez prepucavanja vezano za GMO, npr. da sadrzi samo mali procenat itd itd.
Meni je vazno da bude bez GMO pa ako mi mozete pomoci bio bih vam veoma zahvalan :)

Hvala puno!




na proteinu koji su ti linkovao jasno pise UKUS VANILA i vestacki zasladjivaci kao i da moze sadrzavati GM from soy etc etc etc
cini mi se bas da nisi dobro razumeo pricu..

Van mreže bora88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 22, 2014, 02:28:27 posle podne »
Metak, hvala na odgovoru.

Pedja, ne pise nigde da sadrzi GMO.

Pise da sadrzi mlecne proizvode i lecitin od GM FREE (sto znaci BEZ genetski modifikovanog semena suncokreta)
I nigde ne pise da ima vestacki zasladjivac vec Luo han sweetener koji je u fazonu Stevije.
Veoma sam dobro razumeo, samo ti nisi dobro procitao :)



Interesuje me ako jos neko moze da mi da link od nekog suplementa na foru ORGANIC, bez GMO-a
sa prirodnim zasladjivacima (Stevija ili Luo Han), a da moze da se kupi u Srbiji.

Hvala najlepse!


p.s. verujem da je skuplje. Ali mi to nije mnogo bitno.
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2014, 02:32:17 posle podne bora88 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 22, 2014, 02:35:26 posle podne »
Metak, hvala na odgovoru.

Pedja, ne pise nigde da sadrzi GMO.

Pise da sadrzi mlecne proizvode i lecitin od GM FREE (sto znaci BEZ genetski modifikovanog semena suncokreta)
I nigde ne pise da ima vestacki zasladjivac vec Luo han sweetener koji je u fazonu Stevije.
Veoma sam dobro razumeo, samo ti nisi dobro procitao :)



Interesuje me ako jos neko moze da mi da link od nekog suplementa na foru ORGANIC, bez GMO-a
sa prirodnim zasladjivacima (Stevija ili Luo Han), a da moze da se kupi u Srbiji.

Hvala najlepse!


Izivni za ovo GM nisam procitao do kraja da pise FREE
sto je bitni
ono sto sam ja JAKO dobro video,a s obzriom da se u tehonlogiju prozivodnje rauzmem vise nego dobro,je to da ovaj protein ima UKUS
A svaka sirovina koja se obradjuje da bi dosla do krjanjeg kupca,a da nije u svom izvornom olbiku,tj UKOLIKO POSEDUJE VESTACKI ukus,a ovaj poseduje,samim tim je obogcaen i vestacikm zasldjivacima,jer kao takvi moraju da budu koristeni u tehnolgiji prozvidnje bas zbog tih vestackih ukusa,jer u protvnim se prozivod ne bi mogao konzumirati.
Pa tako ovaj pored STEVIA (sa kojom ne postoji mogucnos dobijanja "normalnog" ukusa)_ te sam siguran da je ovde stavljen zamo zbog "marektinskih" ciljeiva,.a ne zbog opravdanosti i potrebe,tu MALTODEXTRIN kao jedan od najgoreih "ucvrsicivca" koji se koriste u tehnolgji prozivodnje tj preradre sirovine namenjenje sporstima
:)

tako da sam taj deo ,gledao i vis enego dobro

a da ne ulazim u kvalitete gde na servign size od 40 gr ima 20 gr belanceivna..  :)
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2014, 02:37:58 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže bora88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2014, 02:42:15 posle podne »
Okej, no frk :)

A da li mi preporucujes taj proizvod sa slike (Pure Power Protein) ?

Jel po tebi ok?

Da ga kupim preko neta, ako nema u Srbiji.

Ukus mi nije bas bitan.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 22, 2014, 02:56:41 posle podne »
Okej, no frk :)

A da li mi preporucujes taj proizvod sa slike (Pure Power Protein) ?

Jel po tebi ok?

Da ga kupim preko neta, ako nema u Srbiji.

Ukus mi nije bas bitan.



u srb sigurno nemas,tako da ti ostaje jedino net
a neznam U KOJE SVRHE ga kupujes jer mi aposlutno nije jasno takve stvari
nisam nesto posebno se ufuroa da provalim pricu,ali nije prolbem da se i to uradi,jer mi ostaje nejasno da se ide na fazon PURE ,PURE ,PURE i na kraju na serving size od 40 gr ima 20ak % cistoce,sto me navodi na to da je sirovina tj WPC u stvari ostatk filtracije denaturozvanog WPC ili tzv sirovinski pepeo i da je zbog toga takav % B
Jer kazem
obicno bi sve i jedan wpc trebalo da ima bar 72-83 % cistoce..a ovaj da jedva ima 50% pa mi zbog toga ostaje dosta toga nejasno.

ali kazem
neznam sta je cilj kupovine ovog proteina,tj sta u njemu tj sta u drugima ti smeta
ako su u pitanju vestacki zalssdjivaci-onda razumem
a sve i jedan EU brend MORA da ima GMO FREE certifiate,tako da se tog dela nemas potrebe bojati
osim,ako je u pitanju ,jos jednom ponavljam ,ova prica oko vestackih zasladjivaca

ovakav protein u tom slucaju neces naci u srb

Van mreže bora88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 22, 2014, 03:03:08 posle podne »
Hvala na odgovorima.

Pa da, zbog vestackih sasladjivaca. A i ovi kod nas, znam da NE SMEJU da imaju GMO ali ipak na nekim pise 0,9% GMO.
Kao minimalno.

Stvarno se ne tripujem sad zbog zdravlja i da ce da mi osteti organizam ali ono NECU da ga kupujem ako vec ima neki suplement koji nema gmo, vestacki secer itd. Eto samo to. Ako ima ok, ako nema UZECU koji ima :) ili kupicu sa neta.

Ako ti nije problem pogledaj i ovaj protein pa mi kazi da li ima bolje karakteristike od ovog prvog:
http://www.formulx.com/formulx-natural-recovery

Ovaj je bas 100% Gluten free, Soy free, rBGH free and non-GMO.


Zahvaljujem se unapred na odgovoru. Bas mi znaci.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 22, 2014, 03:10:52 posle podne »
Pa sigurno da je bolji (kvalitetniji) od onog prvog
ali i dalje ne mogu da ukapiram u cemu je fora
Portein sadrzi i amilazu i celuslasu .sto je jasno navedeno,sadrzi mleko,a sa samim tim i laktozu itd itd itd
Kapiram da postoje ljudi koji se loze na te stvari oko toga tj vestackih zasladjivaca i sl,a ti kazes da ne verujes da ces da obolis itd itd,ali da AKO mozes,da pojes,onda ces da pijes
i ja se slazem sa tobom
osim u delu sto ces svjedno da ga pijes (na ovaj ili onaj nacin) samo ovisi kako je upakovano,a ono sto mozes da osetis je na novcainiku
e sada
ako ti ne znaci nista da bacas xxx eu na mesecnom nivou-onda deiftivno treba da uzmes ovaj protein,umesto onog sa prvog linka

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 22, 2014, 05:31:19 posle podne »
Onaj sa prvog linka je 50% proteina, 20% fiber, i 12.5% SECER (plus nesto masti). To nije izbor nikako.

Van mreže bora88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Protein. Organic ?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 23, 2014, 11:14:14 pre podne »
Hvala vam puno!!  :)