Mart 28, 2024, 02:33:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Mrtvo dizanje - Deadlift  (Pročitano 162242 puta)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #45 poslato: Septembar 29, 2016, 07:08:09 posle podne »
dobar dl :) treba da izadjes na neko pl takmicenje :))
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #46 poslato: Septembar 29, 2016, 08:21:40 posle podne »
Hahah, ne zanima me to, a i ne bih mogla, imam povredjen nerv levog kvadricepsa, pa mi cucanj jaaaako zaostaje... Deadlift mi je 140 kg 1 ponavljanje, bench 60 kg 1 ponavljanje, ali cucanj je "samo" 45 kg, a i to gledam da mi kolena ne idu puno napred pa sve kao po jajima ga radim hahaah. E sad, imam ja i masu, trenutno sam na rotacijama UH da bih skinula nekih 25 kg, tako da pitanje je da li bih napredovala u tezinama skidajuci masu... :)

No, kao sto rekoh, nisam u tome, vise me zanima da kvalitetno odradim radne serije (ovo onako, probam jednom mesecno da vidim koji mi je max), tako da recimo deadlift radim zagrevajucu seriju sa 60 kg 4 ponavljanja, pa sa 80 kg 4 pon, sa 100 kg radim 1 seriju od 4 ponavljanja, sa 110 radim 2 x 4, sa 115 kg 2 x 3, i to je to.

Bench - zagrevajuca 20 kg x 12, pa 30 kg x 10, pa 40 kg 3 serije x 12, 10, 8, pa 45 kg 1 x 8

« Poslednja izmena: Septembar 29, 2016, 08:29:49 posle podne Dannie1981 »

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #47 poslato: Septembar 30, 2016, 12:16:37 pre podne »
taman izadjes u push pullu :)

sto se treninga tice nebi trebala raditi i 110xX i 115xX bolji koncept bi bio da odes do nekog top seta npr 40x10 60x5 80x3 90x2 100x1 110xAMAP (koliko god mozes ponavljanja) pa posle ako oces jos da radis spustis za 10-20% i uradis jos koji set :) Ukoliko hoces da rastes sto se snage tice
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #48 poslato: Septembar 30, 2016, 11:34:26 pre podne »
Hmmmm da... vidis, vidis... :) Ne plasim se ja novih metoda i eksperimentisanja sa treningom... Probacemo, probacemo... :)

Inace, IDEJNO gledano, cij mi je trenutno skidanje masti, pa gledam da i weight trening koristim prvenstveno za to - dakle, gledam da radim nesto poput HIIT kroz serije - smanjim tezinu da bih imala manje pauza izmedju serija - 30 - 45 sec, i gledam da ukompletiram kroz takoreci jednu vezbu - dve misicne grupe - npr radim push press naizmenicno u kombinaciji sa cucnjem - 25 kg x 12 ponavljanja i jedno i drugo, pa 45 sec pauza... pa ponovo, i tako recimo 4 serije. Pa onda recimo uzmem bench press + veslanje u pretklonu na isti nacin radeci... Recimo da se sada vise trudim da budem u fat burn mode-u kroz HIIT nego klasican neki split metod.

Jedino deadlift ne radim tako - ne zelim da se igram sa mogucim povredama i nedovoljnim odmorom.

Kad sam trenirala klasicnije - onda je to bio push - pull - legs sistem, dakle grudi, ramena, triceps, pa drugi dan ledja biceps, pauza treci dan, pa cetvrti dan noge, pa pauza, pa sesti dan neki kruzni full body trening, i sedmi dan pauza. U danima pauze bih vozila bajs po kraju ili izasla u aktivniju setnju od sat i po, nesto brzim hodom.

Ali eto, za razliku verovatno od vecine zena po teretani (cast izuzecima), ja volim tegove, i smatram da je moja snaga odrednica tezine sa kojom radim, a ne sta je neko rekao sa koliko kg treba da vezba zensko... Sta meni vredi da mi je neki trener tamo rekao da treba da radim recimo bench press sa 15 kg ako ja to mogu ladno 60 puta sigurno da podignem? Koja je svrha?

Kao sto rekoh Pedji na fb u nekom od razgovora, ja bih ukinula postojanje bucica od 1 i 2 kg i merica od 2 gr. :))))

Van mreže Čuturić.

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #49 poslato: Decembar 17, 2016, 08:48:50 posle podne »
Ajde da ne pravim temu kad moze quick, DL, upala donjeg dela ledja pozitivna ili nepravilno radjena?
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2016, 08:52:39 posle podne Čuturić. »

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #50 poslato: Decembar 17, 2016, 09:12:08 posle podne »
Ajde da ne pravim temu kad moze quick, DL, upala donjeg dela ledja pozitivna ili nepravilno radjena?
Pa trebalo bi da se oseti da li je upala od treninga ili je bol usled loše tehnike. Da je ovo drugo, verovatno to ne bi sada nazvao upalom...
Mene cepa upala upravo tog dela kad radim high rep, 8, 9 u seriji. Na trojke, četvorke, ne. Najžešća upala mi je trapeza posle DL-a...

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #51 poslato: Decembar 18, 2016, 01:46:14 pre podne »
ja radim dosta roundovan a nikad nemam upalu donjeg dela ledja... imam pumpu kad sam na masi i nakon zagrevanja moram bukvalno da sedim izmedju serija da se ismpupa ali 2h kasnije kao nov :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže bbddllrr

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #52 poslato: Decembar 18, 2016, 01:59:42 pre podne »
PPL trening bi trebao biti vece frekvencije. Ako ces trenirati misicnu skupinu samo jednom tjedno tada bih radije uzeo neki split

Van mreže Čuturić.

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #53 poslato: Decembar 18, 2016, 10:14:36 pre podne »
Onda je upala, pošto sam od skoro ubacio dl u plan treninga evo jutros je već neprimetan bol/upala da je nešto ozbiljnije verovatno bi bilo hronično. :)

PPL trening bi trebao biti vece frekvencije. Ako ces trenirati misicnu skupinu samo jednom tjedno tada bih radije uzeo neki split

Split kao super setovi? ili?
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2016, 10:20:10 pre podne Čuturić. »

Van mreže bbddllrr

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #54 poslato: Decembar 18, 2016, 04:55:21 posle podne »
Ne, nego split da svaki dan radis jednu misicnu skupinu. PPL u 3 treninga uradis cijelo tijelo, napravis dan,dva pauze, pa opet ispocetka.

Pon P
Uto P
Sri L

off
off

Repeat

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #55 poslato: Decembar 19, 2016, 12:39:25 pre podne »
deadlift je precesto raditi svaki cetvrti dan bar se meni tako pokazalo i na ljudima sa kojima radim cucanj i benc je ok
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #56 poslato: Decembar 06, 2018, 12:53:50 posle podne »
Da li dl radite kao prvu vezbu  i koje vezbe zagrevanja radite za istu?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #57 poslato: Decembar 06, 2018, 08:16:55 posle podne »
Da li dl radite kao prvu vezbu  i koje vezbe zagrevanja radite za istu?
Zavisi sta je cilj treninga, snaga ili izgled.
Zagrejati se treba i pre nekih jednostavnijih pokreta a o kompleksnom pokretu kao sto je dl da ne pricamo.
Kukovi, ramena, kolena....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #58 poslato: Decembar 06, 2018, 08:34:56 posle podne »
Da li dl radite kao prvu vezbu  i koje vezbe zagrevanja radite za istu?

mozes kao prvu ali kao sto Voja kaze dobro se zagrej, donja ledja isto malo upumpaj krvi... serija zagrevanja itd... oprezno sa tom vezbom jer je visok stepen povredjivanja, forma mora da se bas bas ispostuje u ugradi u motoriku

Van mreže migmig

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Mrtvo dizanje - Deadlift
« Odgovor #59 poslato: Decembar 10, 2018, 11:23:12 pre podne »
Takodje me zanima  kada je trenutak da se stavi kajs - pojas za ledja, jer sam dosta povecao kilazu koju dizem od trenutka kada sam poceo sa vezbanjem?