Mart 29, 2024, 10:04:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Bench press  (Pročitano 145747 puta)

Van mreže boris davidovich

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Bench press
« Odgovor #30 poslato: Maj 23, 2015, 08:18:05 posle podne »
Izvinjavam se unapred, ukoliko postoji tema ili ovo nije mesto za ovu vrstu postovanja. Naime, primetio sam da pravim jednu potencijalno opasnu grešku pri izvođenju bp, a ono je povezana sa disanjem. Stvar je u tome da pri maksimalnim opterećenjima,kada se trudim da probijem plato ili izvučem još jedno ponavljanje,  tokom čitavog pokreta zadržavam dah, umesto onog uzdah - izdah. Naravno, to ne činim svesno i planski, već potpuno nesvesno, zbog čega mi je danas ortak nakon maxa rekao da su mi oči kao da sam vario. I logično, pošto tokom ove zajebancije od (ne)disanja dolazi do povećanja krvnog i očnog pritiska. Video sam danas da se to zove Valsalva manevar.
Moje pitanje je kako dišete na bp pri maksovima, kako bih ispravio svoju grešku

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bench press
« Odgovor #31 poslato: Maj 24, 2015, 08:03:24 pre podne »
pa to ti je jedna od tehnika u pl ako hoces da dignes max... medjutim ne moras ti da zadrzis vazduh mozes i sporije da ga ispustas pri potisku... cuo si u teretani kako neko kada dize ispusta ono cssssssssssssssssssssss :) da ne bi sav vazduh odmah izbacio jer teze dizanje , duze i traje... ali ako se ne bavis pl , nema potrebe da ti svaki trening bude sa maxom ... cak je bolja opcija da ti to bude jedan trening u mesec dana ... mislim sada zavisi sta zelis... ako je bb u pitanju nema potrebe da guras maximume...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Bench press
« Odgovor #32 poslato: Maj 24, 2015, 08:11:10 pre podne »
Lično udahnem i ne izbacujem vazduh dok ne završim šta treba. Ne rade lifteri uvek maks, takmičenje i još 2x godišnje plafon.

Van mreže boris davidovich

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Bench press
« Odgovor #33 poslato: Maj 24, 2015, 08:38:04 pre podne »
razumeo, hvala na odgovorima. ne radim maksove često, jednom mesečno, ponekad i ređe. više sam skoncentrisan na formu, pošto tu još uvek prilično škripi

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bench press
« Odgovor #34 poslato: Maj 24, 2015, 01:19:45 posle podne »
Lično udahnem i ne izbacujem vazduh dok ne završim šta treba. Ne rade lifteri uvek maks, takmičenje i još 2x godišnje plafon.
Ja sam nakon nekog vremena skapirao da je to  jako dobar put ka stvaranju  kile... mora na neki nacin da se olaksa pritisak na dijafragmu... ne mislim na lifterski trening
@Boris
pusti ti max ako nemas formu, nema potrebe da forsiras tezine ... generalno tebi uopste ne treba pl trening osim ako se ne bavis time...
 

Van mreže boris davidovich

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Bench press
« Odgovor #35 poslato: Maj 24, 2015, 05:33:31 posle podne »
pa i nisam hteo da maksujem, nego je ortak rekao ajde pokušaj, imaš tu težinu i tako... bzv, pogotovo što sam mator konj za tu vrstu ložane

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bench press
« Odgovor #36 poslato: Maj 24, 2015, 06:21:26 posle podne »
ma pusti kilaze... dodje povreda, posle sve dzaba... ali stvarno dzaba...

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Bench press
« Odgovor #37 poslato: Maj 24, 2015, 07:52:52 posle podne »
ja cesto odradim 2-3 pon bez disanja lakse zadrzati cvrstinu u stomaku/ledjima, ako pogledas neki snimak mrtvog uvek radim 2 pa par izdaha udaha pa jos 2 i tako... svako nadje sta mu odgovara
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bench press
« Odgovor #38 poslato: Maj 24, 2015, 08:15:12 posle podne »
znam , i ja radim cucanj kada radim jacu seriju sa tezinama koje su mi jace , bas zbog te cvrstine ledja/stomak ... ali gledam sto manje to da radim...

Van mreže gonzo

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 374
Odg: Bench press
« Odgovor #39 poslato: Avgust 01, 2015, 10:48:26 pre podne »
ima li smisla ovako raditi?

trening za grudi baziram na bencu, to je nesto sto radim makar 2 puta nedeljno, ostale vezbe kombinujem.
 
dakle, zapocinjem uglavnom sa sklekovima ili propadanjima, druga vezba mi je obavezno benc, treca razvlacenja sa bucicama ili kosi.

propadanja radim 3-4 serije, 10-20kom, to u sustini picim umesto zagrevanja.
nakon toga idem na klupu.
nekako intuitivno sam dosao do zakljucka da mi najvise odgovara da forsiram do max tezine koju mogu dici 5,6 puta.
tako da pocnem recimo sa 60x6 pa 80x6 pa 110x6 pa na kraju 120x6.
najvise sam izvukao 6x125, ali nisam radio pre toga propadanja vec sklekove na sklekerima.

poslednja vezba su mi razvlacenja ili kosi, sa dosta manjim tezinama od maksimuma.

imam osecaj da mi ovako najbolje odgovara. sad, sasvim je moguce da sam potpuno u krivu :)

pa me zanima vase misljenje.

Van mreže Panonac013

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Bench press
« Odgovor #40 poslato: Februar 01, 2018, 11:45:47 pre podne »
Kako se najbolje napreduje na bendžu?
Već dva meseca nisam napredovao ni dve kile na vežbi?
Inače nekad radim 6-7 serija čak kad što se kaže ide vežba al nikad nisam ispod pet serija.
Zagrevam se sa 10 ponavljanja,zatim idem seriju sa 8 i 7 ponavljanja,pa 6 ponavljanja i tad nagruvam sa 4-3-2 ponavljanja dve-tri serije i tapkam u mestu?
Posle toga radim kosi sa 4-5 serije,pa bučicama razvlačenje isto 4 serije i na mašini 3-4 serije.
Al apsolutno i na drugim vežbama sam stao sa napretkom?
Probaću od danas da korigujem serije na 4 maksimalno,al da li postoji neki program za napredak na vežbi?

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Bench press
« Odgovor #41 poslato: Februar 01, 2018, 01:08:22 posle podne »
Sta je cilj snaga ili izgled

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Bench press
« Odgovor #42 poslato: Februar 01, 2018, 02:00:46 posle podne »
Cim pita kako da popravi benČ znaci da je cilj snaga inace pitanje bi trebalo da glasi kako da popravim grudi/ grudne misice itd. da ne duzim...
Kazes da si i na drugim vezbama stao sa napretkom sto stvara sumnju da treba pogledati kakva je ishrana, trening odmor itd..
Sto se tice samog benc presa prva stvar na koju treba obratiti paznju jeste tehnika izvodjenja, kako to izgleda, da li treba nesto poraviti, skupiti ledja, stegnuti sve lepo..
Drugo, na sam benc pres uticaj imaju ledja, upper back ili ti gornji deo ledja odnosno sto su jaca ledja jaci je i bench pres. Takodje, ramena i triceps, za triceps vazi sto je veci to je jaci i tako dalje.
Ako hoces bas da usresredis na snagu onda gledaj neke programe pa kreni ali zasto stagniras generalno zahteva malo vecu analizu i vise informacija od tebe.

Van mreže Panonac013

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Bench press
« Odgovor #43 poslato: Februar 01, 2018, 06:21:13 posle podne »
ali zasto stagniras generalno zahteva malo vecu analizu i vise informacija od tebe.

Ovako,ujutru doručak preskačem jer ne mogu rano da jedem (nikad nisam ni mogao) al svakako ujutru popijem protein samo.Jedem u 12 prvi put i to je obično neki manji obrok,trening mi u 15h pa posle treninga opet doza proteina i obavezno jedem integralni pirinac,tunjevina,belo meso,crveno meso u zavisnosti od dana...
Jedem posle opet manji obrok oko 19 i 30 i to je to,taj obrok je opet fora tunjevina,belo meso,crveno meso il kobasice,slanina...Uglavno izbegavam da jedem obilno jer dobijam lako kile bez obzira sto treniram,i da pazim sta jedem ko sto sam radio i merio porcije opet sam dobijao kile,a moj cilj nije bio da dobijam kile vec da budem na istom 95 kila,eto sad imam 100 a bukvalno se ne hranim nesto obilno,mada zeznuli me novogodisnji praznici iskreno da budemo.U drugim vezbama ja problema nemam,napredujem u ledjima,ramenima,rukama...Tu ja napredujem,evo 4 meseca teretane ja potisak ispred glave radim sa 70 kila seriju od 10 ponavljanja,zgibove sa 100 kila radim 5x da neko ce reci malo al drugari ja imam bas krupne noge,stomak i treba to dici gore jer meni su dole masne naslage bas natalozene a genetski sam gore jak u ramenima i ledjima.
Opet vracam se na hranu pazim da ne jedem bas masnu hranu i tu nema price,pio sam Tribulas al nisam nesto video vajde od njega,pio sam ga u kombinaciji sa proteinom koj pijem od prvog dana 2 puta dnevno,isolat ja pijem.Uzimo sam neko vreme i kreatin nekih 15 dana od prilike pa sam ga batalio stoji mi evo u sobi.Batalio sam ga jer mi nije potreban iskreno rečeno a i to rastapanje u mlakoj vodi,cimanje sa njim....
Sad pijem samo Protein,multivitamine sa mineralima kompleks i magnezijum uzimam...

Van mreže Panonac013

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Bench press
« Odgovor #44 poslato: Februar 01, 2018, 06:23:28 posle podne »
Da dodam,ujutru u dvoristu radim malo gimnastiku,skakučem i tako pa posle tih 20 minuta uzmem protein a i kad ne vezbam svako jutro ja ga popijem tako na prazan stomak.
Jel valja piti il ne ujutru ?