April 25, 2024, 06:18:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Savet u vezi treninga  (Pročitano 2952 puta)

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Savet u vezi treninga
« poslato: Novembar 13, 2014, 01:23:09 posle podne »
Treniram duže vreme ali sa prekidima,ozbiljno negde od marta i mogu reći da sam postigao sjajne rezultate,od klasičnog klinca debeljana doveo sam sebe do meni odličnog izgleda,koji je pravilnu ishranu shvatio kao način života a ne dijetu.Rezultati su bili 15kg manje,više su vizuelni rezultati na konfekcijskim brojevima nego na vagi.

Imam problem posto malo stagniram trenutno,kada sam krenuo nisam mogao da uradim nijedan sklek,na benchu jedva 20kg itd..

Treniram vec duze vreme po sistemu 4 dana:Grudi/biceps,Ledja Triceps,Ramena,Noge pa prve nedelje imam 1 dan odmora a druge 2 i tako rotiram.Radim uglavnom 5 vezbi za veliki misic sa po 4-5 serija a za mali 3 vezbe po 4serije ili 4 vezbe po 3 serije.Uglavnom radim sve vezbe pravilno osim vezbi za zadnje rame to ne mogu naučiti jer mi ruke beze pozadi i onda vučem više ledjima.

Moje pitanje je šta da menjam u sistemu treninga da bih napredovao ? Visok sam 190cm imam trenutno 87kg sa kilazama radim koje su daleko ispod svoje kilaze bench 60kg mogu da podignem 6x,ramena ispred i iza glave oko 45kg,na lat masini oko 55-60kg iza i napred.Jos uvek nemam snage da radim zgibove ne znam kako da ih počnem,zadnjih mesec i po dana sam uzeo kre alkalyn i whey posto sam počeo da radim i sad planiram da dodam Aminox i da mi to bude u redovnoj ishrani.

Vezbe koje znam pravilno da radim(izvinjavam se jer nisu stručni nazivi)

Grudi:Bench,Kosi bench,Potisak ravni,kosi,kontrakosi,Razvlacenja na trenazeru i kosoj ravnoj klupi

Ledja:Povlačenja na latu ispred,iza,Veslanje u pretklonu,Povlačenja na latu uskim hvatom,Povlacenja trougla ka sredini stomaka kao veslanje,I povlacenje bucice na kuk ima isto takav trenazer

Ramena:Ispred i iza glave sipkom,sa bucicama ispred sebe,na klupi bucice iznad glave,stojeci polozaj bucice sa strane za srednje rame,letenje u pretklonu ne savršena posto mi laktovi beze nekako,povlacenje Z sipke do brade.

Biceps:Uski hvat na klupi,Sirok hvat stojeci,Sa bucicama obicno i hammer,I jednom rukom na pregibu preko kolena
Triceps:uski bench,potisak sa čela,na lat masini,bucicom iza glave

Noge:Cucanj,Ekstenzija kvadricepsa,leg press,ekstenzija zadnje loze,i listove radim sa sipkom podizanja i na trenazeru.

Izvinjavam se jer ne znam stručne nazive vezbi.na masini za kablove jos uvek ne radim nista ali ima je u teretani.Moje pitanje je sledeće trening uglavnom baziram da idem 10-8 ponavljanja da izazovem hipertrofiju,kad zavrsim trening uvek me sutradan zateze ta grupa koja sam radio ali i dalje stojim i ne pomeram se onako kako bih zeleo.Da li ima neko savet ? Ishrana je sredjena sa tim sto ne merim tačno ali uglavnom od namirnica sto koristim svakodnevno je:Oslic,Belo meso,Ovsene,Pirinač,Boranija,Krompir kuvani,svinjsko meso uglavnom vešalice,ella,jogurt,i razno voće i salate.Uh jedem u jutranjim casovima,za ručak,pre treninga i posle i to je to.Hvala unapred na odgovorima koje cu dobiti mislim da sam ukratko opisao ono sto je potrebno i da Kre alkalyn koristim 2 pre 2 posle trenigna a Whey sam na početku koristio malo više od merice posle treninga sa dexom onim sa ukusom a sada sam poceo i sa pahuljicama i jajima ujutro.

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Savet u vezi treninga
« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2014, 02:19:14 posle podne »
Pa sasvim je normalno da poslije nekog vremena se nadjemo u stagnaciji.Samo te nisam razumio jesi li zapeo kod skidanja kilograma,pa ne napredujes po tom pitanju?ili ne napredujes u masi??
Onako sto sam na brzinu vidio..to voce ti ne treba nista.Cemu i whey i jaja za dorucak,odluci se za jedno.I cudno mi je to da sa tako malim tezinama radis,a kazes dugo vec treniras..

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Savet u vezi treninga
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2014, 03:03:19 posle podne »
Prestajao sam bio počeo sam da treniram pre 2-3 godine pa je bilo malo idem,malo ne itd bez kvalitetne prehrane,sa ishranom sam počeo od marta,nisam trenirao samo 20 dana dok sam bio na moru oko septembra.Zasad sam počeo da radim masu kvalitetnu kilograme sam ostavio tamo od februara da skidam jos to malo sto imam sala nije bas toliko malo ali po mojoj gruboj proceni oko 18-19%.Problem sto imam dosta kilograma a kilaze su male a ne znam gde je problem.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet u vezi treninga
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2014, 04:18:24 posle podne »
Prestajao sam bio počeo sam da treniram pre 2-3 godine pa je bilo malo idem,malo ne itd bez kvalitetne prehrane,sa ishranom sam počeo od marta,nisam trenirao samo 20 dana dok sam bio na moru oko septembra.Zasad sam počeo da radim masu kvalitetnu kilograme sam ostavio tamo od februara da skidam jos to malo sto imam sala nije bas toliko malo ali po mojoj gruboj proceni oko 18-19%.Problem sto imam dosta kilograma a kilaze su male a ne znam gde je problem.

pa iz kog razloga onda mislis,a ako imas i 15% bf da mozes da koncipiras dijetu sa svinjetinom,vocem,sirevima (ella je jos ok),jogurtom i slicno?

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Savet u vezi treninga
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2014, 05:11:28 posle podne »
Problem je novac pedja,ne mogu finansijski da izdrzim,samo ellu jedem od sireva,a jogurt uzimam 0,5% mlečne masti meggle.Nemam toliko novca da pokrijem 5-6 obroka,sa sela sam a svinjetina mi je dostupna jer je ne kupujem.Ako treba pokusaću i to da izbacim i da pokrijem finansijski.Moj najveci problem izgleda da gresim u treningu to pokusavam da dobijem savet sta da promenim,a kod ishrane ovo su jedini junk sto uopste konzumiram.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet u vezi treninga
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2014, 05:16:42 posle podne »
Problem je novac pedja,ne mogu finansijski da izdrzim,samo ellu jedem od sireva,a jogurt uzimam 0,5% mlečne masti meggle.Nemam toliko novca da pokrijem 5-6 obroka,sa sela sam a svinjetina mi je dostupna jer je ne kupujem.Ako treba pokusaću i to da izbacim i da pokrijem finansijski.Moj najveci problem izgleda da gresim u treningu to pokusavam da dobijem savet sta da promenim,a kod ishrane ovo su jedini junk sto uopste konzumiram.

ocigledno da ne citas sta sam napisao
u treningu I NEMA neke velike greske
pormena u borju serija,borju pon s vremena na vreme i resen problem
tvoja problmatika je u drugom
ne ulazim unikakve druge segmente (ne kazem da mi nije zao sto cujem tako nesto) ali ...

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Savet u vezi treninga
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2014, 05:20:20 posle podne »
Ok hvala izbacicu svinjetinu i jogurt jel imas neki savet nesto izmedju dorucka i rucka ? to je obrok gde uzmem času jogurta i 5-6 belanaca obično,svinjetina ću da zamenim piletinom ili junetinom ali što se mora nije tesko.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet u vezi treninga
« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2014, 05:27:02 posle podne »
Ok hvala izbacicu svinjetinu i jogurt jel imas neki savet nesto izmedju dorucka i rucka ? to je obrok gde uzmem času jogurta i 5-6 belanaca obično,svinjetina ću da zamenim piletinom ili junetinom ali što se mora nije tesko.

junetina je ok-lean od butke
naravno piletina
CASA jogurta te NECE ubiti sa 5-6 belanaca-i to slobodno mozes u bulku
ali,ako mislis na litar jogurta dnevno i racunas da od toga dobijes 20ak gr B-e tu je vec problem
dakle
ako je ta casa jogurta i 5-6 belanaca (moze i vise) jedan od obroka u toku dana-samo gruvaj

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Savet u vezi treninga
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2014, 05:30:33 posle podne »
Hvala na savetima :) Svinjetina off pa cu videti kroz neko vreme kako ide :) Pozdrav.