Mart 29, 2024, 12:24:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: Povecanje telesne tezine-pomoc  (Pročitano 1971 puta)

Van mreže 4glory

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Povecanje telesne tezine-pomoc
« poslato: Novembar 25, 2014, 11:31:47 posle podne »
Zanima me kakva ishrana treba da bude da bi se dobio ovakav oblik i forma ? Treniram boks, imam 80kg i planiram preko zime navuci jos 5,6 kila. Da li ishrana mora da bude ista kao za cisto dobijanje misicne mase, ili moze da se ubaci i junk uz proteine,ugljene hidrate i masti ? Tacnije da li mogu pojesti nesto kuvano svaki dan a opet rasti u ovakav oblik ? Naravno pre i posle treninga boksa unosim ciste proteine i hidrate . Da li bi trebao teretanu uz boks ubaciti ili ne ? Koliko treninga nedeljno bi bilo najbolje imati da se sto brze dodje bar priblizno do ove proporcije ? Od suplemenata imam whey. gledam da unosim dosta proteina iz hrane (jaja,meso,mleko,tunjevina) ali skoro svaki drugi dan mi zapadne nesto kuvano posto jos zivim sa mojima. Da li moram imati jako cistu ishranu za ovo ?

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Povecanje telesne tezine-pomoc
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2014, 12:19:30 pre podne »
Ni manje ni vise zelis izgled cika Majka,skromno nema sta :D

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Povecanje telesne tezine-pomoc
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2014, 12:41:41 pre podne »
Vladimir Klicko je pojam za Tajsona estetski..naravno meni je Tajson najbolji borac ikada i za takvu fizicku formu moras da se odreknes svega, ali govoreci estetski Vladimir je no1

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Povecanje telesne tezine-pomoc
« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2014, 01:26:55 pre podne »
Брате, Кличко је виши ја мислим неких 20 центи од Тајсона, ако се добро сјећам :)

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Povecanje telesne tezine-pomoc
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2014, 01:49:41 posle podne »
4glory, napisi koliko puta nedeljno ides na box, i kad bi ti najvise odgovaralo da ides u teretanu.
Ukoliko estetski oces da se poboljsas, onda je teretana neminovna.

Sto se tice ishrane, unosi sto vise cistije hrane proteini, ugljeni i masti (posebno obrati paznju na masti).
Junk? Sto da ne, neces da ides na takmicenje u BBu + treniras box koji trosi mnogo kalorija tako da mozes jednom u 3 dana i da pojedes nesto sto ti je "guzici" volja.
Srijedom i Subotom odvoji neko vrijeme dje ces se posvetit uzivanju u obroku.

Ono sto bih ti preporucio je to da probas par puta nedeljno da prevazidjes granicu dnevne ishrane.
Tipa ako konstantno jedes 4 puta dnevno odredjene obroke, probaj 2-3 puta nedeljno da ubacis jaki 5i obrok.

Suplementi, ako mognes kasnije, ubaci uz Whey barem Dextrozu i neke amino kisjeline. (BCAA, eventualno Glutamin)
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2014, 01:52:18 posle podne FGeR »