April 29, 2024, 01:10:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: OPTIMIZACIJA MIŠIĆNE HIPERTROFIJE  (Pročitano 888 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
OPTIMIZACIJA MIŠIĆNE HIPERTROFIJE
« poslato: Decembar 17, 2014, 01:31:47 posle podne »

Ukoliko ste veoma željni znanja koje se odnosi na mehanizme oporavka i mišićnog rasta, onda ćete definitivno želeti da pročitate ovaj, istina malo duži, ali veoma koristan tekst. Tekst predstavlja dijalog dvojice svetski priznatih trenera i stručnjaka u materiji težinskog treninga i njegovog uticaja na mišićni rast, kao i na samu prirodu mišićnog rasta kod ljudi.

Trener 1 (T1 u daljem tekstu): Pre svega, želim da ti se zahvalim što si pristao na intervju. Prva stvar koja me zanima jeste kako bi ukratko opisao svoje poznavanje mehanizma mišićne hipertrofije.

Trener 2 (T2 u daljem tekstu): Prvo, hvala na pozivu. Što se materije tiče, moje poznavanje mehanizma mišićne hipertrofije rezultat je višegodišnjeg rada i analiziranja više hiljada studija koje su ispitivale ovu temu. Smatram sebe priličnim zaluđenikom i štreberom kad je ova tematika u pitanju i reći ću još da sam u proteklih nekoliko godina provodio bar dva sata dnevno, svakog dana, istražujući i učeći o značaju vežbanja i ishrane i njihovim uticajima na telesnu kompoziciju.

I sam sam se ranije takmičio kao naturalni vežbač,a u karijeri sam radio sa velikim brojem profesionalaca. Moram reći, nažalost, da većina njih ne uzima dovoljno u obzir naučne metode i činjenice koje se mogu efikasno primeniti u trening (bar oni sa kojima sam ja radio). Stoga su i njihovi rezultati osrednji. Upravo je ovo razlog zašto sam veoma ponosan na činjenicu da sam svojim radom i objavama bar malo doprineo unapređivanju svesti vežbača, kada je mehanizam mišićne hipertrofije u pitanju.

T1: Pa, realno je reći da si do sada postigao stvarno dosta. Nego, krenimo odmah na stvar.
Koji su načini odvijanja mišićnog rasta i koje bi metode primarno trebalo koristiti za izazivanje rasta?..


NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/12/optimizacija-misicne-hipertrofije.html

« Poslednja izmena: Decembar 17, 2014, 01:38:52 posle podne Pedja_Petrovic »