April 20, 2024, 09:27:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: 2,4-Dinitrophenol  (Pročitano 11249 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
2,4-Dinitrophenol
« poslato: Decembar 10, 2006, 12:37:57 posle podne »
Sustina: 2,4-Dinitrophenol ima jos dosta imena pod kojima se pojavljuje kao sto su Hydroxy-2,4-dinitrophenol, Solfo Black, Nitrophen, Aldifen, Chemox, recimo su samo neka za ovu supstancu koja je izmedju ostalog metabolicki stimulant.
A zbog toga i njegova popularnost u nasem svijetu, jer sagorijeva salo kao nista drugo. Da vam nesto kazem o njegovim ostalim primjenama prije nego li nastavim. Prije svega to je toksicna boja, hemijski vezana za Trinitrophenol (Picric Acid), pronalazi se u insekticidima, drvenim konzervansima, herbisidima, eksplozivima, kao i drugim opasnim materijama. Koristi se u nauci da bi se vezao par po par ili zakacio na DNA molekule. Naravno moram vam reci i da to nije stimulant koji vas tjera da trcite kao ludi poput Clenbuterola, Triacana ili Ephedrina, niti bilo kojeg drugog takvog.

Evo i podataka o DNP-ovoj otrovnosti sa internacionalne hemijski-bezbjedonosne ploce kako bi vam dalo ideju sta bi ovo trebalo da predstavlja: Zapaljiv. Daje iritirajuci toksicni dim (ili gas) u vatri. Postoji opasnost od vatre i mogucnosti eksplodiranja. NE MOJTE  ga podlagati trenju ili udarima. MOZE DA BUDE APSORBOVAN! Javlja se crvenilo i natekline. Moze obojiti kozu u zuto. PSIHICKA STANJA; SPOLJASNJI PRIKAZ: Zuti kristali prikazuju gdje je bilo izlaganje. Supstanca se moze unijeti u tijelo inhalacijom, kroz kozu i unosenjem poput hrane. FIZICKE OPASNOSTI: Eksplozije prasine ako je u obliku praha ili zrna kada se pomjesa sa vazduhom. INHALACIONE OPASNOSTI: Neznatna kolicina isparava na 20°C, manji dio cestica moze biti rasplinut u vazduhu i ranije. HEMIJSKE OPASNOSTI: Moze se eksplozivno razloziti ukoliko dodje do udara, iritiranja, potresa. Moze explodirati prilikom grijanja. Dijelovi koje su osjetljivi na udare su uglavnom sastavljeni iz alkalisa, ammonie i vecinom metala. Supstanca se pri grijanju rastavlja u toksicne gasove izmedju kojih i u nitricni oxid.
Supstanca moze imati uticaja na metabolizam, rezultirajuci u veoma visokoj temperaturi tijela. Izlaganje supstanci moze dovesti do smrti. EFEKTI DUGOTRAJNE I PONOVLJENE IZLOZENOSTI: Ponovljena ili duza izlozenost kozi moze dovesti do dermatitisa. Supstanca moze imati dejstvo na periferni nervni sistem. Supstanca moze imati uticaja na oci, koje mogu rezultirati kataraktom. Tacka vrenja: 108°C. Tacka isparavanja 112°C. Relativna gustina (voda=1): 1.68. Rastvorljivost u vodi: g/100 ml na 54.5°C: 0.14. Relativna gustina isparavanja (vazduh=1): 6.36. Ovaj produkt se dostavlja u 15-to procentnom rastvoru vode, cineci ga kasastom masom i tako sprijecava eksploziju uslijed udara ili iritacije.

DNP je neuparujuci agent koji sprijecava protok elektrona crpljenjem H+ jona za ATP sintezu. Prije pedeset godina je koristen za skidanje kilograma, ipak, u 1938. godini FDA ga je zabranila jer je dovodio do pojave katarakte i nekad i do smrti.
Ukoliko se transportom elektrona ne producira ATP, mnogo vise secera mora biti metabolizovano za energetske potrebe. Vrlo niska produkcija ATP-a moze biti kobna. U oksidativnoj fosforilaciji protok elektrona iz NADH (smanjena forma od NAD+, oksidirana od NAD. Ovaj enzim je vrlo bitan u prihvacanju elektrona tokom kursa metabolickih reakcija. Kada NAD+ daje svoj elektron, on je konvertovan i u ogranicenoj formi NADH-a) i FADH2 (ogranicena forma od FAD) za oksidirajuce rezultate crpljenja H+ iz matrice izmedju membranskog prostora mitochondrie. Ovaj graditelj H+ moze izazvati ATP i proticati kroz cijelu duzinu ATP sinteze u unutrasnjoj membrani mitochondrie. Dinitrophenol razbija H+ graditelja smanjujuci ATP sintezu. Pri ovim uslovima, velika kolicina hrane koju unosimo ne moze da se iskoristi ATP sintezom, i mi gubimo tezinu. Ali ipak, previse inhibitora i mogli bi da proizvedemo nedovoljno ATP za opstanak zivota. Razlika izmedju gubitka kilograma i smrti je u vrlo maloj promjeni koncentracije dinitrophenola, sto oval lijek cini veoma opasnim.

Da jednostavno predocimo, ovo sve znaci da ukoliko unosite svoju standardnu dijetu, imacete negdje izmedju 20%-40% redukciju kalorija.
Sad ce te se jednostavno zapitati koje su to doze koje su efektivne, a bezbjedne. Doza od 2mg/kg dnevno (dva miligrama po kilogramu tjelesne tezine dnevno) bi bila efektna doza koja bi prouzrokovala gubitak od 2.5 do 5kg u periodu 10-14 dana, a mozda i manje.
Tako osoba koja je teska 91kg, sa 2mg/kg dnevno bi trebala da unosi 182mgs DNP dnevno, ali posto DNP obicno dolazi u capsulama od 200mg, vi biste uzeli jednu kaspulu dnevno. Posto DNP ima taj inhibirajuci efekat, glycolosa ce takodje biti inhibirana prouzrokujuci diabeticki efekat zbog konverzije glukoze bez insulina, tako da mozete cuti da neki uzimaju insulin sa DNP. Ovo ce sprijeciti simptomen letargije i nedostatka energije zbog koriscenja DNP.


"Ovaj tekst služi isključivo za informativne svrhe!!!!Ovim ne podstičemo uzimanje AAS pa se stoga ograđujemo od bilo kakvih poteškoća ili negativnih posledica!!!"
« Poslednja izmena: Februar 06, 2008, 12:05:11 pre podne sasacg »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: 2,4-Dinitrophenol
« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2006, 02:05:00 posle podne »
neznam,puno textova sam procitao o dnp,najludja stvar za koju sam cuo u bodybuildingu.

Van mreže m_boy

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 217
Odg: 2,4-Dinitrophenol
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2006, 04:01:05 posle podne »
bilo je i smrtnih slucajeva od DNPja...cimdalje od toga.. :|

Van mreže chris.l

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 123
Odg: 2,4-Dinitrophenol
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2006, 11:56:54 posle podne »
Mnogo neka gadna stvar

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: 2,4-Dinitrophenol
« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2006, 02:10:36 posle podne »
izvod iz texta jasona muellera....                                                                                                     kada radite sa dnp,morate biti vrlo pazljivi ,inace mozete da unistite svoju kucu.DNP moze da zaprlja sve zivo u kuci,i sam prah i njegova isparenja.nakon sto uzmete DNP,pripremite se za nenormalno znojenje.osecacete se veoma mokro ,treceg dana osecacete se kao da vas neko stiska,kao cedjenje mokre krpe,istiskujuci svu vodu iz vas.prvi put kada sam uzeo DNP uzeo sam 5dana bolovanja kako ne bih izlazio iz kuce da bih se znojio kao svinja u vlastitoj kuci.          morate unositi mnogo vode kako bi izbegli ozbiljnu dehidraciju.nocu spavam u hladnoj sobi sa usmerenim ventilatorom ka meni.takodje kada ste na DNP ,urin postaje tamno zut,znoj prlja odecu u zutu boju ,sva bude zuto.te zute fleke nikada nisam uspeo da otklonim sa odece.           ciklus sa DNP je kratak,jedan od razloga je i pojava jake letargije.kada ste na DNP sve vam je tesko.ciklusi traju oko 8dana,ali daju znacajan gubitak masnog tkiva.sva preko toga moze otici u jak katabolni efekat zbog povecanih atp nivoa unutar misicnih celija i nemogucnosti izvodjenja jakih treninga.                                                                                                                                 DNP je pakovan navlazen sa 20-25%vode,posto je to isparljiva supstanca,navlazen je da bi se sprecila njegova explozia prilikom transporta.. :shock: :shock: :shock:

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Odg: 2,4-Dinitrophenol
« Odgovor #5 poslato: Decembar 31, 2006, 12:36:44 posle podne »
neka hvala...

pedjos ? sta kazes ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 2,4-Dinitrophenol
« Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2007, 12:55:56 posle podne »
neka hvala...

pedjos ? sta kazes ?
..

nista..kada probam..javim ti..hahhahahhahha

salim se..

znam neke momke kojis u probali i stvarno akzu da je to ludsto sta se sve dogajda kada si na tome....

fora je u tome sto je to jedna od neizbeznih stvari u arsenalu nekog ozbiljnog bb

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: 2,4-Dinitrophenol
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2007, 03:20:29 pre podne »
stavljeno na listu muzickih zelja.
pa tamo kad se bude radila cut faza i ovo bi se moglo ruchat malo ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: 2,4-Dinitrophenol
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2007, 02:16:51 posle podne »
stavljeno na listu muzickih zelja.
pa tamo kad se bude radila cut faza i ovo bi se moglo ruchat malo ...

Kakav si ti manijak :lol: :lol: Nezasit si jbt :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!