Mart 28, 2024, 10:31:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Program ishrane  (Pročitano 12846 puta)

Van mreže FlAsH3^

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Program ishrane
« poslato: Januar 28, 2015, 07:33:59 posle podne »
Imam jedno pitanje za koje mi je potrebno zensko misljenje ali se nadam da ce se i clanovi muske populacije umesati :D Moja drugarica zeli da smanji procenat masti u telu da bi imala lepsi stomak, visoka je 175cm i teska 60kg. Ima brz metabolizam a sto se vezbanja tice ne ide u teretanu nego vezbe radi kod kuce. Da li neko zna na osnovu ovoga koliko bi otprilike grama dnevno proteina, UH i masti trebala da unese da bi to postigla? Takodje se plasi da ce tako smrsati i da ce izgubiti zadnjicu i noge, da li ce se to desiti? Unapred hvala na odgovorima  ;D

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Program ishrane
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2015, 09:25:01 posle podne »
Zavisi od procenta masti,dnevnih aktivnosti, godina itd

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Program ishrane
« Odgovor #2 poslato: Avgust 25, 2015, 10:09:05 pre podne »
Ciao

Vježbe radi kod kuće? Kakve vježbe, na kojim spravama, sa kojim opterećenjem?
Ishrana je vrlo bitna, radi smanjenja procenta masti, ali ako se kući vježba u stilu reklama sa tv-shopa "nemate potrebe da se znojite sat vremena u teretani, kad za samo 5 sekundi ispred tv-a, na ovoj spravi možete..." :) od rezultata neće biti ništa maltene.
Usput, od čega će toliko da smrša i da izgubi zadnjicu i noge?

Pozdrav,
Tanja

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Program ishrane
« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2015, 10:12:12 pre podne »
Ako hoće da izravna stomak, a da zadrži lepe noge i zadnjicu, onda su tegovi i pravilna ishrana majka.

Reci joj da trbušnjaci neće dovesti do tog efekta, a ako se bude izgladnjivala, stvarno će se sve smanjiti a neće izgledati bolje, već ispijenije a ne zategnutije.

Sa 60kg na 175 ona meni već deluje dosta vitko.

To što se nakupilo oko stomačeta je verovatno posledica loše ishrane, malo vode i manjak aktivnost. Ako ta dva iščisti i sredi, sa njenom građom neće biti teško da se stomače izravna.
suck it up, buttercup

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Program ishrane
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2015, 10:18:46 pre podne »
Tako je, Milenadiao
Vježbanje kući rijetko donosi rezultate. Potrebni su tegovi (u teretani), konkretno opterećenje, i naravno ishrana. Ali obzirom na trenutno stanje, neće tu trebati puno napora da se stvari dovedu u željeno :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Program ishrane
« Odgovor #5 poslato: Avgust 25, 2015, 10:40:49 pre podne »
Jednostavno čak i ljudi sa dobrim metabolizmima ako ne vode računa o tome šta jedu (pod ovime ne mislim na dijetu, već da imaju lepu ishranu, bogatiju svežim namirnicama, povrćem, mesom, žitaricama, mlečnim proizvodima, a ne pekare i pice) mogu da dobiju taj "skinny fat" izgled - mršavi su, ali ne i zategnuti i bez masti/celulita.

Još ako se sedi po ceo dan - bingo, skinny fat it is.
suck it up, buttercup