April 29, 2024, 08:57:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Koje proteine kupiti?  (Pročitano 11329 puta)

Van mreže StellaSnow

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • Ordo ab chao
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #15 poslato: Januar 24, 2016, 07:28:45 posle podne »
Pozdrav svima,
Nebi otvarala novu temu jer je moje pitanje prilicno isto samo je situacija mozda drugacija.

Krecem u trecu nedelju "carb cyclinga" moj primarni cilj je gubitak tezine (nekih 20 kg)
Pon utorak cet pet su mi low carb day, sreda subota high carb day i nedelja je reward day.
Jedem 5 obroka dnevno (3 glavna i 2 uzine) svakih 3 sata, prvi 30 min nakon budjenja. Sve ukupno 1200-1300cal na LC dan i do 1500 na HC dan.
Proteine nebi uzimala kao dodatak vec kao zamenu npr jednog obroka kada mi se jede nesto "slatko" ili ako mi zapadne obrok pre vezbanja. 
Trazim nesto sa jako jako malo UH i masnoca, a da pritom nema nekih extremno cudnih sastojaka. Naravno pregledala sam vec razlicite online radnje koje nude takve stvari ali jednostavno ima poplava toga pa neznam dali je to sto ja gledam dobro za moj primarni cilj ili ne. Pa ako neko moze da me posavetuje bilo bi super. Hvala unapred.


p.s. znam da je moj srpski ocajan i izvinjavam se zbog engleskih naziva ali ja sam stranac u ovoj zemlji pa se jos malo maltretiram svim tim.
Religion has done love a great service by making it a sin!

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #16 poslato: Januar 24, 2016, 08:12:00 posle podne »
Pozdrav svima,
Nebi otvarala novu temu jer je moje pitanje prilicno isto samo je situacija mozda drugacija.

Krecem u trecu nedelju "carb cyclinga" moj primarni cilj je gubitak tezine (nekih 20 kg)
Pon utorak cet pet su mi low carb day, sreda subota high carb day i nedelja je reward day.
Jedem 5 obroka dnevno (3 glavna i 2 uzine) svakih 3 sata, prvi 30 min nakon budjenja. Sve ukupno 1200-1300cal na LC dan i do 1500 na HC dan.
Proteine nebi uzimala kao dodatak vec kao zamenu npr jednog obroka kada mi se jede nesto "slatko" ili ako mi zapadne obrok pre vezbanja. 
Trazim nesto sa jako jako malo UH i masnoca, a da pritom nema nekih extremno cudnih sastojaka. Naravno pregledala sam vec razlicite online radnje koje nude takve stvari ali jednostavno ima poplava toga pa neznam dali je to sto ja gledam dobro za moj primarni cilj ili ne. Pa ako neko moze da me posavetuje bilo bi super. Hvala unapred.


p.s. znam da je moj srpski ocajan i izvinjavam se zbog engleskih naziva ali ja sam stranac u ovoj zemlji pa se jos malo maltretiram svim tim.
Cao...Tvoj srpski je odlican i svi te razumemo tako da samo uzivaj.Sto se tice proteina,da u pravu si,ima veoma veliki izbor ali stvari su proste.Postoje 3 vrste proteina:koncetrati,izolati i hidroizolati.Oni se razlikuju po cistoci odnosno kolicini secera i uh u njima.Hidroizolat najcistiji.Po mom msiljenju za tebe,kao nekoga ko vodi racuna o ishrani, i nije toliko bitno to da protein ima,jako malo uh, ne moras da se opterecujes sa time a sto se tice odnosa cene i kvaliteta preporucujem:
 http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/12-the-amino-
whey-hidro.html

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2016, 08:32:37 posle podne »
Pozdrav svima,
Nebi otvarala novu temu jer je moje pitanje prilicno isto samo je situacija mozda drugacija.

Krecem u trecu nedelju "carb cyclinga" moj primarni cilj je gubitak tezine (nekih 20 kg)
Pon utorak cet pet su mi low carb day, sreda subota high carb day i nedelja je reward day.
Jedem 5 obroka dnevno (3 glavna i 2 uzine) svakih 3 sata, prvi 30 min nakon budjenja. Sve ukupno 1200-1300cal na LC dan i do 1500 na HC dan.
Proteine nebi uzimala kao dodatak vec kao zamenu npr jednog obroka kada mi se jede nesto "slatko" ili ako mi zapadne obrok pre vezbanja. 
Trazim nesto sa jako jako malo UH i masnoca, a da pritom nema nekih extremno cudnih sastojaka. Naravno pregledala sam vec razlicite online radnje koje nude takve stvari ali jednostavno ima poplava toga pa neznam dali je to sto ja gledam dobro za moj primarni cilj ili ne. Pa ako neko moze da me posavetuje bilo bi super. Hvala unapred.


p.s. znam da je moj srpski ocajan i izvinjavam se zbog engleskih naziva ali ja sam stranac u ovoj zemlji pa se jos malo maltretiram svim tim.

Izvini me na pitanju koje nema veze sa wheyom,ako ti nije problem da mi opises taj famozni "reward day" ?

PS: Ako ti je vec protein zamena za "slatko" ja ne bih uzeo amino whey,jer recimo da ima specifican ukus :)

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #18 poslato: Januar 24, 2016, 08:36:51 posle podne »
Ja mislim da bi kao zamjena za obrok dobro dosao blend ili whey+casein jer sam whey nece zamjenit obrok. Posto si iz Srbije imas ovaj sajt sto ti je Voja poslao pa pogledaj tu naci ces sigurno nesto kvalitetno a jeftino :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #19 poslato: Januar 24, 2016, 08:54:35 posle podne »
Ja mislim da bi kao zamjena za obrok dobro dosao blend ili whey+casein jer sam whey nece zamjenit obrok.

Ja sam uvek bio za obican whey(ugl. 2 merice) izmedju obroka,jer recimo izmedju kvalitetnih "cvrstih" obroka koje telo vari jedan period,volim da popijem whey za koji znam da ce telo odma da ga koristi,da ga nahranim da tako reci 'prebrodi' period izmedju cvrstih obroka. (mnogi se ne slazu sa ovim,ali na mene pozitivno deluje pa eto mozda jos neko bude imao pozitivno iskustvo pa da napisem)

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #20 poslato: Januar 24, 2016, 09:40:07 posle podne »
Ja mislim da bi kao zamjena za obrok dobro dosao blend ili whey+casein jer sam whey nece zamjenit obrok.

Ja sam uvek bio za obican whey(ugl. 2 merice) izmedju obroka,jer recimo izmedju kvalitetnih "cvrstih" obroka koje telo vari jedan period,volim da popijem whey za koji znam da ce telo odma da ga koristi,da ga nahranim da tako reci 'prebrodi' period izmedju cvrstih obroka. (mnogi se ne slazu sa ovim,ali na mene pozitivno deluje pa eto mozda jos neko bude imao pozitivno iskustvo pa da napisem)
Da al djevojka trazi zamjenu za obrok to je uredu da ona oce tako kao ti da popije izmedjubobroka,al ona oce umjesto toga cvrstog obroka nesto a whey sam joj nece biti dovoljan,neko moje vidjenje i prica onih koji su mene savjetovali kad sam pocinjao sa svim ovim (na ovom forumu sam savjete trazio). :)

Van mreže StellaSnow

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • Ordo ab chao
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #21 poslato: Januar 24, 2016, 09:51:11 posle podne »
@Voja.S Hvala na preporuci. Ja sam se nesto motala oko ProStar Wheya i IsoWhey Zero. A sto se tice UH pa to je zbog LC dana kada bi trebala da jedem sto manje UH. Naravno, da uz to ide da jedem povrce koje ce imati UH a i npr jogurt, svezi sir (cottage cheese),...

@SlobodanS Sto se mene tice nikakvo izvinjenje nije potrebno. Na "reward day" trebas da jedes dorucak kao i svaki dan. A posle toga ti je slobodno, da pojedes za ostala 4 obroka nesto sto inace ne smes a jede ti se. Sve ukupno mozes pojesti do 1000 cal vise nego inace. Npr meni je danas bio drugi reward day. Jutranja uzina mi je bio zeleni smoothie, rucak lazanja, druga uzina sladoled  :o a za veceru sam jela punozrnat sendvic sa tunjevinom. Naravno nije to sad u fazonu da odes u mac ili gde vec pa jedes ceo dan ko stoka, vec hrana koju volis u manjim kolicinama.

@LazarP Meni bi whey bio kao uzina izmedju rucka i vecere npr . Ako sam kuci na LC dan mogu da ubacim npr spanac a na HC dan mogu da ubacim npr zamrznute maline i cveklu. Naravno dok sam na poslu gde nemam blender mogu uvek da ponesem neku vockicu ili povrce spakovano pa da izgrickam pored toga.
Religion has done love a great service by making it a sin!

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #22 poslato: Januar 24, 2016, 10:18:34 posle podne »
Pozdrav, po meni možeš slobodno da uzmeš običan whey i da ga koristiš kao što kažeš kao užina samo ga razmuti u mleku ili jogurtu da se uspori malo apsorpcija... a posle treninga ako treniraš razmuti ga u vodi.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #23 poslato: Januar 24, 2016, 10:30:15 posle podne »
A sto se tice UH pa to je zbog LC dana kada bi trebala da jedem sto manje UH.

Ne moras da brines o tome,prosecan whey ima 2-5g UH po merici sto je slozices se zanemarljivo.

Meni bi whey bio kao uzina izmedju rucka i vecere.

Ako bi ga koristila kao shake izmedju cvrstih obroka onda slobodno whey obican.


@SlobodanS Sto se mene tice nikakvo izvinjenje nije potrebno. Na "reward day" trebas da jedes dorucak kao i svaki dan. A posle toga ti je slobodno, da pojedes za ostala 4 obroka nesto sto inace ne smes a jede ti se. Sve ukupno mozes pojesti do 1000 cal vise nego inace. Npr meni je danas bio drugi reward day. Jutranja uzina mi je bio zeleni smoothie, rucak lazanja, druga uzina sladoled  :o a za veceru sam jela punozrnat sendvic sa tunjevinom. Naravno nije to sad u fazonu da odes u mac ili gde vec pa jedes ceo dan ko stoka, vec hrana koju volis u manjim kolicinama.


Licno sam striktan sto se toga tice(ne dozvoljavam to sebi) ali to sam opet ja,nego sam se uplasio da je to u fazonu kao sto vecina radi 6 dana umire na rigoroznim dijetama a takozvani reward day ogule sve sto im pod ruku padne.

Ali ovo tvoje nije strasno,a verujem da ti zagolica mastu pa lakse prolazis kroz ovih 6 dana,sto je okej,sve je to dobro dok god je napredak tu :)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #24 poslato: Januar 25, 2016, 05:33:47 pre podne »
Citat
ostala 4 obroka nesto sto inace ne smes a jede ti se. Sve ukupno mozes pojesti do 1000 cal vise nego inace. Npr meni je danas bio drugi reward day. Jutranja uzina mi je bio zeleni smoothie, rucak lazanja, druga uzina sladoled  :o a za veceru sam jela punozrnat sendvic sa tunjevinom

na zalost,ovaovki pristupi su korak napred (6 dana) i onda 7 dan ,dva koraka u nazad
da je u pitanju keto dijeta,pa na loading day neki obrok ili pola da se "zelja mine" ali ovde nije rec o 1000 cal vec o KAKVIH 1000 cal (ako se vec gleda samo na tu glupost) itd itd itd

momci su u pravu
moze whey sa 30ak gr lesnika,kao poptuno i adekvatan obok

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #25 poslato: Januar 25, 2016, 08:56:44 pre podne »
na zalost,ovaovki pristupi su korak napred (6 dana) i onda 7 dan ,dva koraka u nazad

Pa to je sve cesca pojava,i na zalost ljudi koji se 'razumeju' savetuju ljude sve vise na taj 'reward day' , cheat day kako god...

I onda ljudi odu na bodibilding.com gde im clanak kaze da "cheat day moze pozitivno da utice na organizam da topi masti brze"(grub prevod) i onda je ovakvih dijeta sve vise jer ljudi ne mogu da se pomire da tih 6-10-12 nedelja kad su na striktnim dijetama keto/rotacije etc.. ne mogu da jedu sta im padne,nema grickalica,sladoleda,palacinaka blabla pa se kunu i ne mogu da docekaju taj cheat day.. i u krug.. :) (ali boze moj,dok god ima rezultata 'dobro' je.. )

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #26 poslato: Januar 25, 2016, 09:47:08 pre podne »
Citat
da "cheat day moze pozitivno da utice na organizam da topi masti

kljucna rec je MOZDA!!
ali
naravno da mozze da cheat pomgone ali u ODREDJENIM OKOLNOSTIMA i odredjenim % bf
-PODRZAVAM us vakom slucaju,ali ne na ovaj nacin

Van mreže StellaSnow

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • Ordo ab chao
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #27 poslato: Januar 25, 2016, 05:38:07 posle podne »
Ja vas momci potpuno razumem. Za vas ozbiljne ljudi koji se bavite tim stvarima su to gluposti i da se ne lazemo i po meni nekako nema smisla kad ukljucim zdravu seljacku logiku.
Ali sa druge strane kad pogledam sebe nekoga ko je bas predebeo i koji je pre svaki dan jeo takvu hranu u neogranicenim kolicinama odjednom se baciti na neku keto dijetu je u principu isto kao odvikavanje od droga za narkomana. I verovatnoce da se vratis starim putevima su daleko vece. Mislim da sve te diete koje dozvoljavaju takozvane reward day/cheat day ili kako vec zelite da jih zovete sastavljene, da u neku ruku i psihicki pomognu ljudima koji su zavisni od junk hrane. Ti hteo ili ne hteo ako se drzis diete 6 dana telo ce poceti da ti trazi manje kolicine i zdraviju hranu. Ja sam vec posle prve nedelje primetila na reward day da mi uopste nije prijala pizza em sto sam posle pola drugog parceta odustala em sam se posle osetila ko zaba. Onako naduven i bez energije dolazis do eureke u mozgu i skontas koliko ti zapravo sebi stetis. Naravno neki ljudi do toga dodju kasnije neki ranije ali bitno je da dodju i da pocnu da se zdravije hrane i da se krecu. Uz takvu dietu naucis vise od samoj hrani, kako je spremati na zdraviji nacin da nahranis svoje telo a ne samo svoje oci kao sto radi 70% ako ne i vise ljudi na ovom svetu, naucis kako da promenis svoju omiljenu klopu da bude daleko zdravija i bolja za tebe i takodje najbitnija stavka naucis da smanjis porcije.

Eto neznam dali ima ikakvog smisla ovo sto sam upravo napisala ali se nadam da me razumete i tim cu i zatvoriti debatu sa moje strane na tu temu jer smo totalno skrenuli sa puta . Mozda napisem nesto o samom putu i progressu (jbg ne mogu se setiti srpske reci) u nekoj drugoj temi.
Sve u svemu odlucila sam da cu ipak uzeti iso whey zero za pocetak malo pakovanje, da vidim dali mi se uopste svidja ukus. Svidjaju mi se svekako nutritivne informacije i lepo se slazu uz moj plan.
Hvala svima na pomoci divni ste kolko ste i veliki dakle mnogo  ;D
Religion has done love a great service by making it a sin!

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #28 poslato: Januar 25, 2016, 06:07:38 posle podne »
Ja vas momci potpuno razumem. Za vas ozbiljne ljudi koji se bavite tim stvarima su to gluposti i da se ne lazemo i po meni nekako nema smisla kad ukljucim zdravu seljacku logiku.
Ali sa druge strane kad pogledam sebe nekoga ko je bas predebeo i koji je pre svaki dan jeo takvu hranu u neogranicenim kolicinama odjednom se baciti na neku keto dijetu je u principu isto kao odvikavanje od droga za narkomana. I verovatnoce da se vratis starim putevima su daleko vece. Mislim da sve te diete koje dozvoljavaju takozvane reward day/cheat day ili kako vec zelite da jih zovete sastavljene, da u neku ruku i psihicki pomognu ljudima koji su zavisni od junk hrane. Ti hteo ili ne hteo ako se drzis diete 6 dana telo ce poceti da ti trazi manje kolicine i zdraviju hranu. Ja sam vec posle prve nedelje primetila na reward day da mi uopste nije prijala pizza em sto sam posle pola drugog parceta odustala em sam se posle osetila ko zaba. Onako naduven i bez energije dolazis do eureke u mozgu i skontas koliko ti zapravo sebi stetis. Naravno neki ljudi do toga dodju kasnije neki ranije ali bitno je da dodju i da pocnu da se zdravije hrane i da se krecu. Uz takvu dietu naucis vise od samoj hrani, kako je spremati na zdraviji nacin da nahranis svoje telo a ne samo svoje oci kao sto radi 70% ako ne i vise ljudi na ovom svetu, naucis kako da promenis svoju omiljenu klopu da bude daleko zdravija i bolja za tebe i takodje najbitnija stavka naucis da smanjis porcije.

Eto neznam dali ima ikakvog smisla ovo sto sam upravo napisala ali se nadam da me razumete i tim cu i zatvoriti debatu sa moje strane na tu temu jer smo totalno skrenuli sa puta . Mozda napisem nesto o samom putu i progressu (jbg ne mogu se setiti srpske reci) u nekoj drugoj temi.
Sve u svemu odlucila sam da cu ipak uzeti iso whey zero za pocetak malo pakovanje, da vidim dali mi se uopste svidja ukus. Svidjaju mi se svekako nutritivne informacije i lepo se slazu uz moj plan.
Hvala svima na pomoci divni ste kolko ste i veliki dakle mnogo  ;D
Naravno, baciti se odmah na keto dijetu bi imalo vise stete nego koristi.Ali zato se sistematskim pristupom isplanira gubljenje masnih naslaga pa se npr. krene sa nekom rotacijom ugljenih hidrata prilagodjenoj samom subjektu pa neki low carb i na kraju keto.Neko mozda odradi posao i sa rotacijom, sve to zavisi od polazne tacke subjekta.A sto se tice cheat day-a ili kako god stvari su isuvise jasne.U odredjenom stepenu dijete moze doneti koristi, bitna rec jeste tajming ali 90% tu gresi jer uzme cheat day i umesto da od njega imaju benefite imaju samo stete.Mozes slobodno da otvoris svoju temu i kazes nam nesto o svom progresu..Svako dobro i samo napred,za sve sto treba tu smo...:)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Koje proteine kupiti?
« Odgovor #29 poslato: Januar 25, 2016, 11:13:05 posle podne »
Ja vas momci potpuno razumem. Za vas ozbiljne ljudi koji se bavite tim stvarima su to gluposti i da se ne lazemo i po meni nekako nema smisla kad ukljucim zdravu seljacku logiku.
Ali sa druge strane kad pogledam sebe nekoga ko je bas predebeo i koji je pre svaki dan jeo takvu hranu u neogranicenim kolicinama odjednom se baciti na neku keto dijetu je u principu isto kao odvikavanje od droga za narkomana. I verovatnoce da se vratis starim putevima su daleko vece. Mislim da sve te diete koje dozvoljavaju takozvane reward day/cheat day ili kako vec zelite da jih zovete sastavljene, da u neku ruku i psihicki pomognu ljudima koji su zavisni od junk hrane. Ti hteo ili ne hteo ako se drzis diete 6 dana telo ce poceti da ti trazi manje kolicine i zdraviju hranu. Ja sam vec posle prve nedelje primetila na reward day da mi uopste nije prijala pizza em sto sam posle pola drugog parceta odustala em sam se posle osetila ko zaba. Onako naduven i bez energije dolazis do eureke u mozgu i skontas koliko ti zapravo sebi stetis. Naravno neki ljudi do toga dodju kasnije neki ranije ali bitno je da dodju i da pocnu da se zdravije hrane i da se krecu. Uz takvu dietu naucis vise od samoj hrani, kako je spremati na zdraviji nacin da nahranis svoje telo a ne samo svoje oci kao sto radi 70% ako ne i vise ljudi na ovom svetu, naucis kako da promenis svoju omiljenu klopu da bude daleko zdravija i bolja za tebe i takodje najbitnija stavka naucis da smanjis porcije.

Eto neznam dali ima ikakvog smisla ovo sto sam upravo napisala ali se nadam da me razumete i tim cu i zatvoriti debatu sa moje strane na tu temu jer smo totalno skrenuli sa puta . Mozda napisem nesto o samom putu i progressu (jbg ne mogu se setiti srpske reci) u nekoj drugoj temi.
Sve u svemu odlucila sam da cu ipak uzeti iso whey zero za pocetak malo pakovanje, da vidim dali mi se uopste svidja ukus. Svidjaju mi se svekako nutritivne informacije i lepo se slazu uz moj plan.
Hvala svima na pomoci divni ste kolko ste i veliki dakle mnogo  ;D

Nije niko ni mislio da krenes odmah na keto,nije uopste stvar u rigoroznim dijetama pogotovo sto ti je Voja rekao da bi prelazak sa junka na tako nesto imalo vise stete nego koristi.
Poenta je da ti od samoga starta izbacis junk,a te prazne kalorije iz junk hrane zamenis kvalitetnim kalorijama iz mesa,ribe,jaja,pirinca,krompira,elle itd itd,znaci to ne mora da bude velika razlika u unetim kalorijama to moze biti svega 500-600cal sto je sasvim okej za sam pocetak,ali opet KVALITET kalorija koje si unosila na junku i koje sad unosis su nebo i zemlja. A i pre ce ti se telo navici na to da nema junk hrane,jeste bice tesko 1-2 nedelje,ali ce posle da bude 'ladovina.

Ja da sam na tvom mestu razmislio bih o izbacivanju tog reward dana,i recimo otvoris neku temu sa par slicica,preciznim planom ishrane i nekim treningom (nadam se da treniras),jer ovde ima dosta iskusnih ljudi sa znanjem koji ce ti pomoci da brze resis problem kilaze i da budes tip top za leto.  :P 8)