April 28, 2024, 11:15:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana sa 15?  (Pročitano 3721 puta)

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Teretana sa 15?
« poslato: Februar 22, 2015, 09:50:15 posle podne »
Pozdrav svima, registrovao sam se na forum još pre dva meseca i od tada redovno čitam članke, stvarno ima puno toga zanimljivog i drago mi je što sam se učlanio. Izvinjavam se ako sam postovao u pogrešnom forumu...

Ovako, imam 15 godina, visok sam 178 cm i težak 67kg, imam dobro razvijene noge , bio sam aktivan od početka godine pa sam dosta razvio i grudi. Roditelji su tek skoro provalili da vežbam pošto sam se raskrupnio, šira su mi ramena i popravio sam kilažu (imao sam oko 64, 65kg) napravio malo sala na stomaku koje trenutno težim da uklonim.

Izvinjavam se ako je neko već pričao na ovu temu, ali u velikoj sam dilemi. Jedni mi preporučuju da ostanem na bodivejt vežbama, drugi mi kažu da slobodno mogu da krenem u teretanu pošto imam dosta dobru građu i genetiku. Ne mislim da odmah krenem sa mrtvim dizanjima već sa vežbama poput benč presa, probao sam kod kuma iz čiste zajebancije i podizao sam prvi put 18kg, drugi put 40kg.

Što se bodivejt vežbi tiče, radim sklekove 20 ponavljanja po seriji, 3-5 serija, 1min razmaka (mogu i do 40 da odradim u jednoj seriji, ali se onda dosta zamorim i treba mi duža pauza do sledeće serije), trbušnjake isto tako samo sa razmakom od pola minute između serija, čučnjeva odradim 50 posle toga i ove vežbe radim tri puta dnevno, a uz to radim i sa jednim kao gvozdenim tegom (nije baš teg) ramena i sa bučicama pregib za biceps. Ne znam koliko je ovo dobro pa bih voleo da me usmerite kako da radim ako grešim.

Pitam pošto ne znam kako bi se to odrazilo na telo (neki kažu da može da se negativno odrazi na kičmu), da li može doći sada do nekih ozbiljnijih povreda, da li je dobro da već sad krećem u teretanu... znam da to zavisi od osobe do osobe, al' bih voleo da čujem neko vaše mišljenje. Ishranu sam regulisao koliko-toliko, izbacio sam nezdravu hranu, gazirana pića, jedem dosta mesa, sira, mleka, jaja... Dobro bi mi došli i neki saveti usput od iskusnijih, pa eto, ako vam trebaju još neke informacije, pitajte.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2015, 09:56:20 posle podne Dzoni99 »

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2015, 10:06:43 posle podne »
Idi u teretanu,ja imam 16 godina i imam skoliozu (deformitet kicme) pa se ubijam u teretanu i ne steti mi.
Takodje obavezno bench radi,a mrtvo i cucanj nzn jer ih ja i ne radim jednkm u mjesec dana,zbog kicme.
Sa bodyweight vjezbama neces poc daleko,sklekovi su dobri al za definiciju,kao i cucnjevi bez opterecenja.

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2015, 11:03:56 posle podne »
Meni je pulmolog uocio prosle godine da sam se pogrbio malo, mada sam to sad ispravio, ispravio sam drzanje. Mrtvo dizanje ne bih jer se bojim da se ne povredim jer ne znam ni tehniku pravilno, a i nije mi sad bas zapelo toliko za njih (znam da su odlicna vezba). Hvala ti na odgovoru, voleo bih jos necije misljenje da cujem.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2015, 09:11:11 pre podne »
Citat
visok sam 178 cm i težak 67kg, imam dobro razvijene noge
Ja imam 178 cm i kada sam imao 20 godina i 69 kilograma bio sam kao logoras narkoman...

Nece ti nista faliti kada je teretana u pitanju, naravno ako ne slilis kilaze i ako radis pravilno.

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2015, 09:30:26 pre podne »
Citat: tenssa
Ja imam 178 cm i kada sam imao 20 godina i 69 kilograma bio sam kao logoras narkoman...

Ne znam brt, ja sebi izgledam okej kad se pogledam u ogledalo sem ruku i to podlaktice najviše, biceps je okej samo što moram malo više da angažujem levi u vežbama jer je manje razvijen od desnog. Možda sam i pogrešio, izmeriću se ponovo za svaki slučaj.

Hvala na odgovoru.


Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2015, 06:19:04 posle podne »
Sklekovi za definiciju? :D

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2015, 06:36:24 posle podne »
Sklekovi za definiciju? :D
To su ti cari foruma, svako svakog moze da savetuje :)

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2015, 07:00:12 posle podne »
Sklekovi za definiciju? :D
Nego za sta su sklekovi,za masu nisu sigurno?

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2015, 12:23:54 pre podne »
Што је чудно... Не знате да Фил Хит само ради склекове и чучањ без тега пред Мр Олимпиу? Не н'о се са теговима издефиниса'....

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #9 poslato: Februar 24, 2015, 12:35:03 pre podne »
Што је чудно... Не знате да Фил Хит само ради склекове и чучањ без тега пред Мр Олимпиу? Не н'о се са теговима издефиниса'....
aj da lozis nekog starijeg pa i da razumem, al klinci koji postavljaju ovakva pitanja tesko mogu da skapiraju sarkazam :D

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #10 poslato: Februar 24, 2015, 12:42:11 pre podne »
А и то што кажеш, можда ми стварно повјерују :)

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Teretana sa 15?
« Odgovor #11 poslato: Februar 24, 2015, 11:57:25 posle podne »
Hahahah ja ne verujem, brate cepaj ez šipku za definiciju i ne brini :D