April 25, 2024, 09:45:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc plan ishrane za masu  (Pročitano 8182 puta)

Van mreže bobangsxr

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Pomoc plan ishrane za masu
« poslato: Mart 01, 2015, 07:42:13 posle podne »
Pozdrav narode, nisam se javljao do sada, a vec dugo pratim i citam sta se pise  :)
 Imam 30 godina, visina 188 i 72 kila.
Trenirao sam pre dve godine nekih 4 meseca u kucnoj varijanti i sa 76 kilograma sam dosao za tih cetri meseca na 83 kg, ali nista nije bilo sredjeno, samo sam jeo sve sto sam stigao i trenirao 5 dana u nedelji neki trening koji sam ja sastavio          ( obuhvatao je trening celog tela svakog dana isto... znam da je glupo ali to je bilo to)  posle tih 4 meseca sam prestao da treniram ( dobio sam cerkicu i nisam vise imao vremena za trening) i spao sam na 78 kila, pocetkom prosle godine sam odlucio da krenem ponovo sa treningom, kupio sam whey, bcaa i kreatin, malo sam vise poveo racuna o ishrani, jeo sam pirinac,krompir i curetinu i tunjevinu... dokupio sam tegove (oko 150 kila) trenirao sam tri puta nedeljno (ponedeljak: grudi i biceps... sreda: ledja i triceps... petak: noge i ramena) i za nekih 5 meseci dostigao od 78 na 88 kila. Ali mi se nije svidjalo to sto sam dodao stomak dosta... i ja nisam racunao hidrate i proteine, ja sam jeo max sto sam mogao, to je bilo i po kilogram mesa i 400-500 grama pirinca dnevno.
Sredinom godine sam opet prestao da treniram i do nove godine sam bio vec na 75 kg... sad sam trenutno na 72 kg.

Ovo sam sve napisao da bi imali uvid u stanje sta se sve izdesavalo i bolje stvorili sliku o mom napredku i vracanje na staro. 

PS ako sam promasio deo foruma ja se unapred izvinjavam i molim moderatore da premeste temu tamo gde treba  :)

A sad nesto o trenutnom stanju  :D... kao sto sam rekao trenunto sam na 72 kg :(... poceo sam sa treningom pre dve nedelje, trening je isto tri puta nedeljno kao sto sam vec napisao gore i izracunao sam da unosim dnevno po 2 grama proteina ,3 grama hidrata i 1 do 1,2 grama masti

Proteine unosim iz curetine, belanca i wheya... hidrate iz pirinca i ovsene... masti iz zumanca, badema i maslinovog ulja

Ishrana: u 4:30, palacinka od ovsene 100 g i cetri cela jaja
 
                 9:00 curetina i pirinac

               12:00 curetina i pirinac

               16:00 curetina i pirinac

               20:00 trening (posle treninga whey i kreatin)

               21:15 curetina i pirinac i 50 grama badema

               22:00 200 grama posnog sira


 Inace pirinac spremim 250 grama ( kad se pirinac ohladi sipem cetri kasike maslinovog ulja sto mu dodje nekih 30 grama) i 500 grama mesa cureceg i to raspodelim na cetri obroka... vreme obroka nemogu da menjam zbog posla i jedem pre posla, na pauzama i posle posla

E sad dolazi ono glavno zbog cega sam se i oglasio, ja posle svakog obroka u roku od pola sata max jedan sat sam gladan, sta da radim po tom pitanju... da povecavam hranu ili da ne diram za sad nista... i sto se tice kreatina, dali je u redu da ga pijem posle treninga ako se uzme da je to oko 21 uvece i posle sat vremena idem da spavam ili da ga pijem u neko drugo vreme? 

Za sada toliko od mene... izvinite na ovolikom postu .... unapred hvala :)



Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2015, 08:44:50 posle podne »
Uz svaki obrok 250 gr ili si podelio 250 gr na četiri obroka ?
Kreatin možeš posle treninga da popiješ.
 Ako si podelio 250 gr na četiri obroka onda je
to malo i slobodno povećaj na  makar 100 - 150 gr.
Dalje ćeš videti - malo je 72 kg na tvoju visinu...
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže bobangsxr

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2015, 08:59:41 posle podne »
Uz svaki obrok 250 gr ili si podelio 250 gr na četiri obroka ?
Kreatin možeš posle treninga da popiješ.
 Ako si podelio 250 gr na četiri obroka onda je
to malo i slobodno povećaj na  makar 100 - 150 gr.
Dalje ćeš videti - malo je 72 kg na tvoju visinu...

Pa ja sam racunao da na 250 grama pirinca imam nekih 2.7 grama po kilu i ovsene taman doguraju do 3... vec sam napisao da sam prosli put poceo dosta da dobivam na stomaku... inace nije problem da povecam, za mene ce biti bolje ;D

Znam da je 72 malo... sa 88 mi se bas svidjalo kako sam izgledao, ovako ic mi se ne svidja, odelo mi stoji kao na ofinger
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 09:01:44 posle podne bobangsxr »

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2015, 09:33:18 posle podne »
Ja sam tvoje visine i ne mogu da zamislim kako bih izgledao sa 72 kg..
Slobodno povećaj uh i prati stanje na vagi i u ogledalu, ne moraš uvek pirinač može i krompir malo da se ubaci,
nekad i integralna testenina npr sa tunom i sll..
Ova ćuretina - nadam se da biraš nemasnije delove ćurke  :D
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !

Van mreže bobangsxr

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2015, 10:24:43 posle podne »
Povecacu onda pirinač na 400 grama pa ću videti šta se dešava... Krompir ubacujem po nekad, a i tunjevinu nekad pojedem umesto sira pred spavanje

Van mreže bobangsxr

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2015, 09:53:06 pre podne »
A sto se tice curetine, rece mi zena da kupuje samo cureca prsa... curetinu mogu da jedem super pa je zato i jedem a piletina mi ne ide bas nesto  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2015, 10:10:48 pre podne »
A sto se tice curetine, rece mi zena da kupuje samo cureca prsa... curetinu mogu da jedem super pa je zato i jedem a piletina mi ne ide bas nesto  :)

ako kupuje cureca prsa u crevu...batali se toga..

Van mreže bobangsxr

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2015, 02:18:47 posle podne »
A sto se tice curetine, rece mi zena da kupuje samo cureca prsa... curetinu mogu da jedem super pa je zato i jedem a piletina mi ne ide bas nesto  :)

ako kupuje cureca prsa u crevu...batali se toga..

Ne jedemo preradjeno... samo u komadu  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2015, 02:49:10 posle podne »
pametno

Van mreže bobangsxr

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #9 poslato: Mart 23, 2015, 03:37:49 posle podne »
Pozdrav narode... imam opet neka pitanja  ;D   posle cetiri nedelje treninga i 100% sredjene ishrane vaga pokazuje tacno cetiri kila vise, obimi su svugde porasli za po dva-tri cm( dobro, ne bas svugde) ;)... poraso je i stomak i to skoro cetiri cm, e sad ja sam povecao pirinac na 450 grama dnevno,ovsene 100 grama i cetri cela jajeta, meso i dalje ide od 500-600 grama, bademi 50 grama, posni sir 200 grama i uzeo sam omega3 i C vitamin, suplementacija trenutno whey i kreatin... e sad sta me zanima, ja i dalje stavljam kako sam napisao u predhodnim postovima, cetri  kasike maslinovog ulja u pirinac, sto je nekih 30 grama, a i meso pecem na teflonu sa maslinovim uljem, pa sam razmisljao onako laicki, da nije to sve ukupno previse masti, dali da smanjim masti ili da teram tako?, jer ovo sve ukupno ima preko jedan gram masti dnevno

Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #10 poslato: Mart 23, 2015, 03:42:14 posle podne »
Pozdrav narode... imam opet neka pitanja  ;D   posle cetiri nedelje treninga i 100% sredjene ishrane vaga pokazuje tacno cetiri kila vise, obimi su svugde porasli za po dva-tri cm( dobro, ne bas svugde) ;)... poraso je i stomak i to skoro cetiri cm, e sad ja sam povecao pirinac na 450 grama dnevno,ovsene 100 grama i cetri cela jajeta, meso i dalje ide od 500-600 grama, bademi 50 grama, posni sir 200 grama i uzeo sam omega3 i C vitamin, suplementacija trenutno whey i kreatin... e sad sta me zanima, ja i dalje stavljam kako sam napisao u predhodnim postovima, cetri  kasike maslinovog ulja u pirinac, sto je nekih 30 grama, a i meso pecem na teflonu sa masli

novim uljem, pa sam razmisljao onako laicki, da nije to sve ukupno previse masti, dali da smanjim masti ili da teram tako?, jer ovo sve ukupno ima preko jedan gram masti dnevno

Pozdrav

zdrave masti ti sigurno ne smtaju
ali tolika kolcina UH*-sgurno da

Van mreže bobangsxr

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #11 poslato: Mart 23, 2015, 03:48:19 posle podne »
Pa sta sad da radim,a ova kolicina pirinca mi je super legla, za koliko da smanjim pirinac? da kazem i da sam na poslu stalno u pokretu pa mnogo brzo ogladnim  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #12 poslato: Mart 23, 2015, 04:29:44 posle podne »
Pa sta sad da radim,a ova kolicina pirinca mi je super legla, za koliko da smanjim pirinac? da kazem i da sam na poslu stalno u pokretu pa mnogo brzo ogladnim  ;D

pa da ti je legla super..vidis i sam po stomaku...:D

Van mreže bobangsxr

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #13 poslato: Mart 27, 2015, 04:21:19 posle podne »
Evo mene opet  ;D smanjio sam pirinac na 350 grama dnevno,sto je sa ovsenim preko 4 grama UH, ali sam sad skoro stalno gladan, sta da radim... mislim meni ne smeta sto sam gladan ali da ne bude kontra,ja ocu masu a da idem u minus  :(

Van mreže Millan B

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 351
  • OLD SCHOOL BB
Odg: Pomoc plan ishrane za masu
« Odgovor #14 poslato: Mart 27, 2015, 07:55:03 posle podne »
Znas kako.. Ti hoćeš masu a brineš se što si malo nabacio stomaka..
E sad, visok si skoro 190 cm a nisi još na 80 kg tako da zaključak izvuci sam.
Moraš da ideš još sa kilažom gore, obimi će rasti, i stomak ali
ne možeš samo da dobijaš masu na ramenima i rukama.
Ono iznad je prilično čista ishrana, ubaci dosta vlakana tj salate pa će možda i
glad biti manja. Kasnije kad dođes do neke zacrtane kilaže ( ako je imaš )
uradiš lepo rotacije uh ( imaš temu na forumu ) i rešiš se stomaka i za leto ko momak  :D
LARGER THAN LIFE, STRONGER THAN EVER ! 

AKO UM HOCE, TELO MOZE !