April 19, 2024, 07:25:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti za ženu koja bi da smrša a ne plaši se tegova  (Pročitano 3583 puta)

Van mreže Rozika

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Saveti za ženu koja bi da smrša a ne plaši se tegova
« poslato: Mart 14, 2015, 03:50:03 posle podne »
Pozdrav svima,

Pratim forum već neko vreme, intenzivno čitam, ali sad sam osetila potrebu i da se uključim i pitam za pomoć. Bavila sam se sportom negde do dvadesete godine života, i onda prestala. Sada imam 31 godinu, 85 kilograma i visinu od 170 cm. Posao me vezuje mahom za stolicu i kompjuter, što znači da su počeli uveliko i bolovi u leđima. U porodici imam i istoriju dijabetisa, tako da ovi kilogrami sad moraju da idu dole zbog preventive i zdravlja, obaška izgled.

U teretanu idem poslednja tri meseca, otprilike tri puta nedeljno, više od toga teško mogu da postignem (radim oko 12 sati dnevno), i idem ujutru pre posla, tako da imam maksimalno sat vremena za trening. Nemam para za privatnog trenera, ako ništa, momci u teretani su vrlo radi da mi pomognu oko pravilnog izvođenja vežbi. Tegova se ne plašim, naprotiv. Pošto nemam puno vremena, uglavnom radim komplekse vežbi sa šipkom ili bučicama.

Probala sam i ishranu da regulišem, ali je to malo teže išlo. Ako ništa drugo izbacila sam pekaru i sličan džank. Za ta tri meseca desila se neka promena, obimi su se smanjili za dva-tri santimetra, vaga pokazuje tri kilograma manje nego pre početka vežbanja. Sada su se stekli i malo bolji uslovi da se pozabavim i ishranom i temeljnije i fokusiranije krenem do boljih rezultata. Motivacije imam.

Moje pitanje se i odnosi prevashodno na to, koja bi bila vaša preporuka za režim ishrane nekog kao ja: ko sedi puno, može da vežba 3 do 4 puta nedeljno po sat vremena, ima toliki višak kilograma? Da li su u pitanju rotacije, ako jesu sa kojim ciframa, ili nešto drugo?

Možda bi još trebalo da napomenem da stižem da jedem tri do četiri puta dnevno: doručak, pauza za ručak na poslu, i večera po povratku kući je standard. Od hrane koja se pominje u planovima ishrane koje sam pregledala po forumu, jedino što ne podnosim su ovsene pahuljice, i odvojena belanca.

Hvala vam unapred na savetima, i puno pozdrava svima!

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Saveti za ženu koja bi da smrša a ne plaši se tegova
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2015, 10:41:01 posle podne »
Pozdrav!

Daj nam tvoj sadasnji jelovnik i neki predlog pa cemo da korigujemo. 4 obroka je odlicno, tako da nema problema u tom delu.

Van mreže Rozika

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Saveti za ženu koja bi da smrša a ne plaši se tegova
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2015, 01:26:08 posle podne »
Zdravo opet. Sporo odgovam, puno je obaveza a malo pristupa internetu.

Bukas, hvala na javljanju. Evo jelovnika od prethodna tri dana:

- kasno se probudila pa doručkovala šolju jogurta sa lanenim semenom, odnosno popila to pre treninga. sledeći obrok je bio 100g piletine i salata, nakon toga 200g belog mesa, zelena salata, paradajz. četvrtog obroka nije bilo.

- doručak: dva jaja pečena na puteru, šnita ražanog hleba. ručak: 200g tunjevine sa krompir salatom i blitvom, užina: jabuka, večera: 150g junetine i salata

- uspavala se za posao, tako da doručka nije ni bilo. od tri obroka dnevno, dva su bila po 150g piletine uz salatu i paradajz, jedan dva jajeta i 300g spanaća

U principu, životni ritam mi je takav da je užasno teško uspostaviti rutinu i broj obroka, ali se trudim. Za danas je od hrane planirano: dva jaja, šolja jogurta, dve šnite ražanog hleba, 100g lososa, 300 g morskih plodova uz malo parmezana preko, salata, 150g krompir-blitva kombinacije.

Sve korekcije i primedbe su dobrodošle.

Hvala unapred!

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Saveti za ženu koja bi da smrša a ne plaši se tegova
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2015, 07:09:49 posle podne »
Nije lose, slobodno i malko vise masti dobrih i to je to.