April 29, 2024, 10:20:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Nastavak jelovnika  (Pročitano 1226 puta)

Van mreže Labello

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Nastavak jelovnika
« poslato: Mart 18, 2015, 03:03:33 posle podne »
Pozdrav svima,

prvo da napisem sta sam sve radio, pa onda pitanje  ;D
Sredinom januara, imao sam 98kg (visok sam 180cm), poceo sam sa dijetom, dakle 4-5 obroka dnevno. Nisam sad merio u gram sve, ali kolicinski umereno.
Ujutru ovsene, a ostatak dana kombinacije piletine, ribe, belanaca i povrca (bez pirinca i krompira). Od treninga, bila je samo teretana, bez kardia, jedno 3-4 puta nedeljno.

Uglavnom, izgubio sam 6kg do sad (za mesec i po dana), masa (ako moze tako da se kaze) mi je opala, snaga se povecala (treniram rekreativno vec 5-6god). Sve je to bilo bajno i sjajno do skoro. Primetio sam da uvece kada dodjem s posla i uopsteno u periodima pojacanog fizickog i psihickog napora, postajem ankciozan, glava me boli, ruke mi se tresu. Jedno vece, uzeo sam jednu kasicicu eurokrema (jednostavno sam morao) i posle sam bio kao nov.
Kapiram da mi je telo trazilo secer koga dugo nisam unosio, a ishrana mi je bila na minimum UH tih mesec i nesto dana.

Jedan prijatelj koji ima iskustva s tim, posavetovao me da polako u svaki obrok ubacujem po malo UH i tako se dopunjujem. Medjutim, poslednjih nedelju dana, imam proliv  ::) Zaista nisam kompetentan da pametujem, ali verovatno je nesto do ove ishrane, sta treba da menjam? Stomak sam vec navikao, ogladnim posle 3h od zadnjeg obroka.
Inace, stao sam na ovih 92kg i ni da mrdnem nize. Nisam uzimao nista od suplemenata, hteo sam sada polovinom marta da narucim ovde neki sagorevac i da ubacim kardio 2-3 puta nedeljno.

Pitanje: kako da resim ovu potrebu za secerom i sta da menjam u dijeti? Ne zelim da mi se vrate kilogrami.

Svuda sam opao, tj definisao se koliko toliko, samo je stomak jos malcice problematican, ima slaufa u donjem delu, to bi trebao da se resi ubacivanjem kardia sad.

ovo sam citirao sam sebe sa druge teme, cisto da ne bih pisao opet, a da bi znali o cemu se radi.. Uglavnom, probleme sa stomakom sam resio, u pitanju je bio (bar mislim) neki stomacni grip, od Probiotica mi je bilo bolje..

Sta se sad desava? Ubacio sam hidrate u skoro svaki obrok (sem uvece), uglavnom pirinac i krompir. E sad, nisam se bavio tacnim merenjem u gram, vodio sam se instinktom sto se tice kolicine obroka, uglavnom posle svakog obroka kao i do sada, sitost je bila solidna, bez prejedanja. I dalje imam 92kg, medjutim, primecujem da opet dobijam malo slaufa u donjem delu stomaka. Od prosle nedelje sam ubacio kardio 2-3 puta nedeljno, lagano sobni bajs po 20-25min, nista intezivno. S jelovnikom opisanim gore, dogurao sam cak do 91kg (posle gripa, zvanicna kilaza). To se moze reci onda da sam skinuo 7kg za mesec i po dana, sto mislim da je odlicno, a i mnogi ce se sloziti sa mnom. U pitanju je bila cista ishrana, bez kardia, bez ikakvih suplemenata, samo trening s tegovima 3-4 puta nedeljno.

E sad, ne znam sta sam uradio..  ;D Tj, ne znam sta dalje..? Da li je ovo "oticanje" stomaka prirodan proces koji ce se povuci, jer sam UH naglo ubacio od kad sam imao onaj grip ili treba nesto da menjam? Mozda rotacije?
Generalno, iako mi je za ova dva meseca masa opala celokupno, dobio sam po definiciji i snaga se povecala, iako u tesnoj majici izgledam kao petao kikirez u odnosu na "kreatiNce" koji spartaju teretanom pored ogledala, tj kao Kristijano Ronaldo sa slaufom  ;D ;D Bench radim sa 100-110kg, triceps s cela 60kg (sa sipkom). Okacicu slike malo kasnije, posto se slikam svakih mesec dana od kad sam poceo s dijetom. S obzirom da sam se sa 91kg vratio na 92kg, bojim se da nesto ne pokvarim dalje, kad sam vec ovoliko dogurao za skoro 2 meseca.

Pitanje: kako sada postupati s jelovnikom?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nastavak jelovnika
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2015, 04:45:29 posle podne »
Siguran sam da  niko nema pojma sta i znaci "oticanje stomaka"
Verovatno dobro raznjenje ce resiti problem
Samo sto ostaje aposlutno nejasno
sta je tvoje pitanje pored pitanja STA sa jeloivnikom?
sta je cilj,prica itd..
Mislim,
pokusaj da sazetije napises i siguran sam da ce odmah i biti jasnije

Van mreže Labello

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Nastavak jelovnika
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2015, 05:42:08 posle podne »
Siguran sam da  niko nema pojma sta i znaci "oticanje stomaka"
Verovatno dobro raznjenje ce resiti problem
Samo sto ostaje aposlutno nejasno
sta je tvoje pitanje pored pitanja STA sa jeloivnikom?
sta je cilj,prica itd..
Mislim,
pokusaj da sazetije napises i siguran sam da ce odmah i biti jasnije

da..zaleteh se  ;D
cilj je mrsavljenje, odnosno definicija..

Pod oticanjem stomaka, mislim na osecaj kao da sam popio 2l koka kole, pa sam se naduo pod onom sodom.. Kada stegnem stomak ranije, koliko toliko  su se nazirali trbusnjaci i donji deo stomaka sa strane je bio u ravni. Sada kada stegnem, ceo slauf se vidi. Da skratim pricu, evo slika u prilogu (ovo je sad slikano posle rucka).

Zanima me samo u vezi jelovnika, kako da kombinujem UH, ocigledno je to problem (bar mislim?)... Da li da menjam dijetu u keto ili rotacije? Ili mi je samo mozda nedostajao kardio?
Jer trenutno, UH svaki dan u istoj meri unosim..




inace, ovo mi je progres do sada bio:



« Poslednja izmena: Mart 18, 2015, 06:26:07 posle podne Labello »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nastavak jelovnika
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2015, 06:04:27 pre podne »
vidi
nema ovde reci ni o kakvom "oticanju"
Imas prilicno visok BF jos uvek
tako da bi sigurno bilo pametno da odradis ROTACIJE kako treba,a da ih ne prekidas itd
dakle
smanjiti BF i onda nikakvog oticanja nece biti