Mart 28, 2024, 10:45:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica  (Pročitano 33720 puta)

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Drafter

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #31 poslato: Februar 22, 2006, 03:07:10 posle podne »
e baš to , ali GVT 2000 je varijacija GVT i kod njega se rade tri vežbe po grupi mišića i to baš 3x10 sa prethodno iznetim parametrima .

ali i GVT je fantastičan i meni uz EDT najbolji trening koji sam ikada radio

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #32 poslato: Februar 22, 2006, 04:17:17 posle podne »
TO MARKONI,...SAMO RASPALI SA SKRACENICMA...

Van mreže Jimmy_DJ

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #33 poslato: Mart 07, 2006, 11:51:15 pre podne »
pazi upala misica nastaje kada ti misici rade toliko da vise nema dopremanja kiseonika u cilju razgradnje glukoze tada se onda razgradjuje bez kiseonika ali kao produkt dolazi do melecne kiseline.To razbijas tako sto jedes i treniras jos vise,jes da boli al tako se doprema kiseonik i izbacije kiselina...kada dobijes upalu znaci da si bas radio pogotovu ako dobijes upalu polse 6 meseci treniranja redovnog!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #34 poslato: Mart 08, 2006, 09:50:19 posle podne »
Citat: Jimmy_DJ
pazi upala misica nastaje kada ti misici rade toliko da vise nema dopremanja kiseonika u cilju razgradnje glukoze tada se onda razgradjuje bez kiseonika ali kao produkt dolazi do melecne kiseline.To razbijas tako sto jedes i TRENIRAS JOS VISE,JES DA BOLI al tako se doprema kiseonik i izbacije kiselina...kada dobijes upalu znaci da si bas radio pogotovu ako dobijes upalu polse 6 meseci treniranja redovnog!


Ako hoces i imas vremena da mi pojasnis malo bolje ovo gore sto sam ti naglasio sa stampanim slovima. Da li treba trenirati dok si jos pod upalom ili kada prodje, sad sam malo zbunjen.
Hvala.

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #35 poslato: Mart 10, 2006, 08:15:53 posle podne »
Citat: Jimmy_DJ
pazi upala misica nastaje kada ti misici rade toliko da vise nema dopremanja kiseonika u cilju razgradnje glukoze tada se onda razgradjuje bez kiseonika ali kao produkt dolazi do melecne kiseline.To razbijas tako sto jedes i treniras jos vise,jes da boli al tako se doprema kiseonik i izbacije kiselina...kada dobijes upalu znaci da si bas radio pogotovu ako dobijes upalu polse 6 meseci treniranja redovnog!


nemas ti pojma...

Van mreže ivan77pg

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #36 poslato: Mart 11, 2006, 01:09:55 pre podne »
ja sam sto posto siguran da se misic dok je pod upalom ne radi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #37 poslato: Mart 11, 2006, 05:08:40 pre podne »
Citat: Jimmy_DJ
pazi upala misica nastaje kada ti misici rade toliko da vise nema dopremanja kiseonika u cilju razgradnje glukoze tada se onda razgradjuje bez kiseonika ali kao produkt dolazi do melecne kiseline.To razbijas tako sto jedes i treniras jos vise,jes da boli al tako se doprema kiseonik i izbacije kiselina...kada dobijes upalu znaci da si bas radio pogotovu ako dobijes upalu polse 6 meseci treniranja redovnog!
..jebote,ja ovom nisam ni video..!!!!....o cemu ti momcino????

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #38 poslato: April 03, 2006, 09:39:05 posle podne »
Bio sam tri dana uzastopno u teretani i posle toga sam sav bio pod upalama. Konkretno, danas nisam otisao u teretanu jer me osecam da me biceps i dalje malo boli a trebalo je danas da radim ruke (boli me od ledja koja sam radio u petak, to mi se redovno desava da me biceps boli posle vezbanja ledja (a bole me i ledja, znaci pogodio sam ih, nije problem)).

Ranije mi se desavalo da odem u teretanu dok imam manju upalu medjutim efekat mi ne bude nesto sjajan, jednostavno mi se ruke "smanje" umesto da se povecaju.

Da li sam danas konkretno trebao da treniram, iako me biceps jos uvek malo boli, odnosno da li nakon upale treba cekati da ona POTPUNO prestane u misicnoj  partiji koju zelis sledecu da vezbas?

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #39 poslato: April 03, 2006, 09:45:38 posle podne »
Citat: Ogi.
Bio sam tri dana uzastopno u teretani i posle toga sam sav bio pod upalama. Konkretno, danas nisam otisao u teretanu jer me osecam da me biceps i dalje malo boli a trebalo je danas da radim ruke (boli me od ledja koja sam radio u petak, to mi se redovno desava da me biceps boli posle vezbanja ledja (a bole me i ledja, znaci pogodio sam ih, nije problem)).

Ranije mi se desavalo da odem u teretanu dok imam manju upalu medjutim efekat mi ne bude nesto sjajan, jednostavno mi se ruke "smanje" umesto da se povecaju.

Da li sam danas konkretno trebao da treniram, iako me biceps jos uvek malo boli, odnosno da li nakon upale treba cekati da ona POTPUNO prestane u misicnoj  partiji koju zelis sledecu da vezbas?




A zasto na treningu ne radis biceps sa ledjima? To bi ti bila dobra kombinacija, isto kao sto bi i triceps trebao raditi sa vjezbama za grudi.

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #40 poslato: April 03, 2006, 10:00:34 posle podne »
Da, znam da neki ljudi tako rade i citao sam o tome.
Ipak, i sam znas koliko ledja zamaraju biceps i grudi triceps. Mislim da mi je ovako efektivnije. Posle ledja i grudi mislim da biceps i triceps ne bih mogao da uradim bukvalno ni sa 30% snage. Zato mislim da to bas i nije neka ideja. Barem za mene, kao amatera, rekreativca. Inace radim biceps i triceps zajedno, ledja i grudi odvojeno.

A konkretan odgovor na moje pitanje?

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #41 poslato: April 03, 2006, 10:23:28 posle podne »
Citat: Ogi.
Da, znam da neki ljudi tako rade i citao sam o tome.
Ipak, i sam znas koliko ledja zamaraju biceps i grudi triceps. Mislim da mi je ovako efektivnije. Posle ledja i grudi mislim da biceps i triceps ne bih mogao da uradim bukvalno ni sa 30% snage. Zato mislim da to bas i nije neka ideja. Barem za mene, kao amatera, rekreativca. Inace radim biceps i triceps zajedno, ledja i grudi odvojeno.

A konkretan odgovor na moje pitanje?


Dacu ti konkretan odgovor na tvoje pitanje.

Neces imati bas nekog napretka posto ti recimo biceps nikad nece biti potpuno oporavljen ako tako budes nastavio.

Ne znam zbog cega ne mozes raditi biceps i ledja zajedno, kako to da se toliko izduvas na vjezbama za ledja da ne bi mogao raditi biceps poslije. Koliko ti radis serija za ledja, nadam se da ne radis 20 serija pa da klones. Ako ne radis toliko serija vjerovatno ti je ishrana nikakva pa zato nemas snage na treningu. To sto radis, mislim da radis pogresno.

Napisi mi nesto vise koliko vjezbi radis za ledja i koliko serija na treningu pa ce mi slika biti malo jasnija i onda cu ti mozda konkretnije reci da li ti je trening preobiman ili ti je slaba ishrana.

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #42 poslato: April 04, 2006, 06:22:29 pre podne »
Citat: Manimal
Citat: Ogi.
Bio sam tri dana uzastopno u teretani i posle toga sam sav bio pod upalama. Konkretno, danas nisam otisao u teretanu jer me osecam da me biceps i dalje malo boli a trebalo je danas da radim ruke (boli me od ledja koja sam radio u petak, to mi se redovno desava da me biceps boli posle vezbanja ledja (a bole me i ledja, znaci pogodio sam ih, nije problem)).

Ranije mi se desavalo da odem u teretanu dok imam manju upalu medjutim efekat mi ne bude nesto sjajan, jednostavno mi se ruke "smanje" umesto da se povecaju.

Da li sam danas konkretno trebao da treniram, iako me biceps jos uvek malo boli, odnosno da li nakon upale treba cekati da ona POTPUNO prestane u misicnoj  partiji koju zelis sledecu da vezbas?




A zasto na treningu ne radis biceps sa ledjima? To bi ti bila dobra kombinacija, isto kao sto bi i triceps trebao raditi sa vjezbama za grudi.



molio bih neko detaljnije objasnjenje zasto raditi grudi/triceps ili pak grudi/biceps
znaci ako moramo da delimo trening ne tri puta nedeljno /pon-sre-pet/ kako da ga pravilno podelimo
voleo bih da cujem neki odgovor u stilu fitnes instruktora, sa "medicinskim" objasnjenjem a ne odgovor tipa radi tako to je dobro meni je odgovaralo

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #43 poslato: April 04, 2006, 08:48:50 posle podne »
Ja isto na ramenima ne dobijam neku Bog zna kakvu upalu, u svakom slucaju tek malo osecam bolove.

Na grudima dobijam upalu tako da me grudi bole na pritisak rukom.

Na rukama redovno dobijam upalu, jedino nisam dobio sada kad sam radio biceps ne znam zbog cega, samo se nadam da mi taj trening nije propao, mislim racunam ako nisam dobio upalu nije dobro radjeno.

Van mreže Nikko55

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Re: Upala misica Saveznik ili Neprijatelj u izgradnji misica
« Odgovor #44 poslato: April 05, 2006, 05:34:19 pre podne »
Sempai wrote
molio bih neko detaljnije objasnjenje zasto raditi grudi/triceps ili pak grudi/biceps
znaci ako moramo da delimo trening ne tri puta nedeljno /pon-sre-pet/ kako da ga pravilno podelimo
voleo bih da cujem neki odgovor u stilu fitnes instruktora, sa "medicinskim" objasnjenjem a ne odgovor tipa radi tako to je dobro meni je odgovaralo


Svaki misic je sastavljen od misicnih vlakana koja su medjusobno povezana jednom opnom i cine jednu motornu jedinicu. Svaka od tih motornih jedinica je  nezavisno inervisane  od strane centralnog nervnog sistema (CNS). Broj vlakana u jednoj mot. jedinici moze biti toliko razlicit da se krece od jednog pa do 10.000 hiljada. Sto je manji broj misicnih vlakana pod kontrolom jednog nerva to je pokret precizniji. Izvanredan primer za to su ocni misici gde jedan nerv inervise od 1 do 8 misicnih vlakana i zbog toga oci imaju neverovatnu preciznost.

 Inace te motorne jedinice mogu biti poredjane jedna do druge, jedna preko druge ili jedna u drugoj i naizmenicno se ukljucuju u rad. Na taj nacin se misic, ili tacnije odredjeni delovi misica, naizmenicno odmaraju ili rade i time se postize veca izdrzljivost misica. Kada i koje ce  misicne jedinice da rade ili odmaraju iskljucivo je pod kontrolom CNS i mi nad tome nemamo nikakav svesni uticaj.

Cilj BB je da se izazove hipertrofija misica. Da bi se to postiglo mora se poslati signal CNS da postojeca debljina ili broj motornih jedinica nije dovoljna. Neki autori tvrde da se hipertrofija postize zadebljanjem postojecih misicnih vlakana dok drugi autori tvrde da se ustvari povecava njihov broj. U svakom slucaju i jedno i drugo imaju isti krajnji efekat - hipertrofija.

Za tu akciju je potrebno da anagazujemo istovremeno SVE motorne jedinice u ISTOM pokretu i to se najbolje ostvaruje na dva nacina jer je misic sposoban da proizvede dve razlicite aktivne komponente - misicnu silu i misicnu snagu. Najprostije objasnjenje za to je da je misicna sila ona koja je dovoljna da podigne odredjeni teret bez vremenskog ogranicenja, a misicna snaga je mogucnost misica da taj isti teret podigne u sto kracem roku.

Ove dve misicne akcije se ne mogu trenirati istovremeno jer  povecanjm brzine skracenja misica sila opada a snaga raste i obrnuto. Ali i jedna i druga misicna sila su u zavisnosti od povrsine fizioloskog preseka - sto veci misic to bolje.

Za misicnu silu se vezba sa opterecenjima koja se krecu od 80 do 85% od 1RM (Repeticio Maximum) i iskustvo je pokazalo da se tim opterecenjem moze uraditi do 12 ponavljanja (do otkaza) u tempu 2-0-4-1 bez narusavanja pravilne forme.

 Za miscnu snagu se opterecenje krece od 50 do 60% od 1RM a broj eksplozivnih ponavljanja je isti do 12 po setu u tempu 1-0-1-0 (takodje do otkaza a otkaz nastaje tako sto je produkcija mlecne kiseline u samoj celiji toliko velika da  fizicki onemogucava daljnje obavljanje bio-hemijskih reakcija za obnovu energije).

Konacno smo dosli do toga zasto se radi grudi/triceps na istom treningu i to UVEK prvo grudi pa tek nakon toga triceps.

 Pri treningu grudi misic pectoralis je primarni misic i tada ga opterecujemo sa gore navedenim tezinama i radimo odredjeni broj ponavljanja i setova i time saljemo onu poruku CNS koju smo i zeleli. CNS nakon izvesnog vremena reaguje (vreme reakcije CNS sistema zavisi od mnogo faktora i uglavnom je veoma individualno). i zadebljava misicna vlakna ili povecava njihov broj i time posredno povecava mis. silu.

Njemu (pectoralisu) u tome POMAZE triceps. Ali pomoc koju je triceps pruzio grudnom misicu nije dovoljan i potreban stimulans da bi i sam napredovao pa da bi i on poslao pravilnu poruku CNS zavrsavamo trening vezbama za triceps.

Inace 99% BB radi iskljucivo trening za misicnu silu - velika opterecenja i spor tempo. Fiziologija i Biomehanika tvrde sasvim suprotno i to da se veca hipertrofija (a to je san svakog BB) bolje i brze ostvaruje treningom za misicnu snagu - manje kilaze a eksplozivna izvodjenja.

Zaboravio sam da ti napomenem da treningom za misicnu silu pogadjamo spora vlakna a treningom za misicnu snaga gadjamo brza misicna vlakna. Odnos brzih-sporih vlakana u pojedinacnom misicu je iskljucivo stvar genetike  i taj procenat je priblizno isti u svim misicima