Mart 29, 2024, 02:04:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana i fizički rad  (Pročitano 3915 puta)

Van mreže Therion

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Teretana i fizički rad
« poslato: April 02, 2015, 11:49:46 posle podne »
Pozdrav. Treba mi mala pomoć i da čujem tuđe iskustvo i razmišljanje.
Zanima me praktikuje li neko gore pomenutu kombinaciju i da li izdržava i ima li napretka? Ozbiljno razmišljam o ponudi jednog ortaka, koji se bavi kompletnom adaptacijom stanova, da mu se pridružim u radu, jer bih mesečno izlazio na oko 1000 e, što pokriva mnoge moje troškove, uključujući i sve vezano za bodibilding. Najviše se brinem u pogledu odmora mišića... energije imam na pretek i neće mi biti teško da posle celodnevnog rada idem i u teretanu uveče. Slično sam praktikovao prošle godine, ali vrlo kratko. Ovaj put bi to bilo na duže staze.
Ne bih rmbačio baš svaki dan kao npr. fizikalac na građevini, ali danima kada se rastura npr kupatilo imao bih da nosim džakove šuta etc... ostalo je finiji i lakši rad poput keramičkih radova, lepljenja i slično. Ali kako god okrenem, najveći deo dana sam na nogama. Kontam da trebam ishranu dosta pojačati, 3 g B po kg i 6 g UH, ali da li bih trebao nesto menjati u treningu s tegovima? Da li je bolje ići 3x nedeljno, ili odraditi svaki dan jednu mišićnu grupu kratko, jako i intenzivno?
VIVERE EST MILITARE!

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Teretana i fizički rad
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2015, 12:29:26 pre podne »
ti ako razmisljas o tome da li da prihvatis si lud :D aloo,1000e!
a sto se tice treninga,ishrane..pa realno ne moze ti rec neko pojacaj ovo,smanji ono..jer ne zna kako treniras,kako se hranis,koji ti je cilj,koliko ti treba vremena da se oporavis od treninga/posla,da li ti je stavrno naporan toliko dan da pojacas toliko hranu,kilaza,kako ces se osjecati poslije cijelog dana provedenog na nogama,uzimas li sto od suplementacije i jos maasu stvari.
Moj bi ti predlog bio da prvo ti pocnes sa tim poslom i nastavis kao sto si radio do sada,pa ces sam osjetiti da li mozes da pratis taj tempo kao i do sada ili ne.Nisi napisao ni koji ti je cilj,mada nebitno..rekoh sto bi ja uradio,pa ti vidiii

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Teretana i fizički rad
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2015, 07:12:09 pre podne »
MoZe sve ali ja bih se dobro naoruzao antikatabolicima i vitaminima,

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Teretana i fizički rad
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2015, 07:45:01 pre podne »
Antikatabolicima i anabolicima haha, šalim se
Ja znam dosta likova koji rade fizički posao i idu u teretanu i napreduju. E sad to nije neka teška fizikalija, mada ima i takvih

Van mreže Labello

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Teretana i fizički rad
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2015, 12:54:07 posle podne »
aj ubaci mene na sljaku  8) ;D

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Teretana i fizički rad
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2015, 01:11:55 posle podne »
E mogo bi i mene, taman studiram mašinstvo pa mogu da vam proračunam nešto ako treba  ;D

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Teretana i fizički rad
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2015, 05:57:14 posle podne »
Evo npr ja imam auto otpad i non stop radim nosim prenosim itd , uglavnom po ceo dan i odmah posle na trening . Nisam nikad doveo u pitanje da li cu napredovati ako radim . Ne misli o tome , sljakaj , treniraj , hrani se jako i pun gas  :D  ;)
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Therion

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
Odg: Teretana i fizički rad
« Odgovor #7 poslato: April 03, 2015, 08:22:16 posle podne »
Hvala svima na odgovorima. A pre svega sam pitao jer bih time poceo da se bavim upravo zbog bodibildinga. Inace sam zadovoljan sadasnjim poslom, vozim za jednu keramicku radnju, non stop sedim u kombiju I imam odmora na pretek, plata 50 000. Pitam jer ne zelim da budem posle da sam na nuli, tj radim vise a usled manjeg odmora manje napredujem s misicnom masom ili ne dao bog nazadujem. Onda bih pre radio za manji kesh, ukoliko bi mi on davao vise odmora za misice i napredak.
Kako god, ishrana bi mi bila pojacana, s ovim poslom. Trenutno jedem po propisu, dakle za dorucak 10 jaja + 150 gr ovsenih, 2. obrok tuna + 200 gr pirinca, 3.obrok 200 g belog mesa + 150 g pirinca, 4. 150 g belog ili junetina + pirinac 5. obrok PWM 200 gr belog mesa + 200 g pirinca, 6. obrok ella sir + 50 gr oraha, badema ili kikirija. Koristim kreatin I whey protein. Desava se da se tokom nedelje zasladim sturdlom od maka ili oraha, kao i bananom, ,ali umereno. Imam 176 cm I 80 kg, a cilj mi je da dalje napredujem u misicnoj masi i budem sto blize perfekciji, naravno, tj da svakog dana prevazilazim sebe :D.
Dakle po vasem misljenu, uz takav naporan rad i teretanu bih definitivno morao da se obezbedim sa jos vise B  i Uh, glutaminom I BCAA...  a neko spomenu I anabolike :D
VIVERE EST MILITARE!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana i fizički rad
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2015, 05:18:18 pre podne »
Citat
dakle za dorucak 10 jaja + 150 gr ovsenih, 2. obrok tuna + 200 gr pirinca, 3.obrok 200 g belog mesa + 150 g pirinca, 4. 150 g belog ili junetina + pirinac 5. obrok PWM 200 gr belog mesa + 200 g pirinca, 6. obrok ella sir + 50 gr oraha, badema ili kikirija. Koristim kreatin I whey protein.

i

Citat
morao da se obezbedim sa jos vise B  i Uh, glutaminom I BCAA

veoma jednostavno
pojacavas UH kako se situacija razvija