April 20, 2024, 02:23:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Unos ugljenih hidrata za vreme kardio treninga  (Pročitano 7670 puta)

Van mreže vladacc

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Unos ugljenih hidrata za vreme kardio treninga
« poslato: April 21, 2015, 02:34:34 posle podne »
Pitanje za sve koji mogu da mi pomognu.Citao sam par dana forum izvlacio dosta odgovora ali ipak ne sve,zato evo mog problema..
Ovako imam 188 cm i nekih 93 kg,22 godine...Trenirao sam odbojku do pre godinu dana,i sada su se pojavile masne naslage na bokovima i na stomaku,e sada vratio sam se na neki svoj nacin kardio treninga koji sam radio zbog sebe pa me zanima da li je to ok i najbitnije meni nije nikad bila potrebna regulisana ishrana ali sada shvatam da mora i to...
trening je ovakav,5x nedeljno trcanje 30 min posle toga 10-ak sprinteva i to sve ujutru a popodne kuci sklekovi ledja trbuh...i sada hocu da ubacim trening u teretani a to je onako 6.7 stanica kao kruzni trening ali samo da radim eksploziju pa onda traka 3min na 12km pa 2min na 13 i min na 15 km...ili samo ponekad traku brzi hod na 8 km 3 min pa 2 min trcanje na 13...to sam ranije i radio...e sad da li je takav trening dovooljan da se stomak skine pre svega i najbitnije pitanje kakva ishrana treba da bude,sve mi je jasno proteinska i 1,5 gr po kg ali ako ima neka tablica ja bih izbacio ugljene hidrate ali pitanje za pedju kako tacno ide rotacija ugljenih hidrata po danmima i jos neki savet za ishranu,hvala svima unapred!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Unos ugljenih hidrata za vreme kardio treninga
« Odgovor #1 poslato: April 22, 2015, 07:18:29 pre podne »
pa pise sve na forumu , pogotovo o varijaciama uh.... imas i gotove primere ... nisi dobro citao.. naslov teme ti je pogresan u svakom smislu :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Unos ugljenih hidrata za vreme kardio treninga
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2015, 09:37:50 pre podne »
Pitanje za sve koji mogu da mi pomognu.Citao sam par dana forum izvlacio dosta odgovora ali ipak ne sve,zato evo mog problema..
Ovako imam 188 cm i nekih 93 kg,22 godine...Trenirao sam odbojku do pre godinu dana,i sada su se pojavile masne naslage na bokovima i na stomaku,e sada vratio sam se na neki svoj nacin kardio treninga koji sam radio zbog sebe pa me zanima da li je to ok i najbitnije meni nije nikad bila potrebna regulisana ishrana ali sada shvatam da mora i to...
trening je ovakav,5x nedeljno trcanje 30 min posle toga 10-ak sprinteva i to sve ujutru a popodne kuci sklekovi ledja trbuh...i sada hocu da ubacim trening u teretani a to je onako 6.7 stanica kao kruzni trening ali samo da radim eksploziju pa onda traka 3min na 12km pa 2min na 13 i min na 15 km...ili samo ponekad traku brzi hod na 8 km 3 min pa 2 min trcanje na 13...to sam ranije i radio...e sad da li je takav trening dovooljan da se stomak skine pre svega i najbitnije pitanje kakva ishrana treba da bude,sve mi je jasno proteinska i 1,5 gr po kg ali ako ima neka tablica ja bih izbacio ugljene hidrate ali pitanje za pedju kako tacno ide rotacija ugljenih hidrata po danmima i jos neki savet za ishranu,hvala svima unapred!

trening kao trening je ok i tu nema sta
ali ono sto ej problem je to sto ti kazes da si citao,a siguran sam da nisi procitao nista o dijeti koju zelis
Ono sto je glavno druze je to da niko na ovom formu,a siguran sam ni na svetu ti nece napisati gotovu ishranu za tebe
razloga za to je mnogo,a jedan je npr taj da ja evo sada i da sednem i da si uzmem 1 h ili vise vremena,koliko mi treba da suladism sve i da regulisem tvoju ishranu,onda se desi npr da:
-ti kazes-e jebiga,ja ne volim tunjevinu
-jebiga,ne mogu da jedem u to vreme posto sam na poslu
-ili nesto 5

i odna cela koncpecija pada u vodu i kao da nisam nista radio,vec bi onda trebalo da ja pisem rpgorame i na svaku tvoju zamerku da ga ispralvjam dok ne dojdemo do toga sta tebi odgovara,a to mzoe da trazje iha....
nadam se da shvatas,da za to niko nema bas vremena.

Osnovna pravila se ZNAJU ,a jelovnika ima barem 300 na ovom forumu
Nadji neki jelovnik,koji je zanosvan na tim i takvim pravilima,a pokusaj sam da ga prilagodis svojim paramterima i postavi ga vode
Nravno da ce biti gresaka,ali je sigurno lakse ispraviti nekoliko gresaka neko pisati ceo jelivnik po nekoliko puta

Van mreže PUMP

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Unos ugljenih hidrata za vreme kardio treninga
« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2015, 09:10:27 posle podne »
UH posle vecernjeg kardia ili ne? Savet..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Unos ugljenih hidrata za vreme kardio treninga
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2015, 06:03:58 pre podne »
UH posle vecernjeg kardia ili ne? Savet..

nema razloga zasto ne kao ni razloga zasto DA
isto je kao varijanta
NE MOGU DA TRENIRAM ako ne unesem 200 gr piricna...nosnens tj IZGOVOR

Van mreže PUMP

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Unos ugljenih hidrata za vreme kardio treninga
« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2015, 11:55:37 pre podne »
Jasno Pedja... Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Unos ugljenih hidrata za vreme kardio treninga
« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2015, 12:17:23 posle podne »
Jasno Pedja... Hvala

ma nema na cemu
opusteno
IDEMO DALJE