Mart 29, 2024, 06:32:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko plana treninga sa tegovima  (Pročitano 2334 puta)

Van mreže warrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pomoc oko plana treninga sa tegovima
« poslato: April 29, 2015, 01:32:24 posle podne »
Pozdrav. Treniram kick box duze vreme, dosta dugo sam isao i u teretanu, i trenutno nema finansija za oboje. Klub se skoro preselio i sada ima dosta tegova,bucica i spravica. Da li neko moze da mi preporuci neki trening sa tegovima, odma POSLE treninga kickboxa ? Znaci treba mi kratki, ali intezivni trening, sa sto manje pauza izmedju serija ? Da li ce to imati neku svrhu s'obzirom da mi je cilj masa i snaga? Naravno ne ocekujem bb takmicarsku formu, ali koja ocrtana kila gore bi bila pozeljna. Pojacacu ishranu, belancevine, uh, od suplemenata razmisljam uzeti whey,monohidrat, amino x .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko plana treninga sa tegovima
« Odgovor #1 poslato: April 29, 2015, 03:58:26 posle podne »
Pozdrav. Treniram kick box duze vreme, dosta dugo sam isao i u teretanu, i trenutno nema finansija za oboje. Klub se skoro preselio i sada ima dosta tegova,bucica i spravica. Da li neko moze da mi preporuci neki trening sa tegovima, odma POSLE treninga kickboxa ? Znaci treba mi kratki, ali intezivni trening, sa sto manje pauza izmedju serija ? Da li ce to imati neku svrhu s'obzirom da mi je cilj masa i snaga? Naravno ne ocekujem bb takmicarsku formu, ali koja ocrtana kila gore bi bila pozeljna. Pojacacu ishranu, belancevine, uh, od suplemenata razmisljam uzeti whey,monohidrat, amino x .

vidi
moras da prihvatis i shvatis da na tvoj nacin i sistem treninga,jednostavno tesko ili gotovo nikako nije moguce dobiti to sto ti hoces.
Zbog toga u sportu postoje FAZE koje se zovu periodizacije,i u kojima se progresvino,temeljito,planksi rade pojedine vrste programa
Pa tako
raditi trening kick boxa 100 %,pa posle toga raditi trening sa hipetrfiju je van pameti,a pogtovo posle takvih treninga,raditi trening snage
Dakle
moras da razdvojis pojmove treninga sa optrecenjem za misicnu masu (hipetrofiju) i snagu jer po defaultu jedno sa drugim i nece bas ici-MOZE ali u tvom slucaju,sigurno da ne

povecti unos B kroz ishranu,i preparate,sigurno da ce ti doneti benefite,ali nemoj da budes razzcoaran kranjnjim ishodom

Van mreže warrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoc oko plana treninga sa tegovima
« Odgovor #2 poslato: April 29, 2015, 04:09:32 posle podne »
Ako sam dobro razumeo, ukoliko planiram masu, moracu da zaboravim na kickbox i posvetim se jedno vreme teretani? Razmisljao sam i sam, puno je posle 2 sata treninga kickbox-a raditi tegove . Nista necu dobiti, a narusavacu zdravlje. Prioritet mi je da dobijem na kilazi, znaci nista od kick-box-a par meseci...

Van mreže nikoladodic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Odg: Pomoc oko plana treninga sa tegovima
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2015, 09:58:37 pre podne »
Ako sam dobro razumeo, ukoliko planiram masu, moracu da zaboravim na kickbox i posvetim se jedno vreme teretani? Razmisljao sam i sam, puno je posle 2 sata treninga kickbox-a raditi tegove . Nista necu dobiti, a narusavacu zdravlje. Prioritet mi je da dobijem na kilazi, znaci nista od kick-box-a par meseci...

Jedna od ključnih stvari za dobijanje na masi, kilaži, nazovi to kako god hoćeš, pored pravilne ishrane i adekvatnog treninga, jeste period ODMORA.. :)
U svakom porazu ja sam video deo slobode, i kad je gotovo, za mene znaj, tek tad je počelo.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko plana treninga sa tegovima
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2015, 10:09:06 pre podne »
Ako sam dobro razumeo, ukoliko planiram masu, moracu da zaboravim na kickbox i posvetim se jedno vreme teretani? Razmisljao sam i sam, puno je posle 2 sata treninga kickbox-a raditi tegove . Nista necu dobiti, a narusavacu zdravlje. Prioritet mi je da dobijem na kilazi, znaci nista od kick-box-a par meseci...

paaa..u prinicipu..

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Pomoc oko plana treninga sa tegovima
« Odgovor #5 poslato: April 30, 2015, 10:15:35 pre podne »
Osim ako je sredina jako anabolična, da...:D ili smanjiti kik na 2 x nedeljno npr
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže warrior

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoc oko plana treninga sa tegovima
« Odgovor #6 poslato: April 30, 2015, 11:14:26 pre podne »
Osim ako je sredina jako anabolična, da...:D ili smanjiti kik na 2 x nedeljno npr
TRENutno nije, ali ce biti, nema mi druge :D