Mart 28, 2024, 02:11:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Powerbuilding  (Pročitano 146521 puta)

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #15 poslato: Maj 21, 2015, 02:25:08 posle podne »
samo cu reci metak...

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #16 poslato: Maj 21, 2015, 02:33:09 posle podne »
suck it up, buttercup

Van mreže Dzoni99

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 109
  • Go hard or go home
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #17 poslato: Maj 21, 2015, 05:46:56 posle podne »
je l samo meni izlazi devicesupport kad bukas postavi video?

YouTube vrši nadogradnju servisa pa zato video ne može da se pogleda na forumu - verovatno ga prepoznaje kao nepodržan uređaj. Probajte linkove da stavljate između code tagova

Ontopic: jako mi se sviđa zamisao i mislim da ima veliki potencijal :) Imam prijatelja iz Beograda koji voli da kombinuje powerlifting i bodybuilding programe, ovo će mu se verovatno svideti.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #18 poslato: Maj 21, 2015, 10:14:07 posle podne »
Pozvan je da dodje da proba, tj svako. Ubedjen sam da bi 90% ljudi preslo na ovakav sistem treninga. Bar na neki period.

Van mreže rio ave

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #19 poslato: Jun 06, 2015, 11:12:42 posle podne »
Kako bi bilo da se na početku treninga u Powerbuildingu ubace Olimpijska dizanja pošto se prvi dio treninga odnosi na miofibrilnu hipertrofiju?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #20 poslato: Jun 06, 2015, 11:25:32 posle podne »
Moze, al moj koncept je nesto drugaciji, nemam mesta za olimpijska dizanje, jer nisam strucan za taj deo. Imam veliku zelju da udjem dublje i tu, ali trenutno nemam ni vremena ni snage da se dublje bavim tim. Sam da ucim, nikako.

Van mreže rio ave

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #21 poslato: Jun 07, 2015, 12:38:44 pre podne »
Pa da osnovni koncept izgleda otprlilke:
Ponedeljak A Dead lift
                 B One arm row
                 C Lat pulldown
 Sreda        A Back squat
                 B Leg press
                 C Leg extension
Petak         A Incline Bench press
                 B Flat dumbell press
                 C Incline dumbell fly
Vežbe pod slovom A se izvode 5x4 sa 70% 1RM prvi mesec,6X3 sa 80% 1RM drugi mesec i 7x2 sa 90% 1RM treći mesec.
Vežbe pod slovom B  se izvode 5x10,
dok se vežbe pod slovom C izvode 3-4x10-12.
I sve je to super ali nema brze mišićne kontrakcije(trostruke extenzije)koja po meni pridonosi do najveće  snage.
Ovde se nešto pokušalo:da se kod vežbi pod slovom A izvode što brža ponavljanja,kod vežbi B srednje brza ponavljanja i kod vežbi C spora ponavljanja ali nema prave eksplozije.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #22 poslato: Jun 08, 2015, 11:03:44 pre podne »
Pa da osnovni koncept izgleda otprlilke:
Ponedeljak A Dead lift
                 B One arm row
                 C Lat pulldown
 Sreda        A Back squat
                 B Leg press
                 C Leg extension
Petak         A Incline Bench press
                 B Flat dumbell press
                 C Incline dumbell fly
Vežbe pod slovom A se izvode 5x4 sa 70% 1RM prvi mesec,6X3 sa 80% 1RM drugi mesec i 7x2 sa 90% 1RM treći mesec.
Vežbe pod slovom B  se izvode 5x10,
dok se vežbe pod slovom C izvode 3-4x10-12.
I sve je to super ali nema brze mišićne kontrakcije(trostruke extenzije)koja po meni pridonosi do najveće  snage.
Ovde se nešto pokušalo:da se kod vežbi pod slovom A izvode što brža ponavljanja,kod vežbi B srednje brza ponavljanja i kod vežbi C spora ponavljanja ali nema prave eksplozije.

Ne mora nuzno biti u tom formatu, ono sto jeste osnova to jeste PL princip, s pocetka vecim obim nizi intezitet, pa smanjivanje obima i podizanje inteziteta.
Uvek tu treba biti elemenata hipertrofije i istezanja, na koji nacin - to je vec kreativni deo :)
Ipak, najbitnija stvar jeste individualizacija, tako da neko zakucavanje sa programima nece pomoci. Osluskivanje i prilagodjavanje hoce. Svaki PL-er moze imati izvajano telo ako to zeli, naravno, vecina gleda samo svoje maxove pa ih ogranicavanje zbog estetike ne zanima.
Nekada su bilderi gurali velike terete..a onda su se pojavile neke egzoticne supstance i tada smo pomislili da je unistavanje zglobova nepotrebno i da hipertrofija moze i bez tih elemenata. Msm, mozda i moze tamo gde se ima para za egzotiku :)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #23 poslato: Jun 08, 2015, 11:13:06 pre podne »
Citat
a onda su se pojavile neke egzoticne supstance i tada smo pomislili da je unistavanje zglobova nepotrebno i da hipertrofija moze i bez tih elemenata. Msm, mozda i moze tamo gde se ima para za egzotiku

moze i hipetrofija pa cak i hiperplazija,a "egoztika" nema veze sa tim
Isto bi bilo,kada bi neko rekao da nema PL bez "samohitki,haubica i minobacaca" ,mislim ako ce mo hormonu rasta,peptidima davati prideve (egoztika) onda je glupo anarole,methyle i ostala sranja ne nazivati teskom artiljerijom.

Mislim, jeste da treba skupiti hrabrosti pa uci u teretanu i ne gurati na cucnju ili BP neke tezine,jer Boze moj,ako to uradis,a dve tri cupike rade sa strane i prozovu te "picika" gde si onda jbg  ;D

ali sa druge strane,ne daj Boze da te mora naterati muka,da volis ovaj sport,a nemozes da ga treniras nego onako kako mozes,pa onda kroz tu muku ustanovis da u stvari "pikice" koje vezbaju u tereani i ne postoje,jer si skoncnetrisan na sebe,svoju muku u svoj bol i onda od jednom vidis da stvar sljaka jebote....
eeeeeee..
ali dobro

sa ovim TI nisam mislio na tebe,vec govorih OUOSPTENO jer nista mi ne bi znacilo da sam gori ni oni ili vi ili.... ;)

Jednom sam nesto pisao u vezi ovoga tipa:

Skeletni misici se sastoje od VLAKANA zvanih muscle fasciculus koji se opet sastoje od VLAKANA  muscle fibers koji se opet sastoje od myofibrils koji se opet sastoje od myofilaments vlakana koi se opet sastoje od F acting filamitens I myosisn filaments

Znaci samo u ovoj podeli vode moze se videti koliko sitnih vlakana tj podgrupa ima jedan misic
Sa jednim tipom opterecenja tj kostanim jednim te istim prinicopm opste je poznato da se MUSCLE FASCICOLUS kao glavni nosioc ovog udara prvi biti na tom udaru I naravno d ace neko vreme da reguju na to I to je sasvim prirodan I normalan process sa kojim se telo brani.

Naglasvam da pri ovakovj vrsti stresa ostla misicna vlkana NE BIVAJU NI DOTAKNUTA
Nakon odrejednog vremena glavni nosicoi stresa se adaptiraju na ono sto ih ocekuje na sledecegm trnerngu I naravno da s vremenom dolazi do zadebljanja I otprnosti istih
To zadebljane se naravno citaje u porastu msicne mase ali je problem sto zadebljanja u daljenjem rpocesu nisu moguca

Pokusaj da se sa dodavanjem extra tezinskog opterecenja ponovo u istoj meri angazuju ista misicna vlakna veoma brzi bude osudjen na propast iz jednsotavnog razloga sto misic veoma dobro pamti sta mu se desilo prosli put,pa tako I ovaj put zna sa mu je raditi ali na zalost to nije novo zadebljanje tj porast misicne mase vec postoje je na nasu zalost svako misicno vlakno obavijeno  tj vako misicnono vlakno okruzuje  da tako kazem sloj njegovog vezivnog tkiva koje ce u ovom slucaju da predstavlja glavni mehanizam odbrane skup sa vec zadebljanim misicnim vlkanom te ce glavni prenos sile biti na tetive ,zglobove i ligamente a pogtovo ako nismo genteski preodredjeni za takve avnature
S obizrom da vec i ptice na grani znaju da se misic sastoji od sporih i brzih misinih valkana ali je ociglegno da je nepoznanaca da se brza misinca vlakna dele jos na  brza vlakna 2 A ,brza vlakna 2 B i brza vlkana 2 X.
.
Ti da kazem pod tipovi brzih misnih valkana da kazem prostim recnikom imaju vrhove koje slice pod mikroskpom na male glavice..pa tako dobijamo myosin tipa 1 koji ima sposobnost cepanja ATP u veoma kratkom vremenu !!!!
E tu treba da se trazi razlog celoj mojoj prici tj ne mojoj vec ljudi koji su men objasnjvali celu ovu pricu.
Razlog je vrlo ocigledna ako se i malo dublje zakopa u celu pricu

Opste je poznato da skelteni misic pretvara hemijsku energiju u meheanicku i to veoma efikasno,a kao sto rekoh gore misic npr enrgiju za pokret crpi iz ATP…a izuzetno je vazno za celu pricu da ne postoji nikakva razlika izmedju nivoa ATP u starnju rada ili stanju mirovanja…….a zato je odgovarn izzteno dobar sistem naseg tela za obnovu ATP
Mislim da je blesavao da sada ulazim u daljenje price o misicu i kako on reaguje.deluje,odgovara is ve ostalo ali je veoma bitna stakva da se kaze ako neko uspe da razume a nadam se da hoce da se hidrilizom ATP prilikom pokreta ili kontrakcije stvara AKTIN sto i nije bitno sta je sada,ali je bitno to da on  u sadejstvu sa miyosinom VRSI PROTOK HRANJVIH MATREIJA KROZ MUSCLE FIBER!

OSIM HIPERTORFIJE  misncih vlakna bj 1 ili sporih vlakana tj ta hipertorija biva izazvana sa treningom o kojem pricas tj posledica je povecanja broja MITOHONDRIJA ali to je na zalost veoma kratkog veka tj kod nekog duze kod nekoga krace ali sve se svede na kraju na isto…

Dodiranjvem u dubinu misica ili u sve ono sto sam rekao gore stvara se mogucnost..pazi sada dobro..
UZDUZNIM CEPANJEM VLAKANA KOJA SU N ASTALA HIPERTROFIJOM I TO JE ONO O CEMU CELO VREME PRICAM a to je moguce tj to cepnje vec nastalih vlakna samo trenngiom visokog intezietea tj trenigom koji obuhvata rad sa TEZISNKIM OPTERECENJEM ali viskog inteziteta jer samo u takvim uslovima moze da se dotakne ajd  da kaem duboko u misic te kroz sve gore mehanivmze koje sam naborjao ukljucicju onos to je glavno da to je PRENOS HRANJNIVH MATREIJA mgocue je uvecati rapidno miscno masu uz i na ovja nacin…
« Poslednja izmena: Jun 08, 2015, 11:31:07 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #24 poslato: Jun 08, 2015, 12:14:31 posle podne »
Drago mi je da si se uljucio :)
Davno sam prestao da teoretisem, ali me zanima da li je hiperplazija dokazana? Uvek se pricalo o mogucnostima iste, ali do pre par godina nisam video niti jedne studije..tj bilo je pozivanje ali usled koriscenja egozitike (IGF, GH -slobodno me ispravi). U toj prici nisam smatrao ostale artiljerije pod egzotikom, ta nam je barem svima dostupna.

Jedino me se nije svideo deo o impresioniranju bilo koga, jer cak i lifteri guraju uvek submaksimume i nemaju veze sa sirovinama koji cituju u svakom mogucem ponavljanju (npr moj trening za BP je bio 110kg x8, sto sam dizao i pre nekoliko godina, tako da za mene to ne moze biti argument jer bih isto mogao uraditi i sa 130kg, ali onda od napretka ne bi bilo bas nista).

Drugo, ja sam u potpunosti za koriscenje svih tehnika koje ce razviti maksimalnu masu. Koriste se cesto i drop setovi i super serije kao i razne tehnike. Ja bih tu gigante stavio u smislu samo jos sjajne tehnike. Ali osnova bi mi ostala kakva je i navedena.
Cak je i Milos (koliko bar javno) zagovarao o pogadjanju brzokontrahujucih vlakana, pa onda razbivanje gigantima.

Slep je onaj koji misli da cemo samo podizanje tereta dovesti do velikih dobitaka, mnogi lifteri koji su ostajali u svojim kategorijama su razvijali snagu bez povecanje kilaze.
Nasuprot njima, dosta njih je zelelo kvalitetnu masu i pokusavali su raditi i 'hipertrofiju' i to sa uspehom, tek nakon toga su mogli racunati na vece kilaze.



"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #25 poslato: Jun 08, 2015, 12:29:42 posle podne »
Da ne budem totalno neposten, 10ak godina sam pokusavao raditi i to na nacin da je snaga uvek bila po strani. Dugo sam radio i gigante npr, ali sam u jednom trenutku totalno zakucao i ne bih krivio koncept, vec bih rekao da ga nisam prilagodio sebi, ocito da Pedja ima sjajne rezultate i to se ne moze dovesti u pitanje.
Meni je tu najveci problem sto tesko 'osluskujem' svoje telo, a nema parametara osim dobre pumpe i jake kontrakcije koje bih osecao i kada se presaberem godinu dana kasnije, na istom budem.
Kilaza je apsolutan broj kilograma na sipci, ukoliko ih kroz neki period bude manje jasno je da nesto ne valja. Ovako stalno vidim napretke i to me dobro drzi, ali videcemo ubrzo dal je to ono sto meni najbolje odgovara.
Istako bih ovde i samo balansiranost tela, sto je od izuzetnog znacaja kod ovog koncepta..muka i kilaza te prosto nateraju da resis sve slabosti, jer nece se daleko stici drugacije.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #26 poslato: Jun 08, 2015, 01:06:45 posle podne »
Citat
Drago mi je da si se uljucio

meni i nije,ali ajd  ;D
Citat
ali me zanima da li je hiperplazija dokazana? Uvek se pricalo o mogucnostima iste, ali do pre par godina nisam video niti jedne studije.

naravno da je dokazana,cak i nevezano za ovaj sport tipa ,hypeerplazija misicia rotatora kod vateoplosista usled konstatnog i konegizentnog treninga  itd itd.
A moguce da nisi video iz razloga sto nisi bio u ovom sportu nekoliko god ako se dobor secam tj bio si van price   ???

Citat
usled koriscenja egozitike (IGF, GH -slobodno me ispravi

pa kazem
sa tim DIREKTNO nema nikakve veze jbg..

Citat
Drugo, ja sam u potpunosti za koriscenje svih tehnika koje ce razviti maksimalnu masu.

bravo
upravo o ovome rpicam
slepo slusati da je ovo ili ono iskljucivo za razvoj ovoga ili onga..jbg
to sto sam ja LIMIMTRAN po pitanju toga da ne smem da radim sa velikim teznimama,je meni LICNO otvrilo oci da se moze i bez toga,ali to sigurno ne znaci po defualtu da ne bi bilo dobro da mogu da ubacim PL trening bar jednom u 15 dana...

Citat
Slep je onaj koji misli da cemo samo podizanje tereta dovesti do velikih dobitaka,

to je to

Citat
Meni je tu najveci problem sto tesko 'osluskujem' svoje telo

slazem se da bi ovo mogao biti GLAVNI tj jedina i jedni probem

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #27 poslato: Jun 08, 2015, 01:24:07 posle podne »
Ma u prici sam ja uvek, samo se na bavim teoretisanjem vise toliko..(ono kada skontas da tvoje (ne)znanje daleko prevazilazi tvoje rezultate).
To sto nisam bio ozbiljan sa vezbanjem, ne znaci da ne citam..ali tu studiju stvarno nikada nisam video (vidjao sam samo komentare kako je to marketinska patka) iako sam i prema studijama ponekad skeptican i uvek trazim vise izvora.

I tacno je da je meni ovo najbolji sistem, jer volim tezinske treninge i imam potpunu kontrolu nad CNS-om, pogotovo na dijetama, jer tu iz nedelje u nedelju vidim sta se desava. Onako guslam i guslam i tek na kraju vidim sta sam radio.

Tvoju situaciju kontam i ti si dokazao neke stvari, ali sam impresioiran koliko ljudi maklja biceps pregib sa 70ak kg i kakve sve vezbe, a da se nikada nije uhvatio osnovnih vezbi, osim bendZa, naravno.
I dodatna stvar, za natural vezbaca ovaj princip nema alternative, to je, valjda, jasno :)

btw jos jednu bih stvar dodao, kao sto rekoh u ovom PB konceptu ce biti koriscene sve tehnike, ali osnova su dugorocni prirast snage na osnovnim vezbama. To mi deluje kao najpotpunija prica, jer kao sto rekoh, ne treba se biti iskljuciv.
Niti cu ikada reci da je PL najefektivniji, a takodje nije kruzna varijanta treninga..istina je uvek izmedju ;)

Bojan upravo cita nova saznanja o hiperplaziji hahaha
« Poslednja izmena: Jun 08, 2015, 01:39:19 posle podne bojan lepojevic »
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #28 poslato: Jun 08, 2015, 01:46:52 posle podne »
Evo i jednog treninga, da budem konkretan (Bukas, slobodno cenzurisi ako treba :) )

leg curl 3x12 - cisto prokrvljavanje i pumpa
sq 5x5@115 - real deal
fsq 3x6 isohold (trebalo je ici jedno 15ak ponavljanja sa 3 isoholda od po 5 sekundi, totalni raspad) 
dumbell squat + presa usko + ishold 3x15 - ovo ne moram objasnjavati koliko traje jedna radna serija, ali mi je draza od triple drop buldgarian varijante
cucanj 3x12 + stretch 10 s u rupi nakon poslednjeg - i uvek jedan lep strech mora biti ukombinovan

Manje vise, svi principi su ispostovani (kako razvoj snage, hipertrofije i potencijalne hiperplazije). Periodizacija se postuje, pa se parametri menjaju u zavisnosti od mikrociklusa.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Powerbuilding
« Odgovor #29 poslato: Jun 08, 2015, 02:00:04 posle podne »
Ma u prici sam ja uvek, samo se na bavim teoretisanjem vise toliko..(ono kada skontas da tvoje (ne)znanje daleko prevazilazi tvoje rezultate).
To sto nisam bio ozbiljan sa vezbanjem, ne znaci da ne citam..ali tu studiju stvarno nikada nisam video (vidjao sam samo komentare kako je to marketinska patka) iako sam i prema studijama ponekad skeptican i uvek trazim vise izvora.

I tacno je da je meni ovo najbolji sistem, jer volim tezinske treninge i imam potpunu kontrolu nad CNS-om, pogotovo na dijetama, jer tu iz nedelje u nedelju vidim sta se desava. Onako guslam i guslam i tek na kraju vidim sta sam radio.

Tvoju situaciju kontam i ti si dokazao neke stvari, ali sam impresioiran koliko ljudi maklja biceps pregib sa 70ak kg i kakve sve vezbe, a da se nikada nije uhvatio osnovnih vezbi, osim bendZa, naravno.
I dodatna stvar, za natural vezbaca ovaj princip nema alternative, to je, valjda, jasno :)

btw jos jednu bih stvar dodao, kao sto rekoh u ovom PB konceptu ce biti koriscene sve tehnike, ali osnova su dugorocni prirast snage na osnovnim vezbama. To mi deluje kao najpotpunija prica, jer kao sto rekoh, ne treba se biti iskljuciv.
Niti cu ikada reci da je PL najefektivniji, a takodje nije kruzna varijanta treninga..istina je uvek izmedju ;)

Bojan upravo cita nova saznanja o hiperplaziji hahaha

slazem se aposlolutno...