Maj 23, 2024, 06:49:13 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.154 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Don87 - nedoumice oko ishrane!  (Pročitano 14593 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #30 poslato: Jun 16, 2015, 10:47:20 pre podne »
Pitao sam iz razloga sto zvuci logicno da smanjivanje dovodi do smanjivanja, ali ovo je ipak nesto drugo,specif. dijeta,tako da sam i ocekivao neki ovakav odg.verujem da si u pravu da ne menjam masti, pogotovo jer krecem da iznenadjujem telo sa 2 kardija umesto samo jutarnjim do sad..tako da za sve to treba energije, a u ketu su masti jedino sto nas odrzava, daje snage za pokret..sad razmisljam kako to da raspodelim osim ovog primarnog(na prazan stomak) od nekih 40-50 min joginga sa 135 pulsom, sto cu da cepam za pola cuke, vrvt uvece jer bi malkice odradio tezinski trening u sred dana🏃💪😊 inace od sinocnjeg kardim na keju, mislim da je veci broj uboda komaraca od minuta trcanja..a trcao sam sa ortakom 40 min, on je tek najebao😄😄

sa tri treninga,unos masti moze da ti bude i 2 gr po kg-bez ikakvih problema
smanjivati masti sa tolikom fizcikom aktivnostcu,moze znaciti samo jedno
PROZDRATOI ce te katabolizam

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #31 poslato: Jun 16, 2015, 11:12:55 pre podne »
Ne, to smanjivanje u okolnostima povecanog br treninga je glupo stoji, ali mene je prvo zanimalo ako ih kratim malo da li ce biti napretka, naravno da tu ne bih povecavao kardio, bar toliko, mozda bi ovaj 1 produzio ili ga zamenio jacim hiitom..mozda ja nisam lepo ni napisao...a 3 treninga zvuci jako, ali to izgleda od juce ovako-ujutru lagaano trcanje, bez iskakanja iz aerobne zone..pa teek u sred. dana neki bas light sa tegovima, i za uvece jogiranje sa teretom(komarci na keju) :)).. A ja ljudi verujte toliko energije imam na keto, ja ne znam sta je to, mada mislim da je i dobar deo u glavi(kad su poceli vidni rez)..rokao sam do pre koji dan bcaa stalno, sad sam dobio kilo The Glutamin..pa ce i to da posluzi..sigurno ne kao bcaa al dobro je i to, pogotovo jer jos 2-3 ned planiram da radim dijetu..a posle toga sam napravio plan ishrane,treninga,supsa i vodicu se onim Pedjinim klipom sa tuba sa savetima sta posle dijete, rotacije na masi, blaage za pocetak
« Poslednja izmena: Jun 16, 2015, 11:14:31 pre podne Don87 »
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #32 poslato: Jun 16, 2015, 11:25:28 pre podne »
Ne, to smanjivanje u okolnostima povecanog br treninga je glupo stoji, ali mene je prvo zanimalo ako ih kratim malo da li ce biti napretka, naravno da tu ne bih povecavao kardio, bar toliko, mozda bi ovaj 1 produzio ili ga zamenio jacim hiitom..mozda ja nisam lepo ni napisao...a 3 treninga zvuci jako, ali to izgleda od juce ovako-ujutru lagaano trcanje, bez iskakanja iz aerobne zone..pa teek u sred. dana neki bas light sa tegovima, i za uvece jogiranje sa teretom(komarci na keju) :)).. A ja ljudi verujte toliko energije imam na keto, ja ne znam sta je to, mada mislim da je i dobar deo u glavi(kad su poceli vidni rez)..rokao sam do pre koji dan bcaa stalno, sad sam dobio kilo The Glutamin..pa ce i to da posluzi..sigurno ne kao bcaa al dobro je i to, pogotovo jer jos 2-3 ned planiram da radim dijetu..a posle toga sam napravio plan ishrane,treninga,supsa i vodicu se onim Pedjinim klipom sa tuba sa savetima sta posle dijete, rotacije na masi, blaage za pocetak
U redu je plan
samo nemoj bas mnogo se oslanjati na "papirnate" aerobne zone i slicno tome,jer jednostavno TO NIJE MOGUCE predivdeti
Ono sto pokusavam vec godnima ljudima da objasnim da POCETNA TACKA mora postojati i postoji,ali drzati se besomcuno zapisanog ili napisanog na nekom,necijem papiru nema smisla
Telo je masina,ciji MOD nije moguce predvideti.
I sam si izneo npr zakljucak da ujutro imas snage (nije placebo) ali isto se tako nemoj iznendaiti ako vec sutra budes low battery!
E bas iz tog razloga,nije moguce predvideti BILO STA,ali kako stara kaze-bolje SPRECITI nego LECITI

sve u svemu..korektan plan ,sa malo obazrivosti i sve ce biti top

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #33 poslato: Jun 16, 2015, 04:19:26 posle podne »
Nema smanjivanja masti, eventualno neka miinorna kolicina cisto da probam,al ne verujem..kad vec pravim promenu kroz povecavanje treninga,to je suvisno..
Naravno obazrivost i slusanje tela, da ne bi posle bilo popravke..STRPLJENJE u kombinaciji sa razumnim koriscenjem vremena i pogled na dugorocno je mnogo bitna stvar po meni,iako sam u ovoj sferi..pa pocetnik.
Cudno, kao da sam nekako osecao da mi je potreban jos taj jedan dan punjenja, a evo dobio sam bas taj savet pored ostalih..mislim da je to dobra ideja. Inace i ne vezbam taj dan kad unosim UH. jedino zapao neki basket spontano,igralo mi se sad u nedelju(dan za krompir:))
Hvala ljudi na savetima!!! nema bolji forum potpisujem
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #34 poslato: Jun 16, 2015, 05:27:32 posle podne »
Jel koristis neki burner, ako ne onda ubaci.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Dzordze

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #35 poslato: Jun 16, 2015, 09:12:32 posle podne »
Treba obratiti paznju na trening, a ne smanjivati masti. Ja sam na keto radio LA trening posle 4 nedelje dijete i napravio veliki napredak. Btw mislim da je dva kardia dnevno bas mnogo..

Van mreže Стрелок

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 544
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #36 poslato: Jun 16, 2015, 09:34:05 posle podne »
Treba obratiti paznju na trening, a ne smanjivati masti. Ja sam na keto radio LA trening posle 4 nedelje dijete i napravio veliki napredak. Btw mislim da je dva kardia dnevno bas mnogo..
Takođe

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #37 poslato: Jun 17, 2015, 01:50:13 pre podne »
Jbt ja se punim ko pile u odnosu na neke :)) pojedem nekih 700gr krompira taj 1 dan..sto mu dodje 140 gr UH i to iz 2 obroka:) mozda da povecam malo i iz kog razloga? Mada ja sam doduse laksa kategorija sad,nesto ispod 70kg:) sa 30 dana 1,2,3 dijete i 23 dana keto,otislo 10kg..a da momak gore pitao za burner..uzimam par zadnjih kardia l-karnitin u ampulama tecni isostar..to je neka light burn igrackica onoliko koliko sam upucen, al rekoh prvo to..
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #38 poslato: Jun 17, 2015, 05:18:06 posle podne »
Jbt ja se punim ko pile u odnosu na neke :)) pojedem nekih 700gr krompira taj 1 dan..sto mu dodje 140 gr UH i to iz 2 obroka:) mozda da povecam malo i iz kog razloga? Mada ja sam doduse laksa kategorija sad,nesto ispod 70kg:) sa 30 dana 1,2,3 dijete i 23 dana keto,otislo 10kg..a da momak gore pitao za burner..uzimam par zadnjih kardia l-karnitin u ampulama tecni isostar..to je neka light burn igrackica onoliko koliko sam upucen, al rekoh prvo to..

Dobro si razmilsjao, onda je vrjeme da predjes na neki jaci Lipo 6 ili AC
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #39 poslato: Jun 17, 2015, 09:20:22 posle podne »
Uzimam i kofein(al iz nes caffe,ne tablete)..i to dosta (u odnosu na regularne doze bar), nekih 8 kafenih dnevno..cisto malo da pojacam performanse i burn..ujutru pre kardia sad uzmem 15gr glutamina, l-kar, kafica..🏃☺
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Zavrsetak dijete i rotacije na masi!!
« Odgovor #40 poslato: Jun 20, 2015, 04:48:05 posle podne »
E pa blizi se i taj zanimljiv deo, PRELAZ sa definicije na nabacivanje sto kvalitetnijeg mesceta.. ;)
Jos malo zavrsavam 2-mesecne dijete(poslednjih mesec sam na ketonic)...bio bih zahvalan ako bi mi iskusni clanovi,kao i pre dali dobre savete vezane za moju zamisao.
Dakle zavrsavam keto i planirao sam nakon toga da krenem sa rotacijama na masi(to sam odabrao pogotovu zbog Pedjinog klipa na yt "kako odrzati formu posle dijete", otprilike je taj neki naziv, tako da bi mi pogotovo znacilo njegovo misljenje).

Zavrsicu sa nekih 65 kg dijetu :o ;D , a od svega koncept rotacija, pogotovo na masi, mislim da ne poznajem dovoljno , zato bi mi znacila misljenja,korekcije o planu treninga i rotiranja UH koji sam sastavio a to je:

Gym i br-  Ledja,noge,PAUZA,grudi/abs,rame,ruke,PAUZA
UH po         200 , 250 ,   100   ,      250     ,  150,  200,   100
danima

Proteini-2,5gr po kg
Ovo je zamisao za prvu nedelju nakon keto,
a mislio sam da svake sledece blago pojacavam unos UH u rotacijama, a i P, kako bih na najbolji nacin iskoristio tih kako sam razumeo,znacajnih 3-6 nedelja nakon dijete
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Zavrsetak dijete i rotacije na masi!!
« Odgovor #41 poslato: Jun 20, 2015, 06:22:24 posle podne »
Ledja(200),noge(250),pauza(100)
,grudi/abs(250),ramena(150)
,ruke(200),pauza(100).

Sad videh da je ovaj deo ispao nepregledan,pa sam odkucao opet unos UH u zavisnosti koju mis. partiju treniram po danima
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Don87 - nedoumice oko ishrane!
« Odgovor #42 poslato: Jun 22, 2015, 01:49:33 posle podne »
Sta mislite o ovome ljudi?
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Don87 - nedoumice oko ishrane!
« Odgovor #43 poslato: Jun 22, 2015, 02:34:48 posle podne »
Ovo što si određivao količinu UH na osnovu mišićnih particija koje radiš ti je nebitna stvar, to možeš kako ti odgovara, to ti je i Peđa rekao u tom videu što si gledao.

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Don87 - nedoumice oko ishrane!
« Odgovor #44 poslato: Jun 22, 2015, 04:31:03 posle podne »
Pa i nije bas, ne kazem da je sustina u rasporedu po partijama, pomno sam pratio video..ali je pomenuto i da i to moze da bude neki dodatni parametar. ali recimo Pedja je pominjao rotacije na masi kroz primer od 100 do negde 450gr UH. e sad mene zanima da li sam ja ok sastavio to za moju kilazu od 65kg? jer nije isto za coveka od 65 i recimo 90kg
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-