April 19, 2024, 04:55:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Skolioza-Početnik  (Pročitano 2770 puta)

Van mreže Bloke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Skolioza-Početnik
« poslato: Jun 11, 2015, 08:15:53 posle podne »
Zdravo ljudi. Apsolutni sam početnik što se tiče bodibildinga, ali evo otprilike već mjesec dana sam svakodnevno na forumu i pokušavam što više da saznam prije nego što krenem da treniram ozbiljno. Prije 2 godine na sistematskom su mi rekli da imam skoliozu i od tada sam kičmu prilično dobro popravio odbojkom i plivanjem. Skolioza takođe uzrokuje i imbalans ramena ( jedno rame više podignuto od drugog), tako me zanima da li postoje neke konkretne vježbe za taj imbalans i da li bi vježbe tipa mrtvo dizanje i čučanj mogli naškoditi kičmi.Pozdrav

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Skolioza-Početnik
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2015, 10:19:40 posle podne »
Pozdrav, za ispravljanje skolioze postoje posebne vezbe koje bi trebao da uvrstis u svoj program, da ti neki dobar sportski trener pokaze kako se rade, ja licno ne vidim zasto bi ti stetii cucanj i mrtvo ali opet, tu bi morao da vodis mnooogo racuna o formi izvodjenja, jer kada je skolioza u pitanju uvek postoji neki disbalans u snazi i misicnoj masi kao i tonusu leve i desne strane tela, tako da pogotovo kod tih vezbi koje si naveo forma je krucijalna jer ukoliko dopustis da ti jaca strana radi vise od slabije, postoji mogucnost da ces sve vreme potencirati dalji deformitet i disbalans u misicnoj masi... a to ne zelis... tako da vezbe za skoliozu i pravilno izvodjenje ostalih vezbi bi trebalo da ti ojaca slabiju stranu kicme gde se zakrivljenje pravi... Skoliozu ne mozes ispraviti ali mozes ojacati telo i  taj disbalans misicnom masom ispraviti , kao i drzanje ... naravno uvek se trudi da imas pravilno drzanje kaok u teretani tako i van nje... ramena nazad , uvucena brada, pogled pravo, prsa istaknuta.. znas i sam , sigurno ti je fizijatar to vec objasnio...

Van mreže Bloke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Skolioza-Početnik
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2015, 10:51:27 posle podne »
@pirat  Svjestan sam da se skolioza ne može u potpunosti otkloniti ali mi je  baš kao što si rekao cilj da ojačam tu slabiju stranu. Takođe i to držanje je bilo malo zeznuto zbog kičme i ne ostavljaš baš dobar utisak nagnut prema naprijed al na tome sam već počeo raditi. Hvala na odgovoru, imaću ja još tonu pitanja na ovom forumu :D

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Skolioza-Početnik
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2015, 11:14:22 posle podne »
Trenutno radim sa dost devojaka sto sam skoliozom, kifozom, lordozom, pa neke imaju i par stvari odjednom. Najveci akcenat baci na erektore, mobilnost, i bice to vremenom dobro.

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Skolioza-Početnik
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2015, 11:38:43 posle podne »
ja sam ceo zivot imao problema sa krivom kicmom,nepravilno razvijenom,i redovnim bolom duz cele kicme,tek kad sam krenuo sa tegovima,redovnim istezanjim,sve je doslo na mesto
« Poslednja izmena: Jun 11, 2015, 11:42:26 posle podne dejan94 »
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Van mreže Bloke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Skolioza-Početnik
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2015, 08:54:31 pre podne »
Trenutno radim sa dost devojaka sto sam skoliozom, kifozom, lordozom, pa neke imaju i par stvari odjednom. Najveci akcenat baci na erektore, mobilnost, i bice to vremenom dobro.

Hvala na savjetu. Obratiću pažnju

Van mreže Bloke

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Skolioza-Početnik
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2015, 09:00:30 pre podne »
ja sam ceo zivot imao problema sa krivom kicmom,nepravilno razvijenom,i redovnim bolom duz cele kicme,tek kad sam krenuo sa tegovima,redovnim istezanjim,sve je doslo na mesto
 
Mnogi su mi baš preporučili da počnem redovan trening sa tegovima i istezanjem u cilju da dobijem na masi da bih ojačao tu slabiju stranu kičme.