April 27, 2024, 05:02:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Sta menjati?  (Pročitano 2343 puta)

Van mreže pravnikkk

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Sta menjati?
« poslato: Avgust 18, 2015, 12:16:31 pre podne »
Poceo sam da treniram pre 5-6 meseci. Tad sam imao 110 kg, na visinu 190 cm. Sada imam 97 kg. Primarni cilj mi je bio da smrsam ispod 100 kg, a sekundarni da ne smrsam ruzno, kao pre 4-5 god. Tada sam sa 104, smrsao na 84, ali sam izgubio jako puno misica i ostao "masan", postao sam dosta sitniji, ramena i ruke su nestali.. Ali zato je donji stomak ostao :D inace, u to vreme sam samo trcao, dok sad idem i u teretanu. Takodje sam poceo da pijem i protein, da bih sacuvao misice..

Budim se oko 9 i najkasnije do 10 sam u teretani. Treniram 3 dana, pa jedan odmaram. Radim grudi triceps, ledja biceps, ramena trbusnjake. Noge prirodno imam krupne i njima sam zadovoljan. Aktiviram ih prilikom trcanja, kao i na fudbalu ili basketu, pa ne volim da trosim vreme na njih i u teretani. Posle treninga sa tegovima, trcim pola sata, bar 2 od 3 dana. Pola sata trcanja na traci, brzina 9 km/h. U PWM uzimam 30g proteina, 10-15g dextroze i 5-10g glutamina. Sto se tice ishrane, pojedem bananu pre treninga, a sledeci obrok mi je oko pola 2, pa oko 7. Posto sam student, ta dva obroka su mi u menzi, izmedju pojedem jos neku bananu ili nesto slicno, jer sam obicno u citaonici, pa ne mogu nista da spremam.

 Dakle prvi cilj sam ispunio, ali i pored svih tih skinutih kg, nisam bas zadovoljan rezultatima.. Zadrzao sam misice, tj. i dalje sam krupan. Inace, pre nekih mesec dana, procenat masti mi je bio 23 (sad verujen da je oko 19-20), a misica 39. Ali misici nisu izrazeni koliko sam se nadao da ce biti. Zato sad zelim da brze povecam misicnu masu, ali da i dalje nastavim da skidam masne naslage, makar i znacajno sporije. Tako da planiram da pocnem da koristim kreatin.

E zanima me sledece:

Kako da odradim punjenje kreatinom? Citao sam da bi trebalo po 5 grama posle ustajanja, pre treninga, posle treninga i pre spavanja.. Ali posle ustajanja i pre treninga je priblizno isti trenutak :D i da li treba da pijem nesto pre trcanja?

Da li treba da menjam nesto? Pre svega program po kome treniram? Radim za jednu misicnu grupu 3 vezbe, po serijama prvu vezbu 12,10,8,8,10 ponavljanja, drugu 12,10,8,8 i trecu 10,8,8. Naravno, 12 je zagrevanje, a 8 trpam koliko god mogu..

Da li treba da povecam gramazu odredjenih suplemenata?

I imam nekih 15 kesica Animal cuta.. Da li to da pijem?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta menjati?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 18, 2015, 06:31:58 pre podne »
Drugar
imas jako mnogo greska i posledica toga je

Citat
kao pre 4-5 god. Tada sam sa 104, smrsao na 84, ali sam izgubio jako puno misica i ostao "masan", postao sam dosta sitniji, ramena i ruke su nestali

dakle

Citat
Noge prirodno imam krupne i njima sam zadovoljan. Aktiviram ih prilikom trcanja, kao i na fudbalu ili basketu, pa ne volim da trosim vreme na njih i u teretani.

ovo je na zalost notrona glupost koja se provlaci vec decenijama kod nas.Kazem NA ZALOST jer ti naravno sa ovim nemas nista (misljenje) ali imas to sto gubis vreme na drugi nacin,a to sigurno nije kada bi ukljucioo trening nogu iz bar 100 razloga o kojima smo pisali

Citat
Sto se tice ishrane, pojedem bananu pre treninga, a sledeci obrok mi je oko pola 2, pa oko 7. Posto sam student, ta dva obroka su mi u menzi, izmedju pojedem jos neku bananu ili nesto slicno, jer sam obicno u citaonici, pa ne mogu nista da spremam.

ovo ti je GUBLJENJE vremena drugar jer ovakav prinicp i nacin ishrane veoma veoma tesko,tj nikako nece moci da rezultira adekvatnim rezluatatima koje ti zelis da postgines

Citat
i. Zato sad zelim da brze povecam misicnu masu, ali da i dalje nastavim da skidam masne naslage, makar i znacajno sporije. Tako da planiram da pocnem da koristim kreatin.

sto se tice zelje,isto bi bilo kao da sednes u kola ,ubacis u PRVU i krenes u rikverc!
Dakle,nije moguce biti u suficitu i defcitu u isto vreme,tj bar u tvojim uslovima NIJE MOGUCE

Ono sto je bitno,kakve bi veze kreatin trebalo da imas sa ostvarivanjem tvog cilja.? Vidim da smatras da on direktno utice na masu,sto narvno nema veze ni sa cim tj to bi trebalo fino i na tenane sto se kaze da ti objasne tamo gde kupujes suplemetaciju,a na osnovu svega ovoga sto si ispricao ovde

Generalno,
veoma los pristup imas i u principu ti smatras da radis sve ekstra osim sto ne znas kako se radi punjene sa kreatinom (a to npr treba da ti se kaze da i nije potrebno ) a u stvari to i jeste najmanji problem,vec sve ostalo gore sto sam ti rekao je mnogo,mnogo veci prolbem


Van mreže pravnikkk

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Sta menjati?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 18, 2015, 08:46:38 pre podne »
Prvo da ti zahvalim na izdvojenom vremenu. Nadao sam se tvom odgovoru, ali ne ovako brutalnom :D mada drago mi je zbog toga, jer vidim i sam da negde gresim, i da nesto moram da ispravim..

Vezbanje nogu sam izbegavao jer imam stvarno ogromne noge.. Trenirao sam folklor 10 godina i to je ostavilo "posledice".. Prvo pitanje koje sam postavio u teretani, jos u srednjoj skoli, je: "kako mogu da smanjim listove". I oduvek mi je smetalo sto imam ogromne noge, zato sam izbegavao da radim vezbe za njih.. I iskreno, nisam citao nista sto ima veze sa njima na forumu. Ali to cu da promenim vec danas, jer po tvojoj reakciji zakljucujem da su veoma vazne :)

Sto se tice ishrane, nisam bas lepo objasnio.. Dva obroka u menzi su, kako ih oni zovu, dijetalni. Kuvana piletina i povrce, bez soli, kao i neka salata.. Hleb gotovo da ne jedem, jedno parce na svakih nekoliko dana.. Nisam pomenuo da uvece popijem jogurt ili pojedem onaj ella sir. Ubacim i po neko kuvano jaje pre ili posle teretane, kao i malo badema.. To su saveti koje sam dobio na nekom drugom forumu, pre 5-6 meseci, tj. kad sam pocinjao sa treninzima.  :)

Vezano za kreatin, ocekujem da mi misici malo porastu.. Koliko sam upoznat sa tim, to i jeste jedan od efekata kreatina.. Dovlaci vodu u misic.. E pored toga bih naravno pio i protein i, ako treba, drugacije se hranio, kako to uvecanje misica ne bi trajalo samo dok pijem kreatin. A sto se punjenja tice, video sam da si ti protiv toga, tj. da smatras to nepotrebnim. Ali, koliko sam procitao na forumu, skoro svi, koji prvi put piju kreatin, odrade i punjenje.. Zato bih i ja naglo povecao nivo kreatina u organizmu, makar za pocetak, jer verujem da ne moze da skodi..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta menjati?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 18, 2015, 09:08:33 pre podne »
Citat
ali ne ovako brutalnom

iskreno,ne mogu da ukapiram iz kog razloga ljudi a na osnovu kuckanih karatkera ocenjuju ili donese ovakve zakljucke kada se god nesto napise,tj uglavnom smatraju "brutalnim" odgovore koji im se ne svijdaju.Veruj,da ni na kraj pameti mi nije tako nesto,jer pre svega,pisati gluposti preko inetretna tj svadjati se sa nekim je gubljenje vremena,a i da zelim nesto da saopstim na brutalan nacin,zaista to ne radim onda online i ne gubim vreme na taj nacin.

Citat
Vezbanje nogu sam izbegavao jer imam stvarno ogromne noge.. Trenirao sam folklor 10 godina i to je ostavilo "posledice".. Prvo pitanje koje sam postavio u teretani, jos u srednjoj skoli, je: "kako mogu da smanjim listove". I oduvek mi je smetalo sto imam ogromne noge, zato sam izbegavao da radim vezbe za njih.. I iskreno, nisam citao nista sto ima veze sa njima na forumu. Ali to cu da promenim vec danas, jer po tvojoj reakciji zakljucujem da su veoma vazne :)

O tome sam rekao i to je na zalost MIT koji provejava decenijama kroz majku Srbiju od jakih nogu sa follora,fudbala,tenisa ili sta znam vec kog sprota. Noge trenirati je vazno jer je sigurno veca i cal potrosnja ako zelis da skines kg,veca aktvcija CNS na osnovnim vezbama koje su zakon kod nogu bla bla bla..kao sto rekoh-pise o tome

Citat
Sto se tice ishrane, nisam bas lepo objasnio.. Dva obroka u menzi su, kako ih oni zovu, dijetalni. Kuvana piletina i povrce, bez soli, kao i neka salata.. Hleb gotovo da ne jedem, jedno parce na svakih nekoliko dana.. Nisam pomenuo da uvece popijem jogurt ili pojedem onaj ella sir. Ubacim i po neko kuvano jaje pre ili posle teretane, kao i malo badema.. To su saveti koje sam dobio na nekom drugom forumu, pre 5-6 meseci, tj. kad sam pocinjao sa treninzima.

pa sad da u studentskim menzama kuvaju :dijetalno"-NE VERUJEM tj siguran sam da od toga nema nista
To sto ne koristis SOL jer..ono...jos jedna u nizu od greska
ALi da ne duzim
elemntrna stvar je u tome sto ti malo po malo (jedna banana ovamo,jedna tamo,jogurt ovamo,parce hleba tamo itd itd i) a sve kroz 2-3 obroka dnevno nakupis gomile nepotrebnih stvari.O tome se radi.

Ajde sada pazljivo sam procitaj i siguran sam da ce odg da ti se nametene:

Citat
Vezano za kreatin, ocekujem da mi misici malo porastu..

Citat
efekata kreatina.. Dovlaci vodu u misic

tako da

Citat
Koliko sam upoznat sa tim,
dosta si LOSE upoznat sa tim,ali nije to problem tj greska vec onaj ko ti prodaje ti treba te stvari objasniti i da ti rasciti sta je za sta ,kada,kako....

Van mreže pravnikkk

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Sta menjati?
« Odgovor #4 poslato: Avgust 18, 2015, 09:40:30 pre podne »
Brutalan je, jer te spusti na zemlju i pokaze ti koliko ne znas.. :) sto je dobro :)
 
Pocinjem noge da radim, to je prva promena.

U situaciji kad sam ogranicen sto se vremena i finansija tice, izvlacim najbolje iz svega.. Znam da nije idealno, ali nisam u mogucnosti da sam kuvam.. A i nije menza toliko losa.. Uvek bude ili riba ili piletina, neki put i crveno meso.. A i definitivno drugacije spremaju te dijetalne obroke, jer je ukus odvratan :D
A sto se tice banana, njih bi trebao da izbacim? Savetovali su me da ih pojedem pred trening, da bih imao snage za vezbanje.

Mislis da ne bih trebao da pijem kreatin? Ili da pijem, a da se drugacije hranim? Znam da sam lose upoznat, zato i trazim savete.. Posto jos nisam kupio kreatin, a protein sam potrosio, pa mi i to treba, hteo sam sa vama da se posavetujem. A ne da me prepricava onaj ko mi prodaje, jer je njihov cilj, da prodaju, pre svega.. Sta da kupim, koji proizvodjac i najbitnije od svega da li uopste bilo sta da kupujem?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta menjati?
« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2015, 11:56:37 pre podne »
Drugar,
Ukus hrane u menzi je odvratan iz razloga sto se sprema MASOVNO tj za velike mase i onda je KVALITET na zadnjem mestu,a KVANITET (kolicina) na pravom!

Ne bih da se zamarmo sa tom tematikom iz razloga sto to nije moguce resiti.
Ono sto je moguce da se resi je to da shvatis jednu stvari
Da ne moze sda adis i MASU i DEFINCIJU u isto vreme
Jednostavno je tako i nivo na kojem se sada nalazis je miljama daleko od toga da bi mozda pod nekim odredjenim uslovima se to i moglo.Ali da te ne smaram sa tim-u tim i takvim uslovima sigurno da ne

Dakle
moras da preseces,ili ces da sredis ishranu i skines maksimalno sto se treba skinito
ili ces da radis na masi,pa koliko % BF bude na kraju balade-bude,pa kada budes mogao i imao vremena i sredsava da krenes u cutting
ili da nastavis tako kako sada radis i da nemas nista od toga sto radis,osim sto ces biti u odlicnoj fizickoj spremi,a ako ubacis i kardio neki i ponekada,onda ces imati i kondiciju

Izlged ti se na taj nacin,nece mnogo popraviti-e sada sam brutalno iskren i soory na tome,ali kao sto rekoh,na zalost stvari kao: banana pred trening,da imas snage je ono.....jbg...evo,postavi sebi pitanje,a sta da kao neki treniras svaki dan UJUTRO ? mislis da ce 1 banana da okrene svet toga pojedinca i da ce pored svega sto nosi trening u 7 u jutro,banana da resi problem?..mislim da ti je sve jasniej

Uhvatio sam se banane,ali ona je tu najmanji problem
Najveci je kompletna prica oko odredjivanja ADEKVATNOG CILJA i da se fokusiras na to.
Ili kao sto si ti student,onda ti je sigurno jasno,da NISI u mogucnosti da ucis 2 predmeta uporedo-zar ne?

Van mreže pravnikkk

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Sta menjati?
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2015, 05:06:29 posle podne »
Mislio sam da je ukus dijetalne odvratan u odnosu na drugu hranu koju spremaju :D mozes samo da zamislis sta je to.. Ishrana je takva kakva je, tj. ne mogu mnogo da je korigujem.. Pronudjen sam da idem u menzu, trudim se da izvucem najvise iz nje.. Kupio sam i omega 3, pa i njih pijem. Zanima me sta ti mislis da mogu najbolje da izvucem iz te ishrane :) i molim te mi reci sta da pojedem pre teretane, tj. posle budjenja.. Jer najcesce treniram pola sata posle budjenja. A cesto mi se desi da se osecam malaksalo za vreme treninga.. Ali i pored toga sam napredovao bar 100% sto se tezine tereta tice..

I nema sta da se izvinjavas, zahvalan sam na brutalnoj iskrenosti