April 29, 2024, 12:21:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: LEĐA - GENETIKA vs. TRENING  (Pročitano 896 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
LEĐA - GENETIKA vs. TRENING
« poslato: Avgust 06, 2015, 04:11:36 posle podne »
 

RAZVIJENOST LEĐNIH MIŠIĆA: GENETIKA vs. TRENING

PITANJE:

„Do sada sam imao priliku da čitam i slušam mnogo kontradiktornih priča u vezi sa razvojem latisimusa. Pojedini govore da razvoj i izgled ovih mišića zavisi isključivo od genetike, drugi tvrde da ih je moguće razviti ako se trenira na pravi način. Šta ti misliš da je tačno?“

ODGOVOR (Li Hejni):

„Bilo bi pogrešno ako bih rekao da genetika nema značaja za izgled mišića leđa, kao i uopšte izgled čoveka. Priznaću ti da me je moja sestra kada smo bili klinci prozivala da imam prevelika leđa, a u svojoj karijeri veliki deo uspeha dugujem upravo dobroj genetici mišića leđa.

Ipak, ovo ne znači da osoba kojoj nije podarena impozantna genetika leđnih mišića ne može razviti ovu grupu do odličnih rezultata. Samo, potrebno je više truda i vremena. Genetika jeste osnov, ali nadogradnja i finalna obrada dolazi kroz rad i posvećenost.

Kada je reč o izboru vežbi koje su veoma odlične za dobijanje na širini leđa, prvo bi trebalo da počneš od povlačenja na lat mašini širokim hvatom, kao i sa zgibovima širokim hvatom. Nijedna druga vežba ne može da se uporedi sa ove dve kada je u pitanju uvećanje amplitude koju ostvaruju tvoji latisimusi. .....

NASTAVAK teksta ,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2015/08/lea-genetika-vs-trening.html