Mart 28, 2024, 01:49:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: kako posle keto dijete!  (Pročitano 4079 puta)

Van mreže Quaresma

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
kako posle keto dijete!
« poslato: Avgust 27, 2015, 04:58:10 posle podne »
Burazer je drzao ovu dijetu, 4 nedelje posle rotacija i izdefinisao se do kraja :D

Ima sada 190cm 83 kg...Hoce da krene na masu...

 e sad posto sad ove nedelje zavrsava keto kako bi trebalo da se presaltuje na masu a da se ne zamasti preterano?

znam za onaj pedjin video gde govori o rotacijama na masi... da li je on dobar odmah posle ove dijete?

Ako je dobra onda bi uh izgledali ovako 180-350-470-400-250-350-400   proteini 2-2.5 g po kg a koliko masti da koristi u ovoj rotaciji 1g po kg?

Unapred zahvalan

Van mreže Quaresma

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2015, 05:02:09 posle podne »
https://www.youtube.com/watch?v=97USnVRIryo
 o ovom video sam mislio... da li je dobro posle skroz dobro odradjene Keto dijete ici ovako kao sto sam gore napisao ili sa manje uh da bi se iskoristio ovaj period?

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2015, 05:05:30 posle podne »
Posle keto bi bilo dobro tj. obavezno je da se uradi reverse dieting i da se taj period iskoristi za postepeno ubrzavanje metabolizma jer posle keto je usporen jer ipak to prilicno restriktivna dijeta, sad sve zavisi koliko traje ali najmanje 5 nedelja taj period traje i krece se npr sa 50g UH pa se u prvoj nedelji podigne na 2 uh/kg i postepeno za po 10% se dize.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2015, 05:11:39 posle podne »
https://www.youtube.com/watch?v=97USnVRIryo
 o ovom video sam mislio... da li je dobro posle skroz dobro odradjene Keto dijete ici ovako kao sto sam gore napisao ili sa manje uh da bi se iskoristio ovaj period?

na pocetku,nema potrebe da ide sa tako visokom brojem UH ( 400 gr itd) ali sigurno ima potrebe da smanji unos B na 1.8 -2 gr po kg kao i da u dane kada je manji unos UH pojaca unos M na 1.3-.15 gr!!
Nakon 3-4 ned,povecavas unos UH,a  smanjujes unos M,a po potrebi povecava se unos B
s  obzirom da je on natural,i bez obzira sto si rekao da se "izdefinisao" treba biti obazriv

tako da plan je korketan,ali treba uraditi redukcije koje sam rekao

Posle KETO dijeti,metabolziam NIKAKO nije usporern,cak sta vise!
Naravno pricamo o adekvatnoj keto dijeti,a ne IZGLADNJIVANJEM koje neki zovu keto dijeta

Van mreže Quaresma

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2015, 05:19:33 posle podne »
Okej... dakle da sumiram ako sam te dobro razumeo...

u prve 3-4 nedelje

belancevine 1.8-2g po kg maks

masti u danima kada je  nizak unos uh... da su masti 1.3 -1.5
u dane kada je visok unos da bude 1g po kg?

ali me zanima do koliko uh da ide posto je u proteklih 4 nedelje(ova je cetvrta) drzao keto tj. bez uh tj 'punio se' jednom nedeljno... tj drzala se pravilna keto dijeta :D

ako mozes raci mi samo kolika bi bila max doza uh i min pa cemo rotirati po gornjem sitemu?

Unapred zahvalan

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 27, 2015, 05:27:32 posle podne »
https://www.youtube.com/watch?v=97USnVRIryo
 o ovom video sam mislio... da li je dobro posle skroz dobro odradjene Keto dijete ici ovako kao sto sam gore napisao ili sa manje uh da bi se iskoristio ovaj period?

na pocetku,nema potrebe da ide sa tako visokom brojem UH ( 400 gr itd) ali sigurno ima potrebe da smanji unos B na 1.8 -2 gr po kg kao i da u dane kada je manji unos UH pojaca unos M na 1.3-.15 gr!!
Nakon 3-4 ned,povecavas unos UH,a  smanjujes unos M,a po potrebi povecava se unos B
s  obzirom da je on natural,i bez obzira sto si rekao da se "izdefinisao" treba biti obazriv

tako da plan je korketan,ali treba uraditi redukcije koje sam rekao

Posle KETO dijeti,metabolziam NIKAKO nije usporern,cak sta vise!
Naravno pricamo o adekvatnoj keto dijeti,a ne IZGLADNJIVANJEM koje neki zovu keto dijeta
Upravo to htedoh da napisem vezano za metabolizam Peksone.Ukoliko se radila pravilna nadopuna glikogena(obicno vikendom) ne dolazi do usporavanja vec suprotno do ubrazanja metabolizma.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 27, 2015, 05:39:38 posle podne »
Okej... dakle da sumiram ako sam te dobro razumeo...

u prve 3-4 nedelje

belancevine 1.8-2g po kg maks

masti u danima kada je  nizak unos uh... da su masti 1.3 -1.5
u dane kada je visok unos da bude 1g po kg?

ali me zanima do koliko uh da ide posto je u proteklih 4 nedelje(ova je cetvrta) drzao keto tj. bez uh tj 'punio se' jednom nedeljno... tj drzala se pravilna keto dijeta :D

ako mozes raci mi samo kolika bi bila max doza uh i min pa cemo rotirati po gornjem sitemu?

Unapred zahvalan
Evo ja bih predlozio neke rotacije za nastavak a ako ne bude kako treba Pedja ce ispraviti. Recimo,
150-200-250-200-150-200-230.Kao sto rece Pedja kada je dan za nesto nizim unosom uh neka pojaca masti, kako vreme odmice povecava unos uh a masti smanjuje.Ukoliko vidi da stvari izmicu kontroli tj.  masti se neka zategne ishranu i to je neko moje misljenje.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #7 poslato: Avgust 28, 2015, 05:52:34 pre podne »
Voja je dao korektan predlog za rotaciju,s obzirom na njegove paramtere

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #8 poslato: Avgust 28, 2015, 09:20:56 pre podne »
Voja je dao korektan predlog za rotaciju,s obzirom na njegove paramtere
Eto Peksone to je nesto onako grubo sto bi se reklo na "slepo" ali mislim da nije losa polazna tacka.Samo neka prati ogledalo..

Van mreže Quaresma

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #9 poslato: Avgust 28, 2015, 01:28:15 posle podne »
Okej... dakle da sumiram ako sam te dobro razumeo...

u prve 3-4 nedelje

belancevine 1.8-2g po kg maks

masti u danima kada je  nizak unos uh... da su masti 1.3 -1.5
u dane kada je visok unos da bude 1g po kg?

ali me zanima do koliko uh da ide posto je u proteklih 4 nedelje(ova je cetvrta) drzao keto tj. bez uh tj 'punio se' jednom nedeljno... tj drzala se pravilna keto dijeta :D

ako mozes raci mi samo kolika bi bila max doza uh i min pa cemo rotirati po gornjem sitemu?

Unapred zahvalan
Evo ja bih predlozio neke rotacije za nastavak a ako ne bude kako treba Pedja ce ispraviti. Recimo,
150-200-250-200-150-200-230.Kao sto rece Pedja kada je dan za nesto nizim unosom uh neka pojaca masti, kako vreme odmice povecava unos uh a masti smanjuje.Ukoliko vidi da stvari izmicu kontroli tj.  masti se neka zategne ishranu i to je neko moje misljenje.

Hvala Vojo :D

Hvala na brzim odgovorima, iako znam dosta stvari ovde covek svasta nauci ....


Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: kako posle keto dijete!
« Odgovor #10 poslato: Avgust 28, 2015, 05:55:40 posle podne »
Ma nema na cemu..samo napred...:)