April 27, 2024, 04:26:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Rotacija UH - pomoc za masu  (Pročitano 2064 puta)

Van mreže idza

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Rotacija UH - pomoc za masu
« poslato: Avgust 25, 2015, 02:15:25 posle podne »
Po kojoj semi preporucujete da se prate UH na rotaciji za 4 treninga nedeljno za dobijanje misicne mase? Inace momak ima 93kg i vec ima staza u teretani ali tek sad odlucio da povede racuna o ishrani kako valja. Na jednom clanku o UH pise da se P drze konstantnim tokom svih dana na 2-2.5g/kg a M na 0.3-0.5g/kg. Da li je to OK ili ne? Pokusao sam da mu pomognem ali sam se skroz zagubio od silnih clanaka i da ne tupim mnogo rekoh bolje da postavim temu.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Rotacija UH - pomoc za masu
« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2015, 02:39:50 posle podne »
Pozz druze.Iako nisam shvatio sta te konkretno interesuje pokusacu da ti odgovorim.Da,postoje rotacije za misicnu masu pri kojim se unos uh rotira kroz celu nedelju.Pojedini dani su sa nesto visim unosom uh.Koliko ce biti visok taj unos uh zavisi od osobe do osobe,metabolizma,telesnog tipa itd...93 kg moze da izgleda odlicno upakovano a moze da izgleda i ne tako dobro,masno tako da je moguce da mora da se odradi neka dijeta pa tek onda da se razmislja o masi.Sto se tice unosa P 2-2,5 gr bi bilo u redu a unos zdravih masti bi mogao da se podigne do 1-1,2 gr/kg tt.Premalo detalja o momku tako da je ovo nesto okvirno,nadam se da sam ti pomogao malo..pozz,sve najbolje.

Van mreže idza

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Rotacija UH - pomoc za masu
« Odgovor #2 poslato: Avgust 26, 2015, 01:05:27 pre podne »
Shvatam da zavisi od tjelesne gradje i niza drugih faktora ali za pocetak da uzmemo da je i po tjelesnom tipu i brzini metabolizma u sredini pa neka prati napredak i shodno tome vrsi korekcije. Ali nesto za pocetak, kako bi oformili tu semu. Inace sa svojih 93 kg je to fino upakovano, bez masnoca.... ali zeli da poboljsa misicnu masu. I da, mislim da previse trenira pa je i to mozda jedan od razloga sto ne napreduje tempom kojim bi eventualno mogao. Ispod 2h ne ostaje na treningu... mada hvala u svakom slucaju na savjetima

Van mreže idza

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Rotacija UH - pomoc za masu
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2015, 10:09:19 posle podne »
Neko????

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Rotacija UH - pomoc za masu
« Odgovor #4 poslato: Avgust 27, 2015, 10:48:44 posle podne »
Najbolje bi bilo da se ubaci neka slika da se vidi trenutno stanje.Aj recimo mogao bi da krene sa 2-2,2 grama proteina po kilogramu telesne tezine,sto se tice unosa uh neka ide najnizi unos nekih 100-150 gr a gornja granica neka bude 250-300,dane izmedju rotira u rasponu od 150-300 gr.U danima kada je nizi unos uh poveca unos masti recimo 1.3 gr a kad je visi unos uh spusti masti.Mozda i ja gresim ali je veoma tesko sa ovako malo podataka o subjektu dati neki plan..