Mart 28, 2024, 10:23:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc  (Pročitano 4288 puta)

Van mreže pearljam

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« poslato: Septembar 09, 2015, 03:06:20 pre podne »
Evo ovako, voleo bih da mi ljudi koji su u ovome profesionalci, uspesni i zdravi pomognu. Pre svega pozdrav svima i izlozio bih svoj problem. Naime imam 20 godina i od rodjenja telesne anomalije u predelu abdomena koje su me godinama mucile i sprecavale da se razvijem na najbolji nacin. Sve se to moglo i moralo srediti u najranijem dobu ali eto spletom okolnosti, tek pre 5 godina sam krenuo sa promenom svojih telesnih poteskoca. Dosad sam imao 8 operacija i uspeo sam izleciti glavni deo problema, ali preostaju mi jos dve i ono sto je najbitnije za ovu pricu jeste ona koja sledi a to je saniranje hernije. Medjutim sve to je neizvesno kada, kako i sta a ja sam pre mesec dana zaista resio da uzmem stvar u svoje ruke i promenim svoj zivot, navike i na kraju telo iz korena. Zahvaljujuci tome obraticu se ovde za pomoc. Naime voleo da mi neko da instrukcije kako da se ponasam sa svojim telom koje tek cekaju operacije a i sada postoji hernija u predelu abdomena koja me ne boli niti pravi bilo kakve probleme, ali eto tu je. Ono sto znam jeste da po preporuci lekara ne smem dizati tesko, ali posto isti ti lekari ne mare za to sto mi ne uspevaju godinu i po zakazati jednu operaciju hernije, resio sam da uprkos tome krenem s nekim vezbama, i pre operacije.

Ono sto zelim jesu saveti kako da se ponasam sa svojim telom, koje vezbe da praktikujem, jer u teretanu trenutno ne mogu ici ali imam nacina da nesto impromizujem, jedino mi nedostaje iskustva i jednostavno ne znam sta od vezbi u ovoj mojoj situaciji smem raditi i sta bi mi pomoglo? Zelim da izgubim sala kao posledice ranijih operacija, koga imam uprkos tome sto sam mrsav i zelim da formiram misice koji su mi opusteni oduvek jer sam kao klinac imao ogroman visak kilograma a i jednostavno zbog svoje situacije bio sam onemogucen u vezbanju i ogranicen u kretanju, setnjama itd... ali definitivno sam resio da se vise ne stidim svoga tela i da konacno mogu ponosno da se pogledam u ogledalo. Zato bih voleo pomoc oko vezbi i sta bih mogao praktikovati u ovoj mojoj situaciji a da ce u neko dogledno vreme dati rezultata jer ja zaista vise nemam vremena za trosenje, previse je bilo...

Znaci ako je moguce recite mi vezbe koje mi ne bi bio problem raditi i takodje voleo bih nesto sto bi podstaklo da u narednom periodu pored makar jos par centimetara u visinu, jer imam 170 cm sto je nazalost takodje posledica teskih godina iza mene, poceo sam bas dobro rasti, a onda sam pre 2-3 godine ponovo stao jer sam stao i sa fizickom aktivnoscu, zbog operacija kojesam imao... i naravno na kraju, ako je moguce koja bi ishrana bila najbolja za mene i sta bi trebalo jesti kako bih podstakao visinu i formiranje tela na pravi nacin...

Unapred hvala na odgovorima, to bi mi mnogo, mnogo znacilo... zelim da se, prvi put u zivotu osecam dobro u svom telu i nadam se da cete mi pomoci u tome...

Van mreže Petar_Lud

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2015, 03:26:26 posle podne »
ja ti kazem da nista ne pocinjes sa vjezbama samo se mozes jos vise zeznut ako imas kilu,jer si i sam reko da nikad nisi nista u teretani radio sigurno ces radit pogresno mnogo stvari sto je jos gore i samo ces pogorsat tu kilu..sacekaj da ti prodje sve onda deri :D

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2015, 03:51:43 posle podne »
Nauci osnove pravilne ishrane, imas ovde u podforumu nutrition, a sto se vezbanja tice bar probaj da redovno plivas i da se istezes.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #3 poslato: Septembar 09, 2015, 04:01:35 posle podne »
Nažalost nećeš moći porasti od vežbanja i ishrane.

Edukuj se i hrani lepo, a probaj i da se razmrdaš samo - šetnje, plivanje, itd. Mislim da ne bi bilo u redu prema tvojim doktorima, porodici a i sebi samom da uzmeš da radiš nešto na svoju ruku i povrediš se još više.

Ceo život je pred tobom, počni makar da učiš.
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2015, 04:54:46 posle podne »
Nažalost nećeš moći porasti od vežbanja i ishrane.

Edukuj se i hrani lepo, a probaj i da se razmrdaš samo - šetnje, plivanje, itd. Mislim da ne bi bilo u redu prema tvojim doktorima, porodici a i sebi samom da uzmeš da radiš nešto na svoju ruku i povrediš se još više.

Ceo život je pred tobom, počni makar da učiš.

x2

Van mreže pearljam

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #5 poslato: Septembar 10, 2015, 02:35:14 pre podne »
Hvala na odgovorima, ali da pojasnim jos malo. Nemam nameru da ugrozavam svoje zdravlje dodatno, to je sigurno. Znaci sigurno ne nameravam dici tesko i sl stvari, ali eto imam ideju da radim neke vezbe pa ako bi mi mogli dati instrukcije sta smem raditi u ovom stanju odnosno sta mi ne bi opterecivalo abdomen i sta bi u mom stanju bilo povoljno. Evo npr. krenuo sam sa boks-vrecom, da li bih to mogao raditi?

O delotvornosti plivanja mnogo sam sluaao ali nazalost dok se potpuno ne izlecim u mom stanju to nije moguce, kao ni voznja biciklom... setam koliko god sam u mogucnosti, a pojasnite mi malo ovo istezanje, ako je moguce? Posto sam vec poceo sa nekim takvim vezbama, pa da znam jel se o tome radi...

Pogledacu na forumu za ishranu, a ako ne mogu porasti od toga, koji nacin preporucujete, da li je jedino resenje u ovom dobu odlazak kod lekara i neka terapija?



« Poslednja izmena: Septembar 10, 2015, 02:36:52 pre podne pearljam »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #6 poslato: Septembar 10, 2015, 06:13:11 pre podne »
Citat
O delotvornosti plivanja mnogo sam sluaao ali nazalost dok se potpuno ne izlecim u mom stanju to nije moguce, kao ni voznja biciklom.

a zasto mislis da ce nepravilno mlacenje po dzaku i BW vezbe da ti doprinesu potpunom izlecenju?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #7 poslato: Septembar 10, 2015, 07:57:42 pre podne »
zavrsi ti stvari sve kod lekara prvo , skoncentrisi se na oporavak nakon operacije , pa se posle baci na vezbanje u zavisnosti od mogucnosti , lagani dzoging i zdrava ishrana ce ti pomoci oko tog sala

Van mreže pearljam

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #8 poslato: Septembar 13, 2015, 11:31:54 posle podne »
Citat
O delotvornosti plivanja mnogo sam sluaao ali nazalost dok se potpuno ne izlecim u mom stanju to nije moguce, kao ni voznja biciklom.

a zasto mislis da ce nepravilno mlacenje po dzaku i BW vezbe da ti doprinesu potpunom izlecenju?
Pa dobro, nisam ni rekao da ce doprineti mojim zdravstvenim problemima da prodju, vec mom telu da se formira na pravi nacin, odnosno misici, a da istopim salo...

Bilo sta sto bi mi pomoglo, zeleo bih da praktikujem, pa bih zeleo savet sta bi bilo dobro, da li bi npr. smeo sklekove, trbusnjake i slicno?

Planiram i krenuti trcati od sutra i zdravije se hraniti, pa cemo videti...

Van mreže Todorke

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pocetnicki i zdravstveni problemi - pomoc
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2015, 10:04:32 posle podne »
tebrex, ako ne smes da plivas i da motas bajs ne verujem da smes da upraznjavas bilo sta teze od brzog hoda pa cak ni trbusnjake i sklekove, jer tvoje telo (nikada trenirano) moze mnogo da se napregne i sa nekoliko sklekova.
You born small and weak, you die small and weak... how you look in between is up to you!