April 27, 2024, 12:45:25 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 1378 puta)

Van mreže Buduci_Advokat

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Pomoc
« poslato: Oktobar 06, 2015, 11:03:32 posle podne »
Potrebna mi je pomoc oko oporavka zgloba. Naime ovako, pre jedno 1.5m sam istegao sve ligamente levog zgloba. To je bio pakao, mesec dana nisam mogao da hodam, bukvalno nisam mogao ni da se oslonim na nju. E sada je to proslo, sada mogu da hodam, al me boli cim krenem da trcim(kao da me presece nesto, kratak bol). Lekar kaze da postepeno krecem na trcanje, da kotrljam flasu, itd. Bol se javlja samo prilikom trcanja(cucanj trenutno ne radim, jer jos nije ocvrsnuo dovoljno). E sada posto sam kupio steznik, da ne bih svaki put namotavao elasticni zavoj, planirao sam da krenem ubrzano da hodam(znaci ravno, uzbrdo, nekih mesec dana) - nadam se da bi to pomoglo, pa tek da krenem polako na trcanje. Kod mrtvog dizanja mi ne pravi problem, ali se cucanj nisam ni usudio da probam, jer se plasim da nesto ne krene po zlu. Jel postoje neke vezbice za ojacavanje, i jel dobra ideja ovo sa hodanjem uzbrdo?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2015, 07:13:01 pre podne »
Stavi steznik i kada radiš cucanj, imaćeš to ziganje duže vreme a verovatno doživotno ako si ga tako nategao , neće on da se izvrne u teretani, pre ćeš ga opet povrediti na trčanju i aktivnostima tog tipa... Ti udarci od pod, promena pravca kretanja..