April 27, 2024, 01:26:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana i suplementacija  (Pročitano 2679 puta)

Van mreže Dejan331

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Ishrana i suplementacija
« poslato: Oktobar 26, 2015, 04:35:09 posle podne »
Pozdrav svima na forumu sam dosta dugo pratim i citam, i sad sam napravio temu da dobijem savete od iskusnih vezbaca po pitanju ishrane i suplementacije ,vezbam sa prekidima nikad se nisam konkretno uhvatio u kostac sa ishranom i suplementacijom i sad sam odlucio pa sam dosao po savete da mi ukazete cega je previse cega je malo, imam 24 g. visok sam 192cm ,110 kg  bf 24%  cilj mi je da dodjem sa bf ispod 12% bf a posle cemo videti.
trening: ledja biceps,grudi triceps,rame noge, pauza 1 dan pa opet ispocetka +plus trcanje napolju 4-5 km ujutru danima          treninga
ishrana bi bila :20-30 belanaca dnevno ,500 gr belog ,500 gr jedan dan krompir drugi dan pirinac +3-4 merice whey proteina ujutru izmedju obroka  i posle treninga i uzeo bih kreatin + omega 3 kapsule sad eto saveti cega vise cega manje gde gresim



Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i suplementacija
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2015, 04:46:13 posle podne »
pozdrav
paaaa..manje /vise gresis u svemu
dakle
ishrana jednolcina i pravolinjska moze da dovede do:
-gubljenja kg ali za posledicu moze da ima
-zustavljanje stope baz metabolizma
-veoma brzo odustajanje
-razno :)

dakle,ishrani treba da pristupis MNOGO ozbiljnije a sa istim entuzijazom kao i sada,ali sa mnogo vise uspeha jer ce za tebe bit bolje

suplementcija
trebalo je da ti se kaze (tamo gde kupuejs) da u svrhu ostvarivanja tvog cilja npr,nije potreban kreatin
whey protein i omega imaju naravno ulogu,ali opet trebalo je biti receno o uzaldnosti konuzmiranjae tih 3-4 merice kako ti rece,ujutro,izmedju obroka itd itd

Van mreže Dejan331

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ishrana i suplementacija
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2015, 05:00:42 posle podne »
Plan ishrane sam ispisao u smislu da li cu unositi dovoljno proteina u udnosu na moje kilograme i da li je  dovoljno hidrata ,a nece bas biti tako ista svaki dan nekad ce biti drugo meso bice i voca povrca i sira nego cisto pitam u smislu da li je dovoljno unosa proteina i hidrata u odnosu na moje proporcije i cilj  ,a suplemente bih uzeo preko tebe narucio bih na ogistra shopu cim se zaposlim ,a kreatin i ne moram to si u pravu ,a onaj protein od 3.5 kg bih uzeo sigurno jer je najpovoljniji i dobar za te pare i gramazu znaci 2 merice je sasvim dovoljno onda jel to kazes u smislu da telo ne bi prihvatilo vise od 2 na dan ili mislis na nesto drugo

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Ishrana i suplementacija
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2015, 12:29:35 pre podne »
Mogu ja malo da pokusam da pomognem da razjasnimo i uprostimo.Shodno tvom cilju, a to je bf oko 12%, preporucio bih ti da krenes sa nekom od dijeta a to je rotacija uh, a kasnije mozda low carb ili ketogena.Rotacija uh se zasniva na razlicitom unosu uh kroz dane u nedelji sa ciljem da telo ne priviknemo na konstantan unos uh.Imas na forumu dosta primera rotacija i izaberes neku i prilagodis je sebi.Dok rotacije vrse posao nema potrebe da ih menjas.Sto se tice unosa proteina za pocetak bih ja unosio 2-2.2 gr po kilogramu telesne tezine.Jednolicnim unosenjem ugljenih hidrata (500 gr krompira i 500 gr pirinca) u pocetku ce verovatno davati rezultata a kasnije sledi, kao sto Pedja rece, zakucavanje metabolizma.Obrati paznju na masti(omega 3, orasasti plodovi)..dok si na rotacijama u danima sa visim unosom uh mozes da smanjis unos masti dok u danima sa nizim unosom uh mozes povecati unos istih.Ne radi se o tome da li bi telo prihvatilo ili ne bi 2 ili vise merice proteina vec se radi o tome da NUTRITIVNE VREDNOSTI SUPLEMENATA NIKAKO NE BI TREBALO STAVLJATI ISPRED NUTRITIVNIH VREDNOSTI HRANE, oni su tu da nadomeste dnevni unos proteina i hrane misicnu stanicu posle treninga (PWM).Nadam se da sam ti pomogao malo, ukoliko sam negde i pogresio imas iskusnijih koji ce ispraviti idati ti prave informacije..samo napred, pozz drug..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i suplementacija
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2015, 06:28:42 pre podne »
evo
ja nisam bio tu,ali je Voja odg vise nego adekvatno!