Mart 29, 2024, 04:04:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoć  (Pročitano 3765 puta)

Van mreže Jovanaper

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Potrebna pomoć
« poslato: Novembar 11, 2015, 01:40:57 pre podne »
Zdravo forumaši,
Nova sam na forumu, imam 16 godina i zanima me bodibilding. Bavila sam se raznim sportovima, ali sam prestala zbog povreda. I dalje sam u solidnoj formi, ali volela bih da je poboljsam. Zanima me da li moj trening u teretani i ishrana treba da se razlikuju od standardnih, obzirom da sam jos u razvoju.
Hvala unapred! :D :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2015, 06:22:39 pre podne »
Zdravo forumaši,
Nova sam na forumu, imam 16 godina i zanima me bodibilding. Bavila sam se raznim sportovima, ali sam prestala zbog povreda. I dalje sam u solidnoj formi, ali volela bih da je poboljsam. Zanima me da li moj trening u teretani i ishrana treba da se razlikuju od standardnih, obzirom da sam jos u razvoju.
Hvala unapred! :D :D

ovde ce MIlena da ti odgovri vise nego adekvatno

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2015, 08:17:29 pre podne »
Ćao Jovana, dobrodošla :)

To što si u razvoju, ne pravi neku veliku promenu u smislu ishrane, odnosno tvoje želje da je pročistiš da bi imala bolji izgled. Mlada si i još si sportski tip što ti je velika prednost da verovatno nećeš morati da guliš kao klasični početnici, ali da počneš da baziraš hranu na osnovama - to ti ne gine :)

Što se treninga tiče, ne plaši se, i tu počni od nekih osnova i gradićeš dalje. Neće se ništa desiti ako treniraš, nećeš se smanjiti, zakržljati, nećeš izgubiti ništa vredno niti poremetiti nešto. (ovaj deo oko poremećivanja ćeš pre postići nekom dijeticom izgladnjivanja ili usedelim načinom života)

Uđi u tebi odgovarajuću teretanu, zamoli za savet od čega da počneš - a naglasi da te zanimaju OSNOVE - reci da nisi od juče u sportu i neko će ti pomoći da nađeš optimalan pristup. Takođe, ne znamo kakve su ti povrede, ali obrati pažnju na njih i vidi kako da se prilagodiš da ih slučajno ne pogoršaš. Ako možeš da nađeš nekoga ko će ti čak pomoći da ih ublažiš pravilnim treningom - još bolje.

Glavno u ovom trenutku je strpljenje i ne odlaženje u krajnosti - znači nećeš raditi neke vanzemaljske programe, nećeš se izgladnjivati, nećeš trčati ceo dan na traci, nećeš zapostaviti mladalački život zbog toga, već se opusti, treniraj, pogledaj kako da se što bolje hraniš za svoj cilj (hrana je broj 1, naročito u tvom slučaju), UČI  i ponašaj se kao da treniraš svaki drugi sport - sa uživanjem!
suck it up, buttercup

Van mreže Jovanaper

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2015, 12:06:34 posle podne »
Milena, hvala puno na savetima!
Počinjem uskoro da treniram redovno i pridržavaću ih se. Dosta sam istraživala što se tiče treninga i ishrane, tako da nisam bas apsolutni početnik. Naravno, neću zapostavljati društveni život i školu, ali ću dati svoj maksimum dok treniram. Zaista mi je koristilo mišljenje stručnjaka oko nekih mojih nedoumica.
Pozdrav! 8)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2015, 12:19:08 posle podne »
Ja sam počela u osmom razredu ;) ostala sam mala, ali mislim da mi to nije ginulo s obzirom da mi je starija sestra niža ;D

U svakom slučaju, piši ovde nedoumice - sve nedouimice koje ti imaš, imaju i druge devojke :)
suck it up, buttercup

Van mreže Jovanaper

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2015, 01:45:23 posle podne »
I ja sam ostala mala :D Tako da me one teorije da cu ostati mala ako treniram u teretani ne doticu bas, a i ne verujem u njih... Zanima me kada je najbolje jesti voće i mlečne proizvode, pošto ih jako volim i prijaju mi. 

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2015, 02:52:47 posle podne »
Voće ubaci uz neki obrok, posle treninga ili ujutru.

A mlečne proizvode - na koje misliš?
suck it up, buttercup

Van mreže Jovanaper

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2015, 08:46:45 posle podne »
Mislim na mleko i jogurt pre svega, punomasne mogu da izbacim  :D
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2015, 08:53:47 posle podne Jovanaper »

Van mreže Jovanaper

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2015, 08:51:19 posle podne »
A što se tiče povreda, imala sam vrlo nezgodnu povredu donjeg dela ledja, pre mozda 2 godine. Mirovala sam dosta dugo, ali i dalje osecam posledice povremeno, na primer kada sam duze u savijenom polozaju. Da li je preporučljivo da radim mrtva dizanja i slicne vezbe koje opterecuju ovaj deo?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Potrebna pomoć
« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2015, 12:40:46 pre podne »
Samo uz proveren nadzor. Znaci ne bilo ko, nego neko sa iskustvom.
suck it up, buttercup