April 25, 2024, 02:36:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: trening program da li je ok?  (Pročitano 9571 puta)

Van mreže akujd98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
trening program da li je ok?
« poslato: Novembar 16, 2015, 11:00:47 pre podne »
pozdrav,
zanima me da li je ovaj program ok
imam 17 god (190 - 80-82kg)
radim upper, lowera body tako da pogodim 2x sedmicno misic npr. upper, lower, pauza, upper, lower, pauza, pauza
za upper radim otprilike ovako: benc 5x5 (a npr neki drugi dan uradim kosi benc, nekada sa sipkom nekada sa bucicom)
                                               bent over barbell row 4x(8-10) (a neki drugi dan uradim zgibove ili na onoj lat masini nesto)
                                               military press 4x(8-10) (a neki drugi dan promjenim sa bucicama ili uradim upright row)
                                               skull crusher 4x(8-10) (nekada promjenim sa cable pusshdown ili dumbell over head extension)
                                               barber curl 4x(8-10) (nekada promjenim sa preacher curl ili hammer curl)

za lower body izgleda ovako: cucanj tj squat 5x5
                                            leg extension 4x(8-10)
                                            hamstring curl 4x(8-10)
                                            leg press 4x(8-10)
                                            calf raise (tj dizem se na prste sa bucicama) 4x25

a abs radim uglavnom na rest day tj. kada odmaram

hvala sto ste odvojili vremena i procitali i ako nije problem da me ispravite ako gresim negdje pozz
i izvinjavam se sto sam pisao vjezbe na engleskom posto ne znam nazive vjezbi na nasem jeziku

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 16, 2015, 09:05:42 posle podne »
Kakve rezultate bi ti da postignes treningom?

Van mreže akujd98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2015, 01:34:14 posle podne »
htio bi da dobijem jos malo mase da dignem na otprilike 88-90kg a i malo snage da dobijem

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2015, 02:35:19 posle podne »
htio bi da dobijem jos malo mase da dignem na otprilike 88-90kg a i malo snage da dobijem

a hrana?
ne dobija se masa treningom..

Van mreže akujd98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2015, 06:16:06 posle podne »
htio bi da dobijem jos malo mase da dignem na otprilike 88-90kg a i malo snage da dobijem

a hrana?
ne dobija se masa treningom..

znam da se ne dobija masa treningom to sam odgovorio opcenito
sto se tice hrane trudim se da imam oko 4-5 obroka i unosim oko 3200 do 3500 kalorija
a sta mislis o treningu?

Van mreže Patrik1229

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 17, 2015, 06:22:55 posle podne »
Sta se zamaras tolko treningom? Ljepo ti je Pedja rekao da se masa ne dobiva u teretani nego doma u kuhinji. Ako hoces rasti moras tako i jesti. Trening samo da je pravilna forma i sve bude super. Pozz

Van mreže akujd98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 17, 2015, 06:24:36 posle podne »
Sta se zamaras tolko treningom? Ljepo ti je Pedja rekao da se masa ne dobiva u teretani nego doma u kuhinji. Ako hoces rasti moras tako i jesti. Trening samo da je pravilna forma i sve bude super. Pozz

hvala na odg, pozz

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 17, 2015, 06:45:30 posle podne »
O kakvim kalorijama je rec? 3500 kalorija iz meka i iz clean ishrane ne mogu biti isto. Napisi kako ti izgleda ishrana po obrocima.

Trening je skroz korektan i to sto je ishrana kljucan faktor ne mora da znaci da treniras kao beba vec ds ostavis muda i u teretani, a i u kuhinji!
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2015, 06:47:02 posle podne Цветко »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 17, 2015, 06:48:57 posle podne »
Jesam ja jedini koji misli da je 2 vezbe za misic nedeljno malo ?  :-\

Van mreže akujd98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 17, 2015, 07:14:46 posle podne »
O kakvim kalorijama je rec? 3500 kalorija iz meka i iz clean ishrane ne mogu biti isto. Napisi kako ti izgleda ishrana po obrocima.

Trening je skroz korektan i to sto je ishrana kljucan faktor ne mora da znaci da treniras kao beba vec ds ostavis muda i u teretani, a i u kuhinji!

pa evo otprilike ovako izgleda prehrana kada idem u skolu
- prije skole pojedem neko voce tipa 2 banane
- u skoli na odmoru jedem sendvic od piletine
- zatim posle skole jedem pileca prsa sa salatom tipa kupus, krastavci etc.
- posle teretane pojedem neko voce tipa jabuka, banana
- zatim pojedem zitarice tipa cornflex
-i za veceru pojedem pileca prsa, tunjevinu tj neko meso sa salatom
 otprilike tako se vrte obroci
i trudim se da unesem oko 3l vode dnevno

Van mreže akujd98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #10 poslato: Novembar 17, 2015, 07:21:20 posle podne »
Jesam ja jedini koji misli da je 2 vezbe za misic nedeljno malo ?  :-\

citao sam neko istrazivanje da je mnogo efikasnije da se pogode misici 2, 3x puta sedmicno od klasicnog splita push, pull, legs
ja bi koristio push, pull, legs da imam vise vremena za teretanu pa da mogu push, pull, legs, odmor, push, pull, legs ali medjutim igram kosarku cesto i imam svakakvih obaveza tako da ne mogu bas to stici
po meni za 3 dana slobodna je najbolje full body raditi, 4 slobodna upper, lower, a ako se ima 5 ili 6 onda bi push, pull, legs bila najbolja opcija

http://www.lookgreatnaked.com/blog/bro-split-versus-total-body-training-which-builds-more-muscle/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25932981

pozz

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2015, 10:05:30 posle podne »
Jesam ja jedini koji misli da je 2 vezbe za misic nedeljno malo ?  :-\

ja bi koristio push, pull, legs da imam vise vremena za teretanu pa da mogu push, pull, legs, odmor, push, pull, legs ali medjutim igram kosarku cesto i imam svakakvih obaveza tako da ne mogu bas to stici


Vreme koje ti treba da odradis full body po 1 vezbu,mozes komotno da iskoristis da pogodis jedan misic kao covek... :)

Ne znam,meni takav trening ne uliva neko poverenje,radio sam ga neko vreme nije me radilo uopste,ali svako  je drugaciji probaj neko vreme tako ces najbolje znati sta tebi odgovara :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #12 poslato: Novembar 18, 2015, 09:50:24 pre podne »
Jesam ja jedini koji misli da je 2 vezbe za misic nedeljno malo ?  :-\

citao sam neko istrazivanje da je mnogo efikasnije da se pogode misici 2, 3x puta sedmicno od klasicnog splita push, pull, legs
ja bi koristio push, pull, legs da imam vise vremena za teretanu pa da mogu push, pull, legs, odmor, push, pull, legs ali medjutim igram kosarku cesto i imam svakakvih obaveza tako da ne mogu bas to stici
po meni za 3 dana slobodna je najbolje full body raditi, 4 slobodna upper, lower, a ako se ima 5 ili 6 onda bi push, pull, legs bila najbolja opcija

http://www.lookgreatnaked.com/blog/bro-split-versus-total-body-training-which-builds-more-muscle/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25932981

pozz


1 pileca prsa (to je ona salama u ovitku na kojoj pise pilica prsa jel tako)

i zasto ti istrazivanja nisu rekla ,da ti treba prvo da naucis ELEMNTRANE VEZBE tj ELEMENTRANE pokrete tj da naucis DA VEZBAS ,a da se onda nakon nekih 2-4 god zamras sa bombasticnim nazivvima treninga,sa ljudima koji ih propagarijau ( i bivaju DEBELOOOO placeni za too) kao i sa jos bombasticnijim imenima vezba
ali i ne vidim razlog zasto bi "istrazivao" na intrenetu toliko i mucio se sa stranim jeizcima
ukucaj u YT Nixa zizu i dobio se big pictures

Van mreže akujd98

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #13 poslato: Novembar 18, 2015, 01:48:00 posle podne »
Jesam ja jedini koji misli da je 2 vezbe za misic nedeljno malo ?  :-\

citao sam neko istrazivanje da je mnogo efikasnije da se pogode misici 2, 3x puta sedmicno od klasicnog splita push, pull, legs
ja bi koristio push, pull, legs da imam vise vremena za teretanu pa da mogu push, pull, legs, odmor, push, pull, legs ali medjutim igram kosarku cesto i imam svakakvih obaveza tako da ne mogu bas to stici
po meni za 3 dana slobodna je najbolje full body raditi, 4 slobodna upper, lower, a ako se ima 5 ili 6 onda bi push, pull, legs bila najbolja opcija

http://www.lookgreatnaked.com/blog/bro-split-versus-total-body-training-which-builds-more-muscle/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25932981

pozz


1 pileca prsa (to je ona salama u ovitku na kojoj pise pilica prsa jel tako)

i zasto ti istrazivanja nisu rekla ,da ti treba prvo da naucis ELEMNTRANE VEZBE tj ELEMENTRANE pokrete tj da naucis DA VEZBAS ,a da se onda nakon nekih 2-4 god zamras sa bombasticnim nazivvima treninga,sa ljudima koji ih propagarijau ( i bivaju DEBELOOOO placeni za too) kao i sa jos bombasticnijim imenima vezba
ali i ne vidim razlog zasto bi "istrazivao" na intrenetu toliko i mucio se sa stranim jeizcima
ukucaj u YT Nixa zizu i dobio se big pictures

ne, ne pod pileca prsa mislim prava pileca prsa (belo meso)

« Poslednja izmena: Novembar 18, 2015, 02:10:55 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže AcoBB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: trening program da li je ok?
« Odgovor #14 poslato: Novembar 18, 2015, 03:59:43 posle podne »
O kakvim kalorijama je rec? 3500 kalorija iz meka i iz clean ishrane ne mogu biti isto. Napisi kako ti izgleda ishrana po obrocima.

Trening je skroz korektan i to sto je ishrana kljucan faktor ne mora da znaci da treniras kao beba vec ds ostavis muda i u teretani, a i u kuhinji!

pa evo otprilike ovako izgleda prehrana kada idem u skolu
- prije skole pojedem neko voce tipa 2 banane
- u skoli na odmoru jedem sendvic od piletine
- zatim posle skole jedem pileca prsa sa salatom tipa kupus, krastavci etc.
- posle teretane pojedem neko voce tipa jabuka, banana
- zatim pojedem zitarice tipa cornflex
-i za veceru pojedem pileca prsa, tunjevinu tj neko meso sa salatom
 otprilike tako se vrte obroci
i trudim se da unesem oko 3l vode dnevno
Prehrana nije nešto, ujutro prije skole ubaci kvalitetne uh i proteine, cijelu noc si bez hrane. U skoli ako vec uzimas sendvic baziraj se da je neko što "zdravije pecivo" ako se tako uopce može reći, nekad ubaci i jaja,tunu i sve ostalo, staviš si lijepo u kutijicu, sjednes i pojedeš pod odmorom, nemaš se čega sramiti, to radim svaki dan. Normalno da te drugacije gledaju i podje*avaju ponekad al onda malo razmslis glavom pa vidsi ko je u pravu, a onda ce ti isti tebe jedan dan traziti savjete, a oni nek jede bureke i ostale pizdarije. Poslije treninga obavezno unosi uh kvalitetne (rizu,krumpir...) i obavezno proteine, mani se voca poslije treninga. Prije spavanja ubaci sporo probavljujuce proteine, tipa posni sir. I ubaci zdrave masti.
Instagram: Aco_1007